Салата със спанак?

  • 23 976
  • 14
  •   1
Отговори
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Както знаем мили мами, като намалее нивото на хемоглобин по време на бременност, ни изписват хапове със желязо. Аз чесно казано съм привърженик на натуралните витамини и микроелементи, и реших че след като не обичам "готвена трева" - спанак, коприва ... , мога поне салата от спанак да хапвам. Ето и моя начин за приготвяне на салата със спанак. Да ви е сладко, и ако имате и други идеи, моля споделете Simple Smile Ще се радвам да опитам и други варианти на такава салата Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 802
Суров?! Аз не бих го хапнала така  Sick
Имам много гаден спомен от бременността си. Бях правила спанак със ориз на фурна, след това такива киселини имах, направо ми изгаряше гръкляна. Че и повръщах посред нощите даже ... от тогава не съм кусвала спанак. Значи от 4 години горе долу.
Но, на теб щом ти харесва - хапвай!  Peace Виж супа от коприва обожавам!  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 992
Учудващо добре се получава салата със суров спанак. И аз бях скептично настроена, но ми хареса.

# 3
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Учудващо добре се получава салата със суров спанак. И аз бях скептично настроена, но ми хареса.
И аз това казвам Wink Аз пък не мога да го ям готвен и затова предпочитам да хапвам суров.
Други идеи?

# 4
  • Мнения: 5 001
Ето какво научих от Камамбер: прегледайте нейният пост:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245836.0;all
Става дума точно за салата със спанак....

# 5
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Ето какво научих от Камамбер: прегледайте нейният пост:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245836.0;all
Става дума точно за салата със спанак....
Много благодаря Simple Smile. Идеята за чеснов сос ми хареса Simple Smile Ще пробвам още някой разновидности Simple Smile

# 6
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!
Мммм, звучи чудесно, обичам да експериметирам, ще се пробва, мерси за рецептите  Flutter

# 8
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!
Не съм го пробвала със синьо сирене до сега, само заради бременността. Не се препоръчва консумацията му Sad иначе и с удоволствие ще пробвам Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 376
Когато бях бременна много ми се ядеше спанак и то суров.Правех си го с настъргани моркови и зехтин.
Става много вкусен  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 241
Спанак ям само в сурово състояние. Стават много вкусни салати  Peace
Аз в повечето случаи смесвам една зелена салата със спанак, пресен лук, краставица и репички   chef
Задължително ще пробвам и твоята рецепта  Hug

# 11
  • Мнения: 463
Аз го правя с домати, моркови, краставица, зеле / китайско зеле/, бланширани гъби, сурови ядки, овкусен с зехтин и лимонов сок. Понякога пропускам някои от съставките според наличното, но задължително трябва да има домати. Една приятелка ми го показа и от тогава основно така го ядем спанака у нас. Опитайте - готвения спанак е коренно различен от пресния като вкус.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 950
АЗ СЪЩО ПРИГОТВЯМ ПОНЯКОГА САЛАТА ОТ СПАНАК. И ТУК ВИДЯХ ИНТЕРЕСНИ РЕЦЕПТИ, КОИТО ЩЕ ОПИТАМ. А ЕТО И ОЩЕ ЕДНА ИДЕЯ ОТ МЕН:
НАРЯЗАНИЯ СПАНАК И ПРЕСЕН ЛУК/ КОЙТО ОБИЧА МОЖЕ И ПРЕСЕН ЧЕСЪН/ СЕ ОВКУСЯВА С ОЛИО /ЗЕХТИН/ И СОЛ НА ВКУС. СЛЕД ТОВА СЕ ПРИБАВЯ КИСЕЛО МЛЯКО ОТ ПО-ГЪСТИТЕ. ПО ЖЕЛАНИЕ МОЖЕ ДА СЕ СЛОЖИ ЛИМОН ИЛИ ОЦЕТ/ ЗА ТЕЗИ, КОИТО ОБИЧАТ ПО-КИСЕЛО/.
МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ И СЪС ЗЕЛЕНА САЛАТА ВМЕСТО СПАНАК.

# 13
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Фантастични предложения. Имам и айсберг и китайско зеле, мисля да пробвам с тях и моркови.

# 14
  • Мнения: 3 830
Колкото и странно да звучи, спанакът, особено бейби спанакът, се комбинира страхотно с пресни ягоди, синьо сирене, печени бадеми и балсамов оцет.

Друг любим вариант е пресен спанак, сушени на слънце и после накиснати в зехтин домати, жълти чушки, шайбички червен лук и бадеми. Ако добавите и малко настърган пармезан, става още по-добре! Задължително пак с бял балсамов оцет!

Брех...Интересно звучи.

Правя спаначена салата с пресен спанак, домати, кашу, синьо сирене, зехтин и балсамов оцет. Става много вкусна Peace

Общи условия

Активация на акаунт