До мамите даващи Аптамил 1 !!!

  • 3 750
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 334
Здравейте момичета,
отварям тази тема, за да предупредя: давам на бебето си Аптамил 1 откакто се е родил; преди 10 дни някъде мъжът ми купи аптамил 1, който изглеждаше по различно - оригиналния е на гранулки, а този беше на прах; кутията също различна и на нея пишеше и на български; снимах ги да ги видите и не взимайте от българския. В аптеката ме убедиха че е същия, но според детето ми съвсем не беше така - почна да не си изяжда цялата храна, бунтуваше се докато яде... и аз веднага купих от стария. Само че детето ми сега получи нещо като обрив, но е само на места - едни малки петънца като лишейчета и зачервени. Днес джи пи каза че е алергия и да давам калциев глюконат. Не знам дали при всички може да се получи но горещо НЕ ви препоръчвам да взимате от този Аптамил ето линк (сори за кофти качеството ама снимах с телефон  Tired)
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4651950
От ляво е оригиналния, а този със светкавичката е пакетиран в нашата мила родна страна Simple Smile

# 1
  • Мнения: 764
Дали е възможно алергията да е от Аптамила?  newsm78 Аз давам на детето си Аптамил 3 от месец и повече, но не съм видяла нещо съмнително. Аптамил 3 по едно време изчезна и после се появи с нов дизайн. Направи ми впечтление, че опаковката е различна и че не е на гранулки, а на прах, но реших, че е по нова технология. Не съм обърнала внимание къде е пакетиран. Ако някои други мами забележат нещо такова, моля да споделите.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 334
Бе не съм 100% убедена че е от аптамила, но най-вероятно е от него; нищо друго в средата на детето не е променено. А и петънцата се появиха  по време на кофти Аптамила или ден след като взех стария.
Не пише че е пакетиран у нас, но на кутията пише на бг, а не както е на немския - залепена лепенка на български.

# 3
  • Мнения: 463
Това просто са новите разфасовки на Аптамил, а това , което е взел съпругът ти е за подсилване на имунната защита с витамини. Може би зтова не го изяжда. Да, вне е на гранули. Дозировката вече е правилната и не е прекомерна, но децата повечето са свикнали на старите грамажи, които ги напомпваха. Просто някой е светнал Аптамил , че преводът на старите опаковки е грешен.

# 4
  • Мнения: 1 334
Не знам дали са нови разфасовки, само споделям опит, аз повече от това мляко не бих взела. Сега си му давам от оригиналния си аптамил. С този "подсилващия" докато ядеше беше истинска борба - ръмжи, нервира се буйства... и накрая почне да заплаква. Така че според мен това е менте Simple Smile

# 5
  • Мнения: 341
Аз взимам от този Аптамил3,и мисля че това са нови опаковки и не само мисля а е така,в нашите аптеки вече има само от този,даже преди беше друга цена и грамаж,и сега е след 1г а преди беше след 8м.

# 6
  • Мнения: 81
Когато дойдохме в Бахрейн давах добавка Аптамил 1 на единия и трябва да кажа доста се притесних като видях че тукашния се различава коренно от този,който купувах в Бг - вместо гранулки в картонени кутии тукашния е на прах в метални кутии по 400 г, на българския Аптамил 1 пишеше до 4 месец, на този -до 6ти и има желязо (в българсия не знам има ли), даже мислех да пиша на Милупа да видя как е възможно,но така и не намерих време, детето обаче изобщо не усети разлика според мен. Този,който продават тук е произведен и пактиран в Холандия.
Сега си спомням,скоро гледах пак саита на Милупа,там като че ли пишеше че Аптамил скоро ще е в нова опаковка, проверете и вие

# 7
  • Мнения: 15
Здравейте ,
това е новата опаковка на Аптамил,разликата е единствено в грамажа.
Давам Аптамил на дъщеря си от 8 месеца,беша на 1 месец ,като започна приема на Аптамил.
Тя не е имала никакъв проблем ,а и според мен това е най-доброто АМ.
Обърнете внимание на съставките и ще се уверите ,че разлика няма.

# 8
  • Мнения: 1 483
Когато дойдохме в Бахрейн давах добавка Аптамил 1 на единия и трябва да кажа доста се притесних като видях че тукашния се различава коренно от този,който купувах в Бг - вместо гранулки в картонени кутии тукашния е на прах в метални кутии по 400 г, на българския Аптамил 1 пишеше до 4 месец, на този -до 6ти и има желязо (в българсия не знам има ли), даже мислех да пиша на Милупа да видя как е възможно,но така и не намерих време, детето обаче изобщо не усети разлика според мен. Този,който продават тук е произведен и пактиран в Холандия.
Сега си спомням,скоро гледах пак саита на Милупа,там като че ли пишеше че Аптамил скоро ще е в нова опаковка, проверете и вие

Аз видях,че и в Лондон е в метални кутии.

# 9
  • Мнения: 1 197
аз давам аптамил1 и е на прах нямаме за сега никакви проблеми но сме на първата кутия и преди това не сме пили друго,но нищо и няма.

# 10
  • Мнения: 1 372
Защо с тази кутия аптамил, която имаш и от която се съмняваш, че е алергията не отидеш в РИОКОЗ /бившото ХЕИ/ и не го дадеш за изследване за да разбереш дали наистина е фалшификат и дали не съдържа някакво вещество от което може да се получат алергии! Едва ли пазиш касовия бон за да подадеш жалба в комисията за защита на потребителя, но все пак може да се направи нещо! Просто раздухай случая, за да може ако наистина има проблеми с въпросния Аптамил,  поне други дечица да не страдат! А и когато става въпрос за деца е престъпление да се продават фалшификати! В такъв момент е хубаво човек да се заинати и да се направи необходимото за да се избегнат подобни случай!

# 11
  • Мнения: 1 426
а ти къде видя, че е пакетиран в Бг.
това си е нов Аптамил

# 12
  • София
  • Мнения: 928
Това е новия Аптамил. От стария скоро няма да можеш да намираш никъде, тъй като няма производство. Не ми се вярва бебо да се е обринал от него.

# 13
  • Мнения: 756
това е аптамила , от който аз давам и съм много доволна http://images.google.co.uk/imgres?imgurl=http://www.milupa-aptam … 6hl%3Den%26sa%3DG последния дясно

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Това е новият Аптамил-Имунофортис. Не е менте, определено!
Вече ще бъде такъв, скоро няма да можеш да намираш от стария. Моят син пие Аптамил-3 и от доста време няма от стария.
Да, не е гранулиран, прахообразен е. И не е опакован в България. Просто най-накрая са сложили надписи на български език на оригиналната кутия.
Едва ли обрива е от Аптамил-а.

Общи условия

Активация на акаунт