количество

  • 1 110
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
кажете мами според вас редно ли е да давам на бебето си което е на 2 м. повече от 120 мл мляко защото като го изпие и започва да мрънка за още,така е и със соковете може да изпие 60-70 мл...незнам имат ли насищане или не ,и дали трябва да и давам точния грамаж след като иска още,или може би мрънка от колики,които уж трябва да свършват още? дайте съвети

# 1
  • Мнения: 398
 С тези сокове само ще му увеличиш коликите.А по въпроса за коликите моя син ги имаше до 5 месец.

# 2
  • Мнения: 2 829
Изцедена кърма ли даваш или АМ?
Аз лично не мога да ти отговоря, защото нямам и никога не съм имала идея какво количество мляко изяжда сина ми.
За соковете ако искаш потърси повече информация, за да прецениш сама дали изобщо да ги даваш!
Ако все пак даваш изцедена кърма мисля, че можеш да даваш и повече от 120 грама. Ако си кърмиш бебето от гърда то може да изсуква и повече, и само си определя количеството. По аналогия предполагам, че и изцедена кърма може да му се даде колкото поиска. Ако даваш АМ мисля, че в съседния подфорум ще ти дадат по-компетентни съвети. Hug

# 3
  • Мнения: X
60-70 мл сок на двумесечно бебе? Много е вероятно това му предизвиква колики, затова да мрънка. Чете ли тази тема?

# 4
  • Мнения: 65
 И аз мисля, че сокчето може да му идва много. А млякото- ако е към горната граница на теглото за 2 месеца или отива към навършване на 3м. може и 130 мл.
Успех

# 5
  • Мнения: 24
ami na 24.12 stava na 3 m. spiram za izvestno vreme sok4eto,a i po statiite koito sum 4ela vs pi6e 4e rannoto zahranvane ne bilo polezno,a i kolikite moje da sa ot nego ,6te vidim

# 6
  • Мнения: 864
Аз сок още не съм давала,но колики си имахме до 5-тия месец,а се кърмим на поискване.

# 7
  • Мнения: 24
ve4e nqkolko dena ne davam sok i e po dobre Simple Smile
ot koga zapo4nahte da davate sok,smqtam kam 4-5 m da i davam 4ak.a za plodovoto i zelen4ukovo pure?

# 8
  • Мнения: 2 829
Sianit, от кога и с какво да захраниш бебето си трябва да си решиш сама.
Имаш доста време, така че потърси информация тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Има доста схеми за захранване, признаци по които да определиш дали и кога бебето е готово за захранване...
Приятно четене! Hug

# 9
  • Мнения: 24
МАМИ Я КАЖЕТЕ КАКВИ СА ТЕЗИ ЕГН-ТА?МОЯТА Е РОДЕНА 9 МЕСЕЦ  ВМЕСТО 09 Е 49?ТАЗИ 4 ЗНАЧИ ЛИ НЕЩО?

# 10
  • София
  • Мнения: 418
слагат четворка преди месеца,за да е ясно,че бебето е родено през 21,а не през 20 век,т.е. през 2007,а не през 1907г.  Grinning

# 11
  • Мнения: 24
ne si me razbrala-zapo4va s 07.... i vmesno da e 0709.... e 07"49"....-tazi "4" ne mi e qsna kakvo zna4i?????

# 12
  • Мнения: 24
marta v na malkata ti egn ima li ne6to stranno?

# 13
  • Мнения: 3 157
ми обяснила ти е жената,де,колко пъти един и същи въпрос ще задаваш?Чети по-внимателно

# 14
  • Мнения: 2 829
Ами точно така-на месеца се слага четворка, не на годината, така е на всички бебоци родени след 2000 година. Не знам само на родените в месеците октомври, ноември и декември как става и каква цифра слагат, трябва да е различна от 1 и 4.
На моя син например ЕГН-то е 064810..... а е роден на 10.08.1006 г.

Общи условия

Активация на акаунт