Проблем с болни родители

  • 1 866
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Здравейте, ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате как да постъпя в следната ситуация:свекър ми е с хрема от няколко дни, постоянно идва при синът ми /1.1г/, не се съобразява изобщо-прегръща ги и го целува. Днес сутринта детето ми е със секрети, а до онзи ден беше на антибиотик-притеснявам се да кажа нещо на свекър ми, той е от "сръдливите" и ще има мрънкане и сърдене 1 месец. Какво да направя? Писна ми да си мълча в подобни ситуации и детето ми да пати от това. Пред мъжът ми не споделя че е болен, а на детето му вика:" Ох, бе дядо чакай че съм хремав".Благодаря Ви Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Сръдлив несръдлив,той не е по важен от детето ти,направо си му казваш,че когато има дори хрема само,неможе да контактува с детето и тва е,те бацилите по въздуха се носят,,пък камо ли да го прегръща и целува.

# 2
  • Мнения: 274
Здравейте, ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате как да постъпя в следната ситуация:свекър ми е с хрема от няколко дни, постоянно идва при синът ми /1.1г/, не се съобразява изобщо-прегръща ги и го целува. Днес сутринта детето ми е със секрети, а до онзи ден беше на антибиотик-притеснявам се да кажа нещо на свекър ми, той е от "сръдливите" и ще има мрънкане и сърдене 1 месец. Какво да направя? Писна ми да си мълча в подобни ситуации и детето ми да пати от това. Пред мъжът ми не споделя че е болен, а на детето му вика:" Ох, бе дядо чакай че съм хремав".Благодаря Ви Sad

На първо време спри да тъпчеш детето с антибиотици!

# 3
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
А,не Naughty,в такива случай няма да мълчиш.Детето е най важното нещо,преди всичко си майка и не трябва да допускаш подобни ситуации.Трябвало е още първия път да му кажеш ,няма нищо неудобно в това.........и по принцип трябва да изясниш на човека ,че когато се чувства неразположен-хрема,грип и т.н.....,да се съобразява  за здравето на детенце.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На първо време спри да тъпчеш детето с антибиотици!
Ти откъде знаеш, че го тъпче? И аз мразя антибиотиците, но малката ми дъщеря в момента е с отит. Имаш ли представа какво е?!

По темата- аз бих казала на мъжа ми да говори с баща си. И моя свекър е сръдлив, та знам какво е.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
Май вече нищо не можеш да направиш.
За следващия път предварително казвай на болните, че не е добре да контактуват отблизо с теб и детето ти, макар че по това време все отнякъде ще долети вирус и във вашата къща.

# 6
  • Мнения: 274
На първо време спри да тъпчеш детето с антибиотици!
Ти откъде знаеш, че го тъпче? И аз мразя антибиотиците, но малката ми дъщеря в момента е с отит. Имаш ли представа какво е?!

По темата- аз бих казала на мъжа ми да говори с баща си. И моя свекър е сръдлив, та знам какво е.

Предполагам....повечето така правят - антибиотици за щяло и нещяло....

Отит...ъъъъъ... нещо по ушите беше.....Пожелавам и бързо да оздравява Simple Smile

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
селинджър, отмина времето, когато се даваха антибиотици за щяло и нещяло. Но една остра бактериална инфекция (каквато е и отитът- да на ушите е) при малко дете ще е безотоговроно да не се лекува с антибиотик, колкото и да е неприятно.
Оспамихме темата.
Дано детето е здраво. Между другото препоръчвам на mery lu да му дава Цитросепт или Осцилококцинум.

# 8
  • Мнения: 581
 Не мога да те посъветвам, защото моята реакция в такава ситуация би била доста груба. Когато става въпрос за здравето на детето не спестявам на никой нищо и въобще не ме интересува кой как ще реагира. Като не се сещат някой хора, че не е редно да контектуват с дете, май трябва да им се каже директно да се пръждосат. Twisted Evil

# 9
  • София
  • Мнения: 392
 Говори му и ти чрез детето тогава. "Ауу, дядо е имал сополки и сега и детето има сополки! Ама другия път дядо ще знае като е хремав да не гушка детето!" Тъпо е, но избягваш директни обвинения и сръдни.

# 10
  • Мнения: 13
...притеснявам се да кажа нещо на свекър ми, той е от "сръдливите" и ще има мрънкане и сърдене 1 месец. Какво да направя? Писна ми да си мълча в подобни ситуации и детето ми да пати от това...
Мълчи си пиУе, мълчи си.

# 11
  • Мнения: 1 172
Кажи му директно. Това, че е сръдлив или недосетлив, едва ли го прави невменяем. Купи от някоя аптека маски за лице от тези за еднократна употреба. Когато следващия път дойде сополив или кашлящ и иска да се вре в детето, го помоли да ползва такава маска.

# 12
  • Мнения: 791
Аааааа  Naughty  никакви такива - болен ли си и си дошъл ще стоиш в другата стая, камо ли да припариш до децата! На тази тема съм абсолютно непреклонна, научила съм всички още от самото начало. Даже и приятелите ми се съобразяват и ,ако не са особено здрави, отлагаме срещата за по-нататък. Че и приятелки, които вече имат деца, също са много внимателни в това отношение /покрай мен разбраха, че не трябва да се постъпва безотговорно със здравето на детето/.
Голямата ми дъщеря боледува 4 години непрестанно, как да не съм строга с околните. Ми това е егоистично от страна на свекър ти. Става дума за здравето на детето, ако той наистина се интересува от благото на внучето, трябва да се съобразява.
Кажи му, че не желаеш да товариш детето отсега с хиляди антибиотици! Вирусите са мутирали, при възрастните се развиват по един начин, а при децата съвсем по друг!  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 891
Здравейте, ще Ви бъда благодарна, ако ме посъветвате как да постъпя в следната ситуация:свекър ми е с хрема от няколко дни, постоянно идва при синът ми /1.1г/, не се съобразява изобщо-прегръща ги и го целува. Днес сутринта детето ми е със секрети, а до онзи ден беше на антибиотик-притеснявам се да кажа нещо на свекър ми, той е от "сръдливите" и ще има мрънкане и сърдене 1 месец. Какво да направя? Писна ми да си мълча в подобни ситуации и детето ми да пати от това. Пред мъжът ми не споделя че е болен, а на детето му вика:" Ох, бе дядо чакай че съм хремав".Благодаря Ви Sad

Аз не бих мълчала бих му казала докато не се оправи да няма контакт с детето.В крайна сметка по важно е детето,от това дали ще ми се сърдят после.

# 14
  • Мнения: 28
Говори му и ти чрез детето тогава. "Ауу, дядо е имал сополки и сега и детето има сополки! Ама другия път дядо ще знае като е хремав да не гушка детето!" Тъпо е, но избягваш директни обвинения и сръдни.
Въобще не е тъпо,а практично.И аз бих направила същото,а ако не помогне,директно му го казвам.

Общи условия

Активация на акаунт