Музикални уроци?

  • 1 563
  • 11
  •   1
Отговори
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Искам да попитам мамите на по-големи деца и занимаващите се с музика, на каква възраст според вас е най-подходящо едно дете да започне да се учи да свири на инструмент Thinking  Не искам да е професионално, а просто за обща култура.
Моето момче е на 8 год. и скоро спомена, че искал да се учи да свири на барабани. Аз пък съм мераклийка да учи китара Wink и в момента го обработвам. Намерих една школа, но какво ми направи впечатление, заниманията на деца до 12 год са само по 30 мин. От 12 нагоре вече стават по час.
В училището им също предлагат подобни уроци, но за малко по-големи деца. Явно има причина за това решение. Не искам да насилвам нещата. Искам да ходи с удоволствие и наистина да научи нещо, което да му остане и за в бъдеще.
Сега се чудя дали да не поизчакам още малко  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 567
Ами аз примерно започнах да ходя на уроци по пиано на 8 години, но понеже никак не ми се нравеше и по голяма да бях пак нямаше да ме влече.
Но при дъщеря ми примерно е друга работата. От 6 годишна почна да ходи на уроци по пиано , но се оказа , че има и талант и желание и затова не и беше рано.

Та мисълта ми е, че определена възраст няма. Когато детето прояви желание може да го запишете.
Виж ако искат родителите да се занимава детето им професионално с музика съм чувала че още на 4-5 години трябва да почне с уроците.

# 2
Мери, ама при вас не ги ли почват от новородени Mr. Green
Съвсем сериозно. Тук има едни групички - казват се Тутърс. Там започват да водят децата някъде от 6 месечни до към 2-3 годишни. Учат ги да боравят с различни инструменти. Гледам, че в училището на Симона има деца, които са по на 4-5 години и се мъкнат с цигулки, виоли, флейти, китари  Confused . Я поразпитай по-обширно и други родители от училището. Мойте за сега не са проявявали желания за такъв род дейност, въпреки че от любопитство ги заведох в тия групи.  Grinning

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
лично аз смятам , че за пиано специално - 6год възраст .
аз започнах на толкова.

# 4
  • Мнения: 2 452
Музикалните уроци могат да започнат отрано, но свиренето на определени инструменти - не, поради това, че детската китка не е достатъчно стабилна. Твоя син е достатъчно голям според мен. Аз лично започнах да свиря на инструмент на 7 години (майка ми бе и преподавател по музика) та вероятно е имала причина да не ме пусне по-рано. Същото важи за "истинския" балет - до 4-5 години децата не бива да се опитват да правят балетни стъпки, защото глезените им са неукрепнали. Иначе нищо не има пречи да танцуват.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Liorena
лично аз смятам , че за пиано специално - 6год възраст .
аз започнах на толкова.


Подкрепям!  Simple Smile
2 познати деца имам и двете на 6г. започнаха да свирят на пиано. Дъщеря ми е на 7г.6м и май "позакъсняхме", но вече съм уговорила да я прослушат;)

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ами Хода, имат виола в училище и уроци по пеене. Моят барабани обаче иска.
Китара и цигулка имат от 5та година, ние сме 3та. Не знам идеята за барабани от къде я е попил  Thinking Затова започнах да търся нещо извън училището. Много ме впечатли, че в школата децата до 12 год. ги занимават само по половин час и се притесних да не би пък да му е рано. Аз никак не съм музикална, нито пък ме е влечало и съответно никакъв поглед към нещата нямам. Сега ще питам и една друга позната, нейното ходи на цигулка от 4 год, по колко мин. са му занятията.
Абе със спортовете се справям отлично, но тези музикални наклонности ме сварват неподготвена  #Puppy dog

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз започнах на 6 години с пиано.

# 8
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Ами Хода, имат виола в училище и уроци по пеене. Моят барабани обаче иска.
Китара и цигулка имат от 5та година, ние сме 3та. Не знам идеята за барабани от къде я е попил  Thinking Затова започнах да търся нещо извън училището. Много ме впечатли, че в школата децата до 12 год. ги занимават само по половин час и се притесних да не би пък да му е рано. Аз никак не съм музикална, нито пък ме е влечало и съответно никакъв поглед към нещата нямам. Сега ще питам и една друга позната, нейното ходи на цигулка от 4 год, по колко мин. са му занятията.
Абе със спортовете се справям отлично, но тези музикални наклонности ме сварват неподготвена  #Puppy dog


Питай Мира (от Видин Laughing ) и Arrows; тe sa специалистkи и ще ти отговорят най-добре.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
моите дъщери от петгодишни ходят на пиано. водя ги в музикална школа, един преподавател на група от десетина деца. всъщност с времето групите намаляват, в класа на голямата ми дъщеря след четири години са останали три деца. в началото заниманията им бяха свързани предимно с пеене, ритъм, солфеж и малко свирене, но от самото начало уроците са по един час.

# 10
  • Мнения: 195
Колкото по-рано, толкова по-добре, но зависи от инструмента. Пиано и цигулка се започват най-рано -4-5г.   Китара знам че се започва по-късно (9-10г.), изисква се по-голяма и  силна ръка (нали няма детски китари, както цигулки 3/4 ,1/2) . Колкото е по-малко детето по-лесно и бързо учи, възприема процеса на учене като игра, развива се слуха му и след това му е много по-лесно от колкото на "начинаещите" негови  връстници. По-голямото дете, от друга страна може да осъзнае връзката между нотите и звука, който се чува  и може да свири дори и да не е много музикално.  Важно е също да се развива гъвкавостта и координацията на ръката. Във вашия случай мисля, че китарата е много подходяща, мъжкарски инструмент е и много ще му отива.  Според мен обаче изчакайте още една година, да стане на 9 и в никакъв случай не го насилвай, само с обработване...........  Wink    За продължителността на уроците-зависи от детето, дали може да се концентрира и колко време. Ние почнахме на 3г. с половин час урок, и сега 1 час и повече издържа без проблем, но има деца които и 20 мин. не могат.  В училището в което учи, в музикалните паралелки започват от 1 клас с 20 минутни уроци. В началото трябва да се внимава да не се отегчи детето и да загуби желание, а и в началото е най-трудно, докато просвири и усети тръпката.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Цитат на: wow
В началото трябва да се внимава да не се отегчи детето и да загуби желание, а и в началото е най-трудно, докато просвири и усети тръпката.

Може би са прави тогава да предлагат само 30 мин уроци за по-малките  Thinking
И мен ме е страх да не вземе да се отегчи и да загуби желание. Така стана с футбола, който започнахме с такъв мерак. Треньорът обаче беше много заспал и не успя да заинтригува моя. Затова пък баскетбола потръгна и сега с нетърпение чака всеки вторник. От вечерта ми напомня да не забравя, че след училище е на баскет Wink От скоро започна и шорт-тенис да видим дали ще задържат интереса му там.
С баща му коментирахме, че щом в момента иска барабани, а към китарата е по сдържан може би си заслужава да го запишем на барабани, а пък по-късно може и да успея да го обработя за китарата. Все пак барабаните развиват усет за ритъма. Не случайно децата си падат по рапа  Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт