Отблъсква ме с абсолютната си незаинтересованост

  • 4 576
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Незаинтересоваността му е към задълженията му в нас, които са минимални. И въпреки това може да ги влачи с месеци, а аз се дразня. Снощи пак му казах. Отговора е: "Не се бъркай в моите работи!". Как да не се бъркам като и аз живея в тази къща. Да го чакам да ми уплатни прозорците за лятото ли?! И с другите работи е така. Чакам, чакам пък си го правя сама. А това ме побърква. И с най-голямата си наглост, вчера когато за пореден път трябваше аз да си нацепя дървата на дребно, защото като се прибрах от работа, парното угаснало, щото той заспал, ми вика: "Така ли се блъска, счупи брадвата! Аз щях да сляза да го запаля". Ама кога не се уточнява. Вече ще откача, какво да го правя незнам.

# 1
  • Мнения: 14
Може би очаква, че ти като негова майка, си длъжна да се погрижиш за всичко, а той ще ти помогне когато и както прецени /ако изобщо прецени/. Мъж ли е или дете? Попитай го, може пък да ти отговори.

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Прави са хората, дето казват - на сама жена все ще се намери кой да помогне, но жена с мъж, който нищо не върши вкъщи....не е за завиждане, всичко сама трябва да прави.
Няма и кой да й помогне - всеки си вика - ами нали си има мъж!!
Обясни на мъжа си, че при това положение доста по-лесно ще ти бъде сама да си живееш, поне него няма да обслужваш, а и винаги ще се намери кой да ти уплътни и прозорците навреме!! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 690
Tersi, за украса ли го държиш, този мъж? Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 385
Ако това може да е някакво успокоение не си сама, има още много други жени в подобна ситуация, например аз.
За това съм му измислила девиз на моя мъж "Никой не може да ти даде това, което аз мога да ти обещая". Само,че си остава с обещанията,а кога ще се случи ами някога във времето. У нас казанчето е развалено от години човека не се трогва. След година повтаряне ,че трябва да се ремонтира терасата, накрая си извиках майстор и я направихме,разбира се без финансовото и физическото участие на моя мил съпруг. Два месеца стояхме без осветление в спалнята, естествено на мене ми писна викнах си човек да види проблема, оправи го и така нататък.

# 5
  • Мнения: 157
Не се ядосвай толкова.
Той сигурно винаги си е бил такъв, просто ти не си забелязвала.Другия път и той като те помоли за нещо следвай неговия пример.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 630
О, и моя е горе-долу така, но аз го лекувам от тези му навици. Той ми обещава и не изпълнява, почнах и аз. "За утре нямам изгладен панталон и риза." "Добре, ще ги изгладя." Като почна редовно да се чуди какво да облича сутрин взе да му просветва от къде идва проблема. Яде му се еди-какво си, няма проблем Twisted Evil Хиляда и едно обещания мога да направя Simple Smile
Не, че започна да ремонтира из къщи, но взе да отделя пари, пък аз намирам майстори.

# 7
  • Мнения: 165
Май сте прави с това да последвам примера му. Малко ще ми е трудно да го направя, но ще опитам. Не исках това да е решението щото ще станем смешни, ама ако не се стегне, друго не виждам наистина. Случвало се е и аз да не съм изпрала например или като се върне да яде сандвичи вместо манджа. Но веднага след като каже "Нямам чорапи", отивам и пускам пералнята. Незнам. Той все ми излиза с номера : "Аз си знам работата, не се бъркай. И ти не си идеална в твойте задължения".

# 8
  • Мнения: 323
ООО,не си сама #Cussing outИ моят мъж е така,за едно нещо трябва да го убеждавам и навивам с години.А свекърва винаги има наглостта да ми каже,че аз така съм го научила newsm78Чудя се с камшик ли трябва да го превъзпитавам.На моменти направо съм безсилна пред тази негова незаинтересованост,но на него хич не му и дрме #Cussing out

# 9
  • Мнения: 385
Не съм сигурна,че ще имаш търпението да го превъзпитаваш като следваш примера му.Поне аз не мога, дразня се като не е подредено, като има чинии за миене и други такива. То пак аз трябва да го свърша само дето ще ми се струпа наведнъж. По скоро тези мъже сами трябва да стигнат до извода , че трябва да се грижат за дома си.

# 10
  • Мнения: 1 217
Да,наистина не си сама.
Уплътнението на външната врата го направих аз,след като го чакам от миналата зима да го направи.
От 2 месеца мрънкам за едни шкафове в кухнята-нъцки.
Ако можеш щях сама да си ги направя,ама трябва да се пробиват дупки и т. н.
Честно казано в къщи съм и мъжа и жената.
Но го наказвам като не му готвя Mr. Green
По едно време стигнах до там,че му хвърлях неизмитите чинии в боклука,
а други неща не на място през балкона.
И пак не зацепва какво трябва да прави. ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 165
Ще спра да мия, да чистя, ама нали като поканим някой на гости, ще умра от срам. Че някой път и неканени ни идват. Незнам него как не го е срам като в продължение на 3 месеца с едни и същи хора говори как трябва да направи едни и същи неща. Мен ме хваща срам за него, пък... А честно казано сега и ми е тъпо и гадно,че така говоря за него.Едва ли не го плюя тука. Ама като си е истина... Cry
Успокоих се поне, че има и други. Незнам как се справяте честно   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
Не съм сигурна,че ще имаш търпението да го превъзпитаваш като следваш примера му.Поне аз не мога, дразня се като не е подредено, като има чинии за миене и други такива. То пак аз трябва да го свърша само дето ще ми се струпа наведнъж. По скоро тези мъже сами трябва да стигнат до извода , че трябва да се грижат за дома си.
Не вярвам, че това е възможно. Някои мъже така са възпитани, че приемат "искам" за по-висше от "трябва", те. когато нещо трябва да се свърши, но те не искат, просто не го правят. Или го правят когато вече нещата станат нетърпими.
Пишете и мен в отбора. Досега не съм намерила формула как да го накарам дасе осъзнае.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 12:01 от Gercho

# 13
  • Мнения: 14
Май сте прави с това да последвам примера му. Малко ще ми е трудно да го направя, но ще опитам. Не исках това да е решението щото ще станем смешни, ама ако не се стегне, друго не виждам наистина. Случвало се е и аз да не съм изпрала например или като се върне да яде сандвичи вместо манджа. Но веднага след като каже "Нямам чорапи", отивам и пускам пералнята. Незнам. Той все ми излиза с номера : "Аз си знам работата, не се бъркай. И ти не си идеална в твойте задължения".
Много мъже смятат, че с приключването на служебните задължения приключват и всичките им задължения въобще, а в къщи трябва само да си полегнат, да похапнат и всички са длъжни да се съобразяват с тях. Как са стигнали до тези дълбокохудожествени и жизнеутвърждаващи умозаключения нямам представа, и как да им ги избием от главите-също. Ще се радвам да прочета коя как се е справила, може пък да успеем.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 352
Ще спра да мия, да чистя, ама нали като поканим някой на гости, ще умра от срам.
Като спреш да миеш и чистиш ще си живееш в мърсотията.
Спрях да го пера, спрях да гладя. Имаше момент в който и не готвех.
Нулев ефект, освен подмятанията, че не съм се грижела за него.
Първо му свършиха чистите дрехи. След като най-сетне реши да се изпере, мокрите дрехите стояха 4 дена непростнати.
След което ме уведоми, че миришели на мухъл. След това стояха 3 дена на простора и когато ги прибрах, стояха още 1 седмица на леглото.
Въобще, ама въобще не се развълнува, нито му светна нещо.
Думи нямам.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 12:02 от Gercho

Общи условия

Активация на акаунт