В колко часа слагате малчуганите си да спят

  • 4 312
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Аз слагам Изабел най-късно в десет часа да спи.Не защто е първа смяна,а защото е малка и немога да я оставям да стои докъсно пък и съм чела че за децата е вредно да стоят до късно и че се разваля кожата.Веднъж сложих моята да си ляга в дванайсет(айде нали нова година) уж от мен да мине ама на сутринта като я гледам:1.Немога да я събудя а беше време за детска градина;2.Тя-с торбички под очите и по пътя в колата задряма.Вие кога слагате децата си да спят?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В 22.30 гледам да е в леглото. Не е здравословно да стоят до късно. Сънят е важен за малчовците. Е понякога като сме на гости си ляга късно, но това не е системно така , че не се притеснявам.

# 2
  • Мнения: 157
Моят е поспалив по принцип.Когато е на градина си ляга понякога и в 08:30,а най-късно гледаме да е максимум към 10:30ч.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сина заспива към 23 а щеракта като стана на 6-7м започна да иска да спи в 20.3-21ч
до дете си е - сина от два дни го приучавам да ляга в 21 с щерката ама то заспива действително в 22-22.3 - до тогава се върти, гали си любимотно одеало че и си мърмори нещо....

# 4
  • Мнения: 2 567
Мечтая си моята поне към 11 да заспи. Уви, вече е почти 2 и тя все още не е заспала  Twisted Evil А е станала сутринта в 9 и цял ден е учила. Така, че има от какво да се умори, но не би.
Миналия ден като беше на плуване ми каза, че треньорката я накарала да изплува километър и половина. Една жена я чу и вика, че ще спи като къпана. Викам и Да, да, да беше така, ама не. Пак си заспа в 2 . Няма умора това дете. И не е поспаливо. Също като мамика  bowuu

# 5
  • Мнения: 27 524
Не знам за кожата, но моето преди полунощ рядко склонява да спи. Но като вземем предвид, че спи до обяд, после от 2 до 6 пак, няма как да искам по-ранно лягане  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 367
М-у 8 и 8.30 през зимата и до  9 през лятото и 2та.
Не мисля че е до дете,а до режим който му се създаде.
Имам твърда позиция по темата,не намирам за редно дете (и за възрастен) да спи до обяд,нито да си ляга в полунощ; писано доста има по темата с какво е свързано недоспиването,и кожата е сравнително дребен дерт..

# 7
  • Мнения: 480
Слагам го към 21, за съжаление заспива след час и половина въртене, ставане и викане за какви ли не щуротии  Tired Сутрин става към осем без нещо за ясла, а по закона на Мърфи - в седем - седем и нещо в събота и неделя.

# 8
  • Мнения: 2 956
М-у 8 и 8.30 през зимата и до  9 през лятото и 2та.
Не мисля че е до дете,а до режим който му се създаде.
Имам твърда позиция по темата,не намирам за редно дете (и за възрастен) да спи до обяд,нито да си ляга в полунощ; писано доста има по темата с какво е свързано недоспиването,и кожата е сравнително дребен дерт..

И аз съм на същото мнение. Сега я слагам към20:30. Лятото към 21:30, изключая периода ,когато бяхме на море. Друг е въпроса,че има случаи (редки сравнително) ,в които не и се спи и като я сложа в 20:30 тя заспива към 21:15 или малко по-късно.

# 9
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
В 22.00 ги слагам да спят и двете. Естествено, че има и изключения, но принципно това е часът.

# 10
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
М-у 8 и 8.30 през зимата и до  9 през лятото и 2та.
Не мисля че е до дете,а до режим който му се създаде.
Имам твърда позиция по темата,не намирам за редно дете (и за възрастен) да спи до обяд,нито да си ляга в полунощ; писано доста има по темата с какво е свързано недоспиването,и кожата е сравнително дребен дерт..

И аз съм на същото мнение. Сега я слагам към20:30. Лятото към 21:30, изключая периода ,когато бяхме на море. Друг е въпроса,че има случаи (редки сравнително) ,в които не и се спи и като я сложа в 20:30 тя заспива към 21:15 или малко по-късно.

И аз така мисля.Лягат си в 8 и нещо, ама заспиват в 9 и нещо - говорят си, смеят се , а и телевизора в стаята им май беше голяма грешка newsm78.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
Когато е на ясла ляга в 22.00ч защото иначе не се наспива.Когато сме на совободен режим вкъщи ляга и към 23.00ч,но сутрин спи до късно.

# 12
  • Мнения: 910
През седмицата дъщеря ми си ляга към 20.30-21ч.,а става в 7ч за градина,през почивните дни се случва да ляга към 22ч.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
От както се е родил заспива към 22.00-22.30 най-късно.Заспива лесно-за десетина минути е готов и обикновено спи без да се буди до 8.30-9.00.Следобед спи от 14.00 до 15.30-16.00.

# 14
  • Мнения: 2 019
в 22 часа

Общи условия

Активация на акаунт