Забавяне на болничните от НОИ

  • 24 567
  • 160
  •   2
Отговори
  • Мнения: 15 379
Може ли някой да ми каже кога ви изплатиха болничните за бременност и майчинство? Чакам ги от незнам кога, бебето ми е вече на 4 месеца, а от НОИ блеят. Документално всичко е на ред, защо ги бавят не знамq. Добре, че не разчитам на тях.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 345
Ти от къде знаеш,че документално всичко е наред? Ходи ли в НОИ да провериш? Внасят ли ти редовно осигуровки и внасяни ли са преди да роиш? Има още много причини за неизплащането, но за съжаление никой  няма да те осведоми ако ти не попиташ на място. От къде си? Аз мога да пробвам да проверя, но при мен незная дали ще излезе ако си от София

# 2
  • Мнения: 15 379
Съпругът ми (работим заедно) постоянно ръчка счетоводителката ни, тя уж имала някакви връзки, ама нейсе... Ходи жената, проверява, каза ли са и, че на 30.11 ще бъде превода, ама вече сме 05.12 и нищо.  С осигуровки,  болнични и пр. всичко е наред, но защо ги бавят? Случаи като моя безброй, не знам ако трябва да разчиташ на тези пари, то детето ти ще умре от глад Cry Благодаря ти, че се притичваш на помощ, ако още ги забавят ще си позволя да те притесня и ще ти пиша на лични!!! Simple Smile

 P.S. От София съм

# 3
  • София
  • Мнения: 1 345
ок ще се радвам ако мога да помогна.Аз влизам рядко да знаеш, когато съм почивка най вече петък и събота. Ако пишеш да не си мислиш,че не съм ти отговорила. В повечето случаи има много неточности по болничните, и се връщат на лекари предприятия зависи от къде е грешката. А счетоводителката незнам малко ме съмнява щом си в София,че някой ще и търси документ от хилядите колкото и близък да и е. Ако е начислен при мен мога да видя кога с каква ведомост от коя дата, но нищо повече. Ако искаш дай Данни на лични в петъка съм на работа и не е проблем да проверя. Успех. За сведение моите болнични си ги получава за следващ месец но не повече при положение,че фирмата е супер изрядна от към осигуровки.На моя позната така изровихме документите с неясна причина за шест месеца забава не можаха да обяснят, защо няма пари при изрядни документи

# 4
  • София
  • Мнения: 213
Здравейте Peace
Аз имах забавяне на изплащането и се обадих по телефона в НОИ
Провериха по ЕГН и се оказа че са ме пропуснали ,а проблем няма-
така че не ги ли подсеща човек пари няма да види-ужасна работа #2gunfire

# 5
  • Мнения: 425
Извинявам се че не е точно по темата, но да ви се оплача какво ми се случва с НОИ. Понеже кандидатствам за кредит и вчера ми звънят от банката и ми казват, че нямам осигуровки и въобще никой от нашата фирма нямал. Направо щях да падна. А осигуровките са внесени. Днес счетводителката ще ходи да се разправя с тези от НОИ, защото по телефона не можело да и дадат информация, защо след като всичко е платено и оправено излизаме без осигуровки. Направо съм бясна. А в сайта им като си проверявам здрвните осигуровки всичко е ок. Разбрах, че наскоро са си сменяли някакъв софтуер в НОИ и подозирам, че от там идва целия проблем, ама да видим.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 762
beru6ka, първо на теб да кажа за тия от НОИ. Обратен на твоя случай. Мои приятели не са си правили вноски от години. Познай какво става, като си чукнат ЕГН-тата- излиза , че с осигуровките им няма проблем  Joy Въобще пълна каша. На авторката моя съвет е да си провери лично, а не да разчита на някакви други хора. Ето телефон, като предварително пожелавам късмет в свързването  Peace 926 19 39................ Аз лично някой ден ще ги гръмна тия  #2gunfire

# 7
  • Мнения: 15 379
Благодаря ти Hug

# 8
  • Мнения: 425
beru6ka, първо на теб да кажа за тия от НОИ. Обратен на твоя случай. Мои приятели не са си правили вноски от години. Познай какво става, като си чукнат ЕГН-тата- излиза , че с осигуровките им няма проблем  Joy Въобще пълна каша. На авторката моя съвет е да си провери лично, а не да разчита на някакви други хора. Ето телефон, като предварително пожелавам късмет в свързването  Peace 926 19 39................ Аз лично някой ден ще ги гръмна тия  #2gunfire

А аз ако се обадя в НОИ дали ще ми дадат някаква информация на този телефон? Щото счетоводителката ни нещо се помотва,а на мен ми е много спешно.

# 9
  • Мнения: 15 379
beru6ka, първо на теб да кажа за тия от НОИ. Обратен на твоя случай. Мои приятели не са си правили вноски от години. Познай какво става, като си чукнат ЕГН-тата- излиза , че с осигуровките им няма проблем  Joy Въобще пълна каша. На авторката моя съвет е да си провери лично, а не да разчита на някакви други хора. Ето телефон, като предварително пожелавам късмет в свързването  Peace 926 19 39................ Аз лично някой ден ще ги гръмна тия  #2gunfire

А аз ако се обадя в НОИ дали ще ми дадат някаква информация на този телефон? Щото счетоводителката ни нещо се помотва,а на мен ми е много спешно.
Май никак не е възможно да се свържеш Sad Поне аз опитах, ама никой не вдига... Направо са за #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Нормално е , като забавиш някое плащане да ти начислят лихва, нали? И си я плащате, нали?
Тея мърди без извинение, когато бавят парите на хората ПО ТЯХНА ВИНА трябва да ги дават с лихва , нали? Twisted Evil #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 213
Аз се свързах по телефона рано сутринта - 8 ч иначе после май  не вдигат слушалката #2gunfire

# 12
  • Мнения: 218
и ни е сме на същия хал...

само че за болничния от болницата - 42-та дена, счетоводителката объркала кодовете... за следващия сестрата на личната лекарка объркала датите... и... и седи си чакай пари за болнични...

# 13
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Направо не ми се мисли какво ме чака и мен след няколко месеца с тия кретени.  #2gunfire

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 958
Извинявам се че не е точно по темата, но да ви се оплача какво ми се случва с НОИ. Понеже кандидатствам за кредит и вчера ми звънят от банката и ми казват, че нямам осигуровки и въобще никой от нашата фирма нямал. Направо щях да падна. А осигуровките са внесени. Днес счетводителката ще ходи да се разправя с тези от НОИ, защото по телефона не можело да и дадат информация, защо след като всичко е платено и оправено излизаме без осигуровки. Направо съм бясна. А в сайта им като си проверявам здрвните осигуровки всичко е ок. Разбрах, че наскоро са си сменяли някакъв софтуер в НОИ и подозирам, че от там идва целия проблем, ама да видим.
Освен, че осигуровките са внесени, подадена ли е информация за персоналния регистър с декларация обр.1? Защото от банките това гледат. То, че може да има нередности, може, но дайте да се уверим първо, че счетоводителят си е свършил работата и тогава да плюем другите.

Общи условия

Активация на акаунт