Какви са симптомите на атопичен дерматит при децата ви?

  • 1 500
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте! Адриана е на 7 години и по преценка на кожния лекар има АД. Кожата и е изключително суха, дори на коленцата груба. Периодично се появяват зачервени лющещи се петънца, приличат ми на язвички, но са сухи - не секретират. Най - вече такива нещица има по краката и долната част на трупа. Оздравелите места са обезцветени и като цяло кожата изглежда на бели петна. Сега мажем с Елоком и се скриват. Редовно хидратираме тялото с лосион. Моля, ако някой от вас са преживели това чудо да споделят как протича заболяването и има ли някакво решение на проблема.

# 1
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравей! Едва ли ще ти помогна много, но ние имахме този проблем. Бебчо имаше по крачетата и ръчичките, малко по бузите и зад ушите точно като язвички и кожата се белеше, суха и зачервена беше. Диагнозата беше атопичен дерматит и бяхме доста изплашени. Казаха ни, че с течение на времето ще отмине и се получавало при бебетата понякога. Понеже сме в Канада и тук въздуха е доста сух през зимата, тази зима пак имаме суха кожа, но сме доста по добре. Маже се с овлажнителен крем /ако можеш сутрин и вечер, задължително след баня и преди да излиза навън - студа изсушава допълнително/, на нас ни бяха предписали и лекарство. Аз се бях отчаяла, че вечно ще е така, но както изглежда децата го надрастват. При нас продължаваше с месеци - може би 4-5 месеца. Твоето детенце е по голямо, но мисля че и то ще го надрасне. Мажете го системно и не се отказвайте.

# 2
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми имаше такова нещо. По същия начин, както го описваш.
От Елокома минава много бързо, но това е кортикостероид и не трябва да се прилага дълго време и често. На нас ни го бяха изписали да се маже по схема с постепенно спиране, защото ако се спре изведнъж има много голяма вероятност обрива да се появи отново след като сме спрели да мажем.
  Иначе нашата дерматоложка каза, че причините за атопичния дерматит много трудно се установяват и, че обикновено изчезва в пубертета.
  Има страшно много мазила и общо взето никой не може да каже кое точно ще ви повлияе най-добре. Важното е кожата да е чиста, хидратирана и да се маже с нещо омазняващо.

# 3
  • Мнения: 103
Благодаря за отговорите! Мажем с какви ли не лосиони, но смятам да купя вече един доста скъпичък -  "А дерма", че дано да ни помогне.
Даже не и давам  да яде шоколад, разбрах че провокира обривите. Само като си помисля, че всичко започва отначало направо се изпотявам. Sad

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Ние се мажем отскоро със " Стелатопия" на "Мустела", вярно, скъпичък е, но си заслужава! Аз съм по-доволна от него, отколкото от А-дерма. А за Елокома...просто го спирай! Naughty  Има доста странични "ефекти", повече ще ви навреди, отколкото да помогне! Само скрива обривите и след спирането му се появяват отново!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт