търся акушерка (София)

  • 2 044
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 869
Здравейте,

Търся опитна акушерка или лекар за раждане у дома в София в края на юли 2008 г. Търсим сега, за да имаме достатъчно време да се опознаем, тя или той да изгради доверие в нас и ние в нея или него.

Моля, само за отговори, които биха ни помогнали да намерим такава жена (или мъж). Коментари по темата "раждане у дома" не ни интерусават, освен ако някой не желае да споделите собствен опит. Тогава бихме се радвали да го прочем Simple Smile

Благодаря на всички за разбирането, а на тези които могат да помогнат ще сме изключително благодарни Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 869
Търсим си спокойна и опитна акушерка за раждане у дома в София в края на юли 2008 г. Моля, ако някой може да препоръча такава жена, да ми пише на лични. Дори само информация къде да търсим ще ни е много от полза!!
След като у нас се въведоха европейските стардарти за квалификацията на акушерките, вече поне част от тях трябва да се дообучили. И ние много се надяваме да намерим спокойна и всеотдайна жена, коята да споделя нашите разбирания за естествения ход на нещата.

# 2
  • Мнения: 611
Търсим си спокойна и опитна акушерка за раждане у дома в София в края на юли 2008 г.
Ти сериозно ли мислиш да раждаш у вас, и защо newsm78 Това не крие ли някакъв риск, вече има толкова частни болници в които си плашташ ако не искаш в държавна,но това да родиш в къщи направо ме разби #Crazy

# 3
  • Мнения: 3 869
Скъпа Хриси,
Търсим акушерка, а не съвети и коментари върху решението ни. Аки за момент допуснеш, че създаването на живот и раждането му са ЕСТЕСТВЕНИ процеси, а не патологичности, които се нуждаят от медицинска намеса, може би ще проявиш повче разбиране към желанието ни. За твое успокоение ще спомена малко статистика за ражданията у дома - Холандия -50%, Германи и Великобритания - окло 30%.
Разбира се има и случаи, когато се налага медицинска помощ, но това са достатъчно малко случаи и може да се знае предварително, дали няма да е по-уместно раждането да е в болница.
Моля, нека тази тема не се превръща в място за спорове, не това е целта й. Целта е да намерим акушерка, на която да можем да се доверим или ако никой не може да препоръча, то поне съвет къде да търсим, вярвам че можем да очакваме.
Благодарим на всички за разбирането! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 940
Напълно съм съгласна, че е естествен процес, но честно да ви кажа надали самите акушерки ще се навият. Доста са страхливи в това отношение.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И мен ме гледаха на 3D,4D и на какво ли още не и всичко беше наред.Докато в процеса на раждане не спряха тоновете на бебето.А сега ако си бях в къщи с една акушерка,не искам да си мисля какъв би могъл да бъде крайния резултат.
Целта ми не е да те уплаша,просто те моля да помислиш още веднъж и да вземаш решение,което ще е най-добро за теб и за бебчо Hug

# 6
  • Мнения: 864
Здравей Meg1,аз позната акушерка нямам,но ако по рано се бях сетила и аз щях да искам да родя в къщи.Щях да се чувствам много по сигурна и спокойна!
Пожелавам ти лека бременност и здраво и красиво бебе  Hug Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 611
Скъпа Хриси,
Търсим акушерка, а не съвети и коментари върху решението ни. Аки за момент допуснеш, че създаването на живот и раждането му са ЕСТЕСТВЕНИ процеси, а не патологичности, които се нуждаят от медицинска намеса, може би ще проявиш повче разбиране към желанието ни. За твое успокоение ще спомена малко статистика за ражданията у дома - Холандия -50%, Германи и Великобритания - окло 30%.
Разбира се има и случаи, когато се налага медицинска помощ, но това са достатъчно малко случаи и може да се знае предварително, дали няма да е по-уместно раждането да е в болница.
Моля, нека тази тема не се превръща в място за спорове, не това е целта й. Целта е да намерим акушерка, на която да можем да се доверим или ако никой не може да препоръча, то поне съвет къде да търсим, вярвам че можем да очакваме.
Благодарим на всички за разбирането! Simple Smile
 bouquet

Съгласна съм .че е един напълно естествен процес и щом го практикуват в Европа-живи и здрави да са, но както ти е писала Глухарче ако стане нещо по време нв самото раждане (дано те пази Господ) какво правите тогава? В болниците има цели екипи от лекари, които биха реагирали на време, нали за това има неонатолози.
Не искам да споря просто си давам мнението, избора си е изцяло и лично твой но от него е зависимо и детето ти.
Приятен ден и леко раждане ти желая   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 746
Силно се съмнявам,че ще си намериш такава акушерка! Rolling Eyes
Не знам каква е правната страна на въпроса, но може и да е подсъдно, имайки предвид,че съществува двойно по-голям риск за майката и бебето.Успех и бъди разумна!  bouquet

# 9
  • Мнения: 3 869
de4ko, благоря ти! Simple Smile Трябва да ти споделя, че до момента срещнах доста разбиране от страна на лекари (включително един със специалност АГ), но никой от тях не можа да ме насочи къде и как да търся акушерка. Имам още няколко "врати" на които мога да "почукам", но реших да попитам и тук. По хубаво, безопасно (поне от гледна точка на бактерии и ненужну процедури) и спокойно място от собствения дом едва ли може да има Simple Smile

valerie, именно затова става въпрос - как може да ти даде подкрепа акушерка, която се страхува?!?!

Глухарче, нещата много зависят, и зависят най-вече от вътрешният ни глас и доколко сме се научили да го чуваме. Планираме раждане у дома, защото в момента вътрешният ми глас буквално "крещи" че всичко ще бъде наред и нямам и едно едничко притеснение (освен да намерим спокойна акушерка, де), но ако в даден момент нещата заклонят към болница, акушерката ни просто ще се погрижи за нас в болницата (ясно е, че в държавна болница това не може да стане ...) (По стечение на обстоятелствата, жените, които са си дали труда и са имали финансовата и лингвистична възможност да съберат информацията, която аз имам, вероятно са под 1% у нас.... Тъжно ми е, и ми е тъжно, защото за съжление тези неща се учат от горчив опит, но всеки си носи краста, това е положението...)

viva_nova, въпросът няма правна страна Simple Smile Лекарите и акушерките затова имат плавоспособност (а и юристите), за да могат да практикуват навсякъде и по всяко време Simple Smile Никой няма да те пита за нищо, ако сама си родиш детото в къщи - колко такива случаи в малки селца затрупани от снега - не си успяла да стигенш овреме в болницата и толкова; не е подсъдно Simple Smile Всички тук знаем, че има бебета, които се появяват буквално за 2 часа - а София е голям град с ужасен транспорт Wink Но, не за това иде реч...
Подозирах, че темата ще се напълни с подобни мнения, но те са по подходащи за тема "раждане у дома", а не за моята - тя е "търся акушерка". Така че ние наистина търсим спокойна акушерка, пък дали ще намерим разумно жена, или не, вече ще е въпрос на късмет Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 008
Едва ли ще си намериш акушерка, защото в България раждането в домашни условия е противозаконно.

# 11
  • Мнения: 1 671
Не мисля, че някоя добра акушерка би се навила. Моята, с 30 години опит в РЗ и привърженик на естественото раждане, ми е казвала, че това е лудост, защото не е Господ и всичко би могло да се случи. На запад идват със съответната апаратура и реагират веднага при усложнение, тук това не може да стане. Какво ще стане ако майката изкърви след раждането - докато стигне до болницата и може да й умре в ръцете, сама казваш за задръстванията. При това мисля, че написаното от azsa  също е вярно. Лично аз живея срещу болницата където съм раждала и смятам да раждам пак, но и през ум не би ми минало да си пожелая раждане в къщи, още повече да искам от някого да поеме такава отговорност спрямо мен и детето ми. Най-вероятно, ако някой се навие, ще е млада и неопитна акушерка, на която още "морето й е до колене".

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 16:13 от evelinar

# 12
  • Мнения: 179
Едва ли ще си намериш акушерка, защото в България раждането в домашни условия е противозаконно.
вярно е  Peace,нито една няма да се навие

# 13
  • Мнения: 721
Едва ли ще си намериш акушерка, защото в България раждането в домашни условия е противозаконно.

А ако родиш в колата на път за болницата какво става  newsm78

Мег, писах на лични

# 14
  • Мнения: 1 008
То,ако става за въпрос хората раждат в самолети, тоалетни, тролеи, но това не означава че можеш да планираш раждане в домашни условия според закона в България. Както момичетата по-горе са писали,на Запад това става,като акушерките идват с необходимото обурудване. За сега, у нас това не може да се случи, позовавайки се на закона.

Общи условия

Активация на акаунт