влизат ли токсини в кърмата при прочистване?

  • 1 868
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
в частност - при ходене на сауна. аз кърмя от три месеца и се надявам да кърмя още поне година. От година вече не съм ходила на сауна, а преди го правех ежеседмично. От година - защото е противопоказно при бременност. Много се надявам, че ще намеря инфо, което ще ми позволи да ходя на сауна, докато кърмя. Но няма да го направя преди да съм се запознала предварително. Така че - моля ви!! ако някой знае, да казва!
Може да коментирате и другите начини на прочистване - всякаквите диети, клизми, гладуването отпада, защото с него и кърменето ще отпадне, но всичко останало ме интересува. Аз бях почти вегетарианка (естествено, без идеологически основания - просто не обичах месо). Но с бременността поех неимоверни за моите разбирания количества месо - сега имам нужда от чистка. Пък и килограмите падат по-лесно със сауна. И изобщо - обичам сауна! все пак  - и кърмачката е човек! моля, коментирайте, че малко удоволствия ми останаха Simple Smile

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всяко драстично прочистване на организма освобождава токсини, които отиват и в кърмата, затова не е препоръчително такива процедури да се правят, докато кърмиш. Рязкото отслабване (повече от 500гр седмично) също има подобен ефект.
Сауната не е категорично противопоказана, но все пак е добре да я обмислиш - лишава тялото от много течности, а това има ефект върху кърмата.
Няма проблем да се върнеш към почти вегетарианската си диета, стига тя да е добре балансирана, да приемаш достатъчно източници на протеин (ако ядеш яйца и мляко, ще е по-лесно) и да не ограничаваш мазнините - и без друго тези от растителен прозиход (без маргарина) са по-полезни.
Комбинацията от един разумен режим на хранене плюс спорт в умерени граници ще ти позволи бързо да върнеш килограмите - кърменето ти помага, понеже гори около 500 калории дневно Grinning
Предполагам, че бебето ти е около тримесечно (казваш, че от година не си ходила на сауна) - това е добро време, в което кърменето е вече установено и при внимание от твоя страна не би трябвало да има проблеми с количествата мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 628
А защо не пробваш парна баня - по-щадяща е от сауната и определено по-приятна, на мен лично ми се увеличава кърмата от нея. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 984
умерено. и добра хидратация. хем ще се пречистиш по лесно, хем няма да изгубиш мляко.

# 4
  • Мнения: 65
Темата ми беше полезна, аз също се newsm78 за парната баня. Определено ще я пробвам + достатъчно течности.

# 5
  • Мнения: 9
благодаря много! ще пробвам първо парата баня Simple Smile
и ще си почета от блога за кърменето също така Simple Smile
чудесни сте, аз съм новак тук, много багодаря за бързите коментари!
поздрави сърдечни!

Общи условия

Активация на акаунт