какво мислите вие моля кажете ми

  • 5 226
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
ЗДРАВЕЙТЕ момичета аз съм бременна в 30 та седмица моята лекарка ми каза че имам високо кръвно а според мен не е чак толкова високо 130на 70 и ми изписа нефидипин обаче като прочетох листовката там пишеше че употребата му по време на бременност е нежелателна и мен ме е страх да го пия та въпроса ми е някоя от вас пила ли е такова лекардтво по време на бременност .изписа ми и допегит но от него ми ставаше лошо виеше ми се свят и тн . Cry моля ако някоя от вас е имала подобен проблем да ми отговори защото следващия ми преглед е чак след 3 седмици ,благодаря ви предварително . Peace

# 1
  • Мнения: 14 133
На мен ми изписаха Допегит при кръвно 140/100 в много по-ранна бременост. Поискай второ мнение, ако имаш възможност. 

# 2
  • Мнения: 2 100
На мен ми изписаха Допегит при кървно 140/100. Поискай второ мнение, ако имаш възможност. 

И при мен така. Но зависи какво е било кръвното ти преди това. Ако си имала сравнително по ниско от сегашното-смята се за високо. Peace

# 3
  • Мнения: 4 447
Не разбирам много, но според мен кръвното ти е в допустимите граници за бременни. Консултирай се с друг специалист.  Peace

# 4
  • Мнения: 353
Последните 15 дни от бременността пиех Допегит за високо кръвно, продължих и около 2-3 седмици като кърмех. Не е имало проблем, в болницата идваха да ми го дават. Но за Нефидипин зная, че не е препоръчително да се взема по време на бременност и кърмене.

# 5
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Потърси и второ мнение.

# 6
  • Мнения: 4 451
Не разбирам много, но според мен кръвното ти е в допустимите граници за бременни. Консултирай се с друг специалист.  Peace
На абсолютно същото мнение съм. Peace

# 7
  • Мнения: 306
и аз пих допегит  много зависи как се чувстваш ти с това кръвно ас съм с много ниско и като бременна се чувствах много зле със 130-140 направо ужасно консултирай се с друг лекар

# 8
  • София
  • Мнения: 672
Не разбирам много, но според мен кръвното ти е в допустимите граници за бременни. Консултирай се с друг специалист.  Peace

За мен ти е нормално - и аз имах такова кръвно, не съм пила лекарства (освен мента, глог и валериан).

# 9
  • Мнения: 521
На мен кръвното в 8-мия и в 9-тия месец ми беше 120 на 85 казаха ми че е малко високо но било в допустими граници и не съм пила лекарства мисля че трябва да потърсиш второ мнение както са ти писали и другите мами това са си лекарства и не трябва да се пият с лека ръка, потърси друг специалист възможно най скоро

# 10
  • Мнения: 197
да и на мен от началото ми изписа допегит но ми ставаше много лошо чак ми трепереха ръцете и краката и не го пих повече а нефидипина не съм го и почвала няма и да го започвам в момента не пия нищо и се чувствам много по добре от колкото като пия нещо благодаря ви много  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Не ми звучи като особено високо кръвно за бременна жена. Потърси и друго лекарско мнение.

# 12
  • Мнения: 463
След като се чувстваш добре, без да пие лекарството, а като го изпиеш ти е зле, значи всичко ти е наред. Някой хора имат по- високо или по- ниско кръвно налягане и това не е проблем за тях , тъй като организмът им е свикнал с това кръвно и една промяна до нормално кръвно ги изважда от равновесие. Аз съм така, но с ниско кръвно и когато ми го нормализират за мен става високо.

# 13
  • Мнения: 9 973
130(70 за бременна е нормално Peace

# 14
  • Мнения: 141
това не е високо кръвно,а относно лекарствата консултацията ти трябва да е с гинеколога,следящ бременността ти

Общи условия

Активация на акаунт