PVC: Oтровната пластмаса

  • 2 984
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161

Поливинил-хлорида е отровна пластмаса, която е опасна за здравето на семейството и за околната среда.
Меките детски залъгалки, пластмасови бутилки и чесалки за зъби съвсем не са безопасни. В тях (особено ако са от Китай) може да има PVC, който е забранен в много държави. Той е толкова токсичен, че в Германия дори е забранено да се изхвърля на бунищата.

Препоръчвам този сайт на всички, които знаят английски.
Не пропускайте да видите филмчето http://www.pvcfree.org/

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 14:23 от Ludmil

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Дай конкретни примери и кажи какво точно да изхвърлим. С думи "може да има" само всяваш паника.

# 2
  • Мнения: 1 161
Дай конкретни примери и кажи какво точно да изхвърлим. С думи "може да има" само всяваш паника.
нямам време сега да превеждам, ето тук пише http://www.besafenet.com/pvc/about.htm
Аз също не знаех, че детските играчки го съдържат.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Има ли някой , който да го преведе? Не ми е ясно какво да изхвърля. А на пазара има много детски играчки от Китай.

# 4
  • Мнения: 1 161
Има ли някой , който да го преведе? Не ми е ясно какво да изхвърля. А на пазара има много детски играчки от Китай.
Oпитай така http://www.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.besafenet.com … hl=bg&ie=UTF8

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 благодаря  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Ми тя и пасмасата в колите е опасна "ко прайм"

# 7
  • Мнения: 1 161
Ми тя и пасмасата в колите е опасна "ко прайм"
Минаваме на ЕБХ http://nodiaper.beinsa.info/

# 8
  • София
  • Мнения: 5 170
   Бях попаднала на невероятна статия за канабиса и роднините му. Допреди да се измислят пластмасите и да се внедрят като напълно безопасни,почти всичко се е правело от коноп. Също и памукът е неестествено хиперразвита индустрия, възползваща се от робството и безплатната работна ръка. Та така...не можем да си представим света без памучни дрехи и пластмаси, нали? Няма да оцелеем? Щото няма да има за всяко човешко същество по 10 нови дрехи на седмица? И по 60 пластмасови чашки за кафе на месец?...
   Наистина няма да оцелеят поколенията след нас, защото алчността ще ни погуби...Памукът е на прицела на генното модифициране, щото ах, маслото му не сме били използвали! Вече най-масовите култури (царевица, соя, рапица,...) са ГМО ! В САЩ се чудят как да излъжат пчелите да опрашват изродските им култури. Карат ги изкуствено на полето, ама те бягат!

    Яд ме е , че някой ме е набутал в тази машинация...
    В темата за ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА научих много неща... Уча бебето си  от кърмене да премине на пиене с чашка. На първото ми дете колко бисфенол и фталати съм настъргала да си пийне!...Като има информация, ще се възползвам от нея (сменихме си бидончето за кисело зеле дори).

   Чакам с неприятно чувство,  Людмил (ако има време) да преведе най-важното, пък ако само автомобилите са ни кусура, може би има и с безвредни пластмаси... И без това съвсем доброволно пием химични елементи - консерванти, оцветители, подсладители... Нашите управници се сетиха  да ни флуорират и водата. Другите държави махат тази практика, ама нас нали комисионни ни чакат...
   Ще ходим на извора!

   Благодаря за темата!

# 9
  • Мнения: 1 161
   Бях попаднала на невероятна статия за канабиса и роднините му. Допреди да се измислят пластмасите и да се внедрят като напълно безопасни,почти всичко се е правело от коноп. Също и памукът е неестествено хиперразвита индустрия, възползваща се от робството и безплатната работна ръка. Та така...не можем да си представим света без памучни дрехи и пластмаси, нали? Няма да оцелеем? Щото няма да има за всяко човешко същество по 10 нови дрехи на седмица? И по 60 пластмасови чашки за кафе на месец?...

   Наистина няма да оцелеят поколенията след нас, защото алчността ще ни погуби...Памукът е на прицела на генното модифициране, щото ах, маслото му не сме били използвали! Вече най-масовите култури (царевица, соя, рапица,...) са ГМО ! В САЩ се чудят как да излъжат пчелите да опрашват изродските им култури. Карат ги изкуствено на полето, ама те бягат!

    Яд ме е , че някой ме е набутал в тази машинация...
    В темата за ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА научих много неща... Уча бебето си  от кърмене да премине на пиене с чашка. На първото ми дете колко бисфенол и фталати съм настъргала да си пийне!...Като има информация, ще се възползвам от нея (сменихме си бидончето за кисело зеле дори).

   Чакам с неприятно чувство,  Людмил (ако има време) да преведе най-важното, пък ако само автомобилите са ни кусура, може би има и с безвредни пластмаси... И без това съвсем доброволно пием химични елементи - консерванти, оцветители, подсладители... Нашите управници се сетиха  да ни флуорират и водата. Другите държави махат тази практика, ама нас нали комисионни ни чакат...
   Ще ходим на извора!

   Благодаря за темата!
За Конопа има едно прекрасно филмче - The Magic Weed - The Truth About Cannabis Sativa . Наистина конопа е вълшебно растение. В Америка има магазини за конопени изделия. Маслото му е изключително богато на вит. Е. Расте бързо, не иска специални грижи. Всичките му части са използваеми. От него се прави всичко -- от изолация за къщи, до сапуни, свещи, хартия, дрехи...

А ето, ние изсичаме горите, за да правим безсмислени брошури и памперси... Горите, които ни дават живот.

Вижте, опитвал съм всичко, пръскал съм луди пари за 100% органични продукти, води, прахове. Бях дори сложил филтър с активен въглен на душа. Но си е залъгване, че можеш да бъдеш в системата и да живееш правилно. Тя е толкова в задънена улица, толкова изкривена, че да опитваш да направиш нещо правилно е безсмислено.

Влезте само в един супермаркет и открийте стоки, които НЕ СА ВРЕДНИ за детето ви (не говорим дори за полезни, но поне да не са вредни). Ако от цялото шарено разнообразие намерите 1%, то ще е голямо постижение.

Раковите заболявания растат като епидемия. Масово децата са с изгнили зъби, много от тях имат психични проблеми още от детството, първи сме в света по сърдечни заболявания. Във водата се сипва флуор, в храната се слага Менделеевата таблица... И въпреки целия този ужас, хората продължават да търсят и излагат всевъзможни доводи, за да защитават тази система - какво щели да правят без памперсите, без GSM-ите, ама в каменната ера ли сега ще се връщаме...

Нашите прадеди в каменната ера имаха Земя, въздух и здраве. Ако искаме да ги имат и нашите деца трябва да спрем да живеем живот взет назаем от тях.


Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 18:58 от Ludmil

# 10
  • Мнения: 4 150
Людмиле  bouquet
Нашите прадеди в каменната ера имаха Земя, въздух и здраве. Ако искаме да ги имат и нашите деца трябва да спрем да живеем живот взет назаем от тях
Таzи мисьл не беШе ли на един индианец...?

# 11
  • Мнения: 1 161
Людмиле  bouquet
Нашите прадеди в каменната ера имаха Земя, въздух и здраве. Ако искаме да ги имат и нашите деца трябва да спрем да живеем живот взет назаем от тях
Таzи мисьл не беШе ли на един индианец...?
Може, не знам. Като говорим за индианци, чели ли сте посланието на вожда Сиатл?

# 12
  • Мнения: 2 197
[
Поливинил-хлорида е отровна пластмаса, която е опасна за здравето на семейството и за околната среда.

Всяка пластмаса е поливинилхлорид! Това е съдържанието на това химично съединение, което вече е навсякъде около нас.
Стига паника!
Забранена е друг път!

# 13
  • Мнения: 4 150
Аz лично го zнам посланието му..накрая zавьрШва,че няма да можем да ядем парите...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 170
 Благодарете, че четете гадната тема на Людмил, че водим някакъв разговор, че някой ще спре да поддържа производството на PVC некупувайки такива продукти.

Аз бях крайно неинформирана.Иде ми да се саморазправям с вносителя-престъпник на играчки, заради когото пострада детето ми. ОТ ОТДЕЛЕНИТЕ ОТРОВНИ ГАЗОВЕ СЛЕД РАЗОПАКОВАНЕТО НА ИГРАЧКАТА! Потърсих си правата в Комитета(не помня как точно се казваше) по метрология. Трябваше да анализират играчката. Отне им половин година и повече за да ми отговорят, че не е спазена процедурата и не могат да СМЕЛЯТ МОЯТА ИГРАЧКА , ТРЯБВАЛО САМИ ДА Я КУПЯТ!  И как да я купят, като инф. веднага беше подадена до търговците и в цяла София не се намери една такава играчка! Аз трябвало да ходя като детектив и да обикалям малките градчета, щото така ставало, преместени са отровните играчки там, където няма обсег закона. То пък един обсег! Лично ми казаха, че докато не ангажирам медия, няма нищо да постигна.
А и какво исках да постигна? Исках да не се повтаря такова безобразие с другите деца.  И бях в ПАНИКА ! и вярвам на всичко по отношение на вредата от пластмасите. Пък който иска , нека чака момента и ще повярва и той... ЗА СЪЖАЛЕНИЕ!

Общи условия

Активация на акаунт