Хремава съм, как да си предпазя бебето?

  • 5 372
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Не знам грип ли е или настинка; от два дена съм хремава - носа ми тече запушва се... уж вече се пооправям... но се притеснявам много да не съм предала нещо и на детето. Няма признаци на болно, но киха, той си киха от както се  е родил, но сега ме е страх. Разхождам се с маска на лицето, гледам да не му се навирам много, но все пак имаме контакт, нали аз го храня, преобличам...
Още имам малко кърма и затова не пия лекарства; но ям много плодове. Кажете някой бабешки лек ако знаете и се чудя - мога ли да давам на бебчо витамин Ц примерно???

# 1
  • Мнения: 159
промивай му нослето със стеримар или нисита.така можеш да го предпазиш до известна степен.а  вит. с  може да се дава по половин малка ампулка на ден. дано ви се размине!

# 2
  • Мнения: 1 317
Дано, а какво е стеримар??? Аз слагам физиологичен р-р, същото ли е?

# 3
  • Мнения: 18
Стеримар е пречистена морска вода.Продава се в аптеките.

# 4
  • Мнения: 2 131
Скоро четох някъде, че когато майката е болна, не й пречи да си целува детето, просто не трябвало да киха и кашля отгоре му. Не знам доколко е вярно това, де. И много важно било непрекъснато да се мият ръцете, по-често от обикновено. Бързо оздравяване  Laughing!

# 5
  • Мнения: 166
аз си купивам маски от аптеката- като тези на зъболекарите и хирурзите. Малко е неприятно първоначално, но се свиква Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 159
Дано, а какво е стеримар??? Аз слагам физиологичен р-р, същото ли е?

и стеримар и нисита /крем и спрей/ = физиологичен разтвор = солена морска вода

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
няма как, микробите са много малки и преминават през всичко ... кърми   !

# 8
  • Мнения: 1 317
няма как, микробите са много малки и преминават през всичко ... кърми   !
не кърмя от доста време вече, от самото начало не се получи; но имам малко кърма и вече 3 месеца се цедя и давам Simple Smile, все още поддържам количество Simple Smile иначе знам че кърмата е много важна и полезна за моето бебче Simple Smile

а иначе правя всичко за което се сетих - маска; капя физиологичен р-р; аз ям много цитруси.... ; хремата си я оправих с - доста гадно е но помогна - сок от лук и мед Sick - капах в носа и хремата намаля  #Crazy

# 9
  • Мнения: 812
вземи си маска от аптеката

# 10
  • Мнения: 463
Това, което си направила е достатъчно. На нас ни помага Стеримар. Даже и в момента му пръскам в нослето. След като пръснеш , прави така както и с физ. разтвор. При нас имаше подобна ситуация в края на втория му месец. Всички бяха болни и ходеха с маски. За щастие бебчо не се разболя. Сега обаче от една седмица е с хрема. Децата до 6 месеца имат силна имунна система. Не му се притеснявай. За витамин С зная, че ти можеш да пиеш , но не в големи количества. Не е редно докато кърмиш. На мен педи ми каза да пия по 500 млгр. сутрин и вечер, но след като хапваш плодове, мисля, че е достатъчно. Ако пак стане така с теб, също ми препоръчаха , а и е много ефикасно - капки Цитросепт. На тях има упътване. Те помагат цялостно на организма. Пробвай!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
вземи си маска от аптеката

Микробите преминавали през гледжосана керамика  Crazy, но си сложи маска за успокоение

# 12
  • Мнения: 1 317
mama na joan, добре ме подсети за Цитросепт, аз бях пила преди 1-2 години, голяма горчилка, но знам че доста подсилва имунната с-ма. мерси Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Разболях се доста сериозно, когато Симона нямаше и 2 месеца. Носех маска, проветрявах често и по съвет на педиатърката ни прекарвахме максимално време навън, макар че не беше топпло. Беба не се разболя.  Simple Smile

Пожелавам ти и на теб скорошно оправяне! Peace

# 14
  • Мнения: 867
Малко е за витамин Ц. Ако все пак дадеш имай предвид че може да предизвика силни колики.
Няма как да го предпазиш, може да избягваш да го целуваш и докосваш много.

Кърми го колкото можеш, това е най-добрия вариант да му предадеш антителата, които организма ти произвежда в момента за да пребори конкретния вирус.Това е един вид ваксина и е най-важното.

Общи условия

Активация на акаунт