притеснена

  • 1 111
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! На 23 ноември си родих едно прекрасно момиченце, което кръстихме Гергана. Всичко мина нормално, макар големите ми притеснения. Но сега възникна един проблем, който много ме тревожи  Sad От няколко дена крачетата на малката се лющят, а и между пръсчетата на ръчичките забелязвам същото нещо. По принцип я мажа с преварен зехтин, което зная че е най-удачния вариант за бебета. Мислех, че е от изсушаване на кожата, понеже в болницата не ги мажат с нищо, но вече започнах да се притеснявам защото това олющване не изчезва, а напротив...  С такъв преварен зехтин мажех и сина ми и той се чувстваше чудесно. Има ли някой със същия проблем? Ще се радвам на съвет.

# 1
  • Мнения: 236
Обади се на педиатъра си и го попитай.Моят син ще се белеше като се роди, като в родилното ми казаха , че е нормално за доносените и преносените деца.Педиатърът ни предписа Леонола Фет -крем , намазах го два пъти и веднага изчезнаха люспичките.Но по принцип си му е суха кожата и го мажа с един крем на др Тайс( по предисание на дерматолог), които също му действа много добре!!

# 2
  • Мнения: 2 197
Честито бебче! И Стрелче на всичкото отгоре. Да е жива и здрава!
Не се притеснявай, ще се оправи.
Мажи я по-често. Провери температурата в стаята- дали не е прекалено студено или прекалено топло. Можеш да пробваш да смениш зехтина.

# 3
  • Мнения: 176
С моята дъщеря имахме същият проблем, тя е с много чувствителна кожа.
На нас ни помогна лосионът за тяло на клоран - има го в аптеките, скъпичък е - около 15 лв., но ефектът е страхотен, кремчето е леко, попива чудесно, не оставя мазни следи по кожата, а хидратира чудесно, за около седмица-две се оправи, но иска намазване и през  деня - не само след баня, предписа ни го педиатъра, каза, че е много добър и подходящ за деца с много суха и чувствителна кожа.
Ако ще си по-спокойна все пак - звънни на лекаря да го питаш.

# 4
  • Мнения: 545
Честито!Да ти е живо и здраво детенце,много да ви радва!
На Лора също й се лющеше така кожичката,аз също мажех с преварен зехтин,дори й се бяха подсекли ушичките!Аз съм много доволна от крем Павлодерм PeaceАко искаш пробвай!Иначе това белене на кожата продължи месец и малко!Друг вариант е да я мажеш с мляко за тяло.Също така през този период я къпех с Мустела,за да не изсушавам допълнително кожата със сапун.
Успех! Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Честито бебче!
Такова лющене имаше и Ани, горе-долу беше на тази възраст. Не помня точно какво ми казаха, но знам, че е нормално. Мажех я с олио на Пенатен, но докато не се олющи този слой на кожата не спря. Мисля че след седмица и половина се оправи напълно.

# 6
  • Мнения: 1 217
И Калоян така се лющеще,но не го мазах с нищо,само тялото с олио.
Ако искаш пиши ми мейла си на лични ще ти пратя снимка да видиш нашето лющене. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 166
Не се тревожи. И моята бебонка така се лющеше може би около 10 дена, особено по крачетата и ръчичките, но след това премина Grinning

# 8
  • Мнения: 2 100
Консултирай се със специалист!

# 9
  • Мнения: 521
Здравей първо честито ,с моя син се случи същото по ръчичките крачетата и свивките доста беше упорито но когато започнах да го мажа с потдържащ лосион на Бюбхен нещата постепенно се оправиха явно бебчето ти е с по чувствителна кожа

# 10
  • Мнения: 92
Да Ви е жива и здрава!Моят син имаше същия проблем като се роди-бях купила серията на Nivea.(Знам,че това което ще ти кажа ще възмути много майки,но всеки сам си решава кое е най-доброто за неговото дете.)Та тогава на моят мъж бабата ми даде чиста свинска мас и резултата беше впечатляващ. PeaceПродължих да го мажа  и не сме имали никакъв проблем.

# 11
  • Мнения: 270
Първо честито ти бебче да ви е живо и здраво и много да ви радва  Heart Eyes.И ние имахме същия проблем мазах я с млякото на Мустела и Бюбхен и се оправи за 1 седмица.Казват че било нещо нормално. Peace

# 12
  • Мнения: 4 447
Нормално е при малките бебета да има такова лющене. И ние бяхме така. Ще мине. Мажи повечко със зехтин, мен даже са ме съветвали да мажа и с Линолафет, но не видях особен смисъл. Не се притеснявай, няма за какво.  Peace

# 13
  • Мнения: 417
Заведи е на лекар,за да си спокойна,той най добре ще ти каже дали е нормално или не.И при наличието на толкова хубава и разнообразна бебешка козметика не мога да разбера защо си мажете децата със зехтин. ThinkingТой попива много бавно и спарва кожата.Вземете сега и ги увивайте и в сол. Crazy

# 14
  • Мнения: 385
Зехтинът далеч не е най-доброто средство за мазане. Например, ако се касае за атопичен дерматит дори е противопоказно да се маже с бебешко олио, зехтин или друга чиста мазнина, защото влошава състоянието на кожата. Аз лично предпочитам специализираните бебешки млека и лосиони. Балсамът на д-р Тайс - Нахткерцен е страхотен, може да питаш лекаря си за него Peace

Общи условия

Активация на акаунт