Какъв лосион за тяло за много суха кожа на 6г девойка?

  • 2 344
  • 15
  •   1
Отговори
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Не знам за къде е темата, ама става въпрос за пазаруване, та реших да е тук.

Дъщеря ми е с ужасно суха кожа. До сега не я мажех с нищо, но снощи почти изхабих тоалетното мляко на бебето. Мажа->попива->мажа->попива. Няма омекване. На колената особено е някакъв ужас-като биволска кожа  ooooh!. Какво да й взема? Млякото, с което я намазах е на Бюбхен, но по-хидратантно и не я омекоти особено. Мисля, че й трябва нещо по-омазняващо  newsm78 . Малката сега през зимата я мажа с Nachtkerzen на Д-р Тайс. Чуден е-нещо средно м/у хидратантно и мазно, но опаковката е от 100мл. Ще ми излезне скъпичко. С две намазвания ще приключи опаковката. С лосион за големи не знам дали е редно да я почвам...

Предложения?

# 1
  • Мнения: 1 216
Нали съм загрижена за снахичката, та 1ва да се включа. Олиото на Chicco или тоалетното мляко Avent вършат чудеса   bouquet

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
A-derma ще е подходяща Peace
Лосиона е за атопична кожа!

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Благодарско и на двете! Сега поне имам варианти....
Шоши, ми така де, няма да дерем Дамянчо със суха кожа, я!

# 4
  • Враца
  • Мнения: 173
Гитка, при нас бебката ни е с много суха кожа. Минах през мляко и олио на Нивея, както и олио на Мустела но кожата и ставаше все по биволска както казваш ти. По съвет на една педиатърка, взех Себа мед (едвам го намерих - при нас във Враца го няма, а в София го намерихме чак в третата или четвъртата аптека). Взех и шампоанчето и млякото, няма да ти казвам че бях поразена от бързия ефект. Още на другата вечер нямаше и следа от грубата кожичка която вече се беше образувала. Ако искаш питай дали няма мострички да вземеш и да пробваш , на нас ни помогна, а мисля че ще разбереш дали има ефект и само от първото  намазване.
Успех и дано бързо да се оправя   bouquet

# 5
  • Видин
  • Мнения: 685
Гита, и ние сме с много суха кожа. Единственото което ни помогна е на Джонсън новата серия Bedtime. Мляко и сапун. На нас само това ни помогна. А защо не започнеш с Линолафет крем. Скъп е но много бързо оправя и след като омекоти я мажи с нещо друго. Аз така направих. Толкова му беше изсъхнала кожата, че чак беше на люспи и с Линолафет мазах 2-3 дни и опаковката свърши и после с млякото и сега кожата му е като бебешка baby_neutral Joy, не че той не е  бебе, ама..... Това е само съвет. Дано Танти се оправи по бързо Praynig

# 6
  • Мнения: 998
Гита, и Цвети е така и само А-дерма ни спасява  Peace

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Линолата го имам. Много е добър, но е доста гъст. За цялото тяло ще ми дойде финансово неизгоден, а и по-трудно се размазва. Все пак Констанца е 120см, не е като да е малка площ  Mr. Green А от Джонсън тя се изрина още като бебе.  Confused

# 8
  • Мнения: 18
Гита, моят беб е с дерматит и най-зле е на колената, бедрата, лактите и бузите. Водих го в кожния диспансер и за тялото ми предписаха LIPOBASE emollient cream. Ефектът беше незабавен. Предпесаха ни и олио за вана Линола фет (не кремът), но ни каза лекарката да не го слагаве във водата, а да намажем тялото на бебето да го подържим за около минута и после да изплакнем. Сега само бузите ни от време на време сатават зле.

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
И с олиото на Линола не става. Как да я държа гола и намазана, а и във вода няма как, защото я къпем на душа. Това другото, vezni4kadobri4ka, какво е? Каква разфасовка и каква цена?

# 10
  • Мнения: 18
Ами то е крем - 100 гр. Доста е плътен като консистенция и може да се мажат само проблемните зони с него. Не знам за цената, защото мъжът ми го купува, но знам, че не е от много скъпите.

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
И крема на Тайс е толкова мл, не е от най-скъпите, добре се понася, но става върос за цялото тяло, така че ми идва малко въз-...

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Имаме същия проблем Peace
От това,което са ти написали освен А-дермата в определин случаи нищо друго не върши работа.Аз мажа или с Ексципиал Липокрем или с Меналинд.И двете са за много сухи кожа.Нито Чико,нито Мустела вършат работа-не си давай парите на вятъра.Линолата е само за отделни зони със суха кожа,не става за цялостна поддръжка на кожата.Тези съвети ти ги давам след 2-годишна борба и ходене по мъките със суха кожа

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Гита,купувай А-дермата няма да сбъркаш.На мен като ми свърши лосиона за тяло и налазвам на Божана А-дермата,така,че за цялото тяло е супер.На мен ми го препоръча моя приятелка дерматоложка с първа спец. педиатър Peace

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Тя и Констанца беше с АД като бебе. Мислех, че е минало отдавна. То май мина, де, но явно ще е със суха кожа. Не съм очаквала малко дете да е с толкова суха кожа. Ще се опитам да намеря тестери от тези, които ми препоръчахте.

Общи условия

Активация на акаунт