Дайте нещо постно, че се изчерпах вече

  • 1 616
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Постим с мъжа ми Simple Smile и гледам да го разнообразявам, че му е за първи път.
Ама нещо почнах да се изчерпвам Simple Smile
Кажете някое китайски например, съвсем постно, купих си уок оня ден и още не мога да му се наситя.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 537
Леле, Crazy не мога да повярвам - мъж да се навие да пости Laughing Евала на мъжа ти, дано устиска Laughing

Имам една рацепта за постни кюфтета, които ги правят във мъжки манастир, когато постят.Още не съм я правила, но майка ми я прави и даже не е казала на баща ми от какво са направени Laughing

Постни кюфтета

1 ч.ч. напръскани с вода овесени ядки/от ситните най-добре/
3-4 настъргани сурови картофа
3 средни глави лук
5-6 сурови настъргани гъби
1-2 суп.лъж. галета
малко сусам/на око
кимеон, сол, черен пипер

Всичко се наситнява или го минаваш през блендера, омесва се кайма и се пържат кюфтенца Grinning

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:04 от Мим`с

# 3
  • Мнения: 585
Супер са рецептите, ама неи сме на пълни пости, без нищо животинско.

# 4
  • Мнения: 5 393
Супер са рецептите, ама неи сме на пълни пости, без нищо животинско.

Има ли смисъл да коментирам Joy Joy Joy Hug Hug Hug

Патладжани или чушки с чесън и доматен сос.Сиренето животинско ли се води?Ако не-може и сиренеце. На фурна запечени.
Тиквички предполагам хапвате честичко.
Боб.(тежичък е де)
Крем супи -знам че ги умееш Wink
Карфиол в различни варианти.-печен, на салата(с чесън и лимонче)
Гъби с подправки.

Ох, изчерпах се и аз.Все пак съм месоядно Mr. Green

# 5
  • Мнения: 50
Кюфтета от овесени ядки

2 ч.ч. овесени ядки (1 пакет)
1 ч. ч. смлени орехи
1 глава лук, нарязан на ситно
1 равна суп. лъж. сол
черен пипер
чубрица
малко кимион
магданоз
щипка червен пипер

Овесените ядки се изсипват в по-голям съд. Заливат се с 1 ч.ч. гореща вода. Аз слагам водата на око, трябва да станат с консистенцията на кайма. Разбъркват се докато поизтинат малко. Сипват се останалите продукти и се меси. Оформят се малки кюфтенца (да не са големи за по-лесно пържене). Пържат се в олио. Не стават мазни. На вкус много приличат на кюфтета от кайма.

# 6
  • Мнения: 3 537
Супер са рецептите, ама неи сме на пълни пости, без нищо животинско.
Вярно ,не съм довидяла....ми рецептата си остава, само не слагаш яйцето и готово Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
Прясно зеле с домати, ориз със зеленчуци, спанак с ориз, лозови сърмички, пълнени чушки с ориз, с боб, с нахут, с леща.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 787
Виж тук.Събрала съм рецепти от темата за постите.До 12 стр. на темата има рецепти за постещи,после има няколко с месо и след това са пак постни Wink

# 9
  • Мнения: 585
Момичета, страхотни сте, много Ви благодаря Simple Smile Друго си е като има повече идеи   bouquet  chef  chef  chef bowuu

# 10
  • Мнения: 5 228
Заповядай в темата за постите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240943.0

Общи условия

Активация на акаунт