Моля помогнете ни да си намерим жилище!

  • 1 690
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте мамита!Казвам се Вероника,мъжа ми Антон,а сина ни (1.4м.)Дейвид.Живееме в момента при родителите ми в кв.Люлин,но ни се налага скоро да напуснем поради лични обстоятелства.За това търсиме нещо малко,подобно на боксониера или гарсониера за наема от 100 Евро приблизително.И т.к. цените на имотите давани под наем са космическа и трудно се намират такива с подобен наем-но не е невъзможно искам да отправя една голяма МОЛБА към всички живеещи на територията на София или Костинброд(там живят свекър ми и свекървата) ако подочуят за жил.отдаващо се под наем за 100-110 Евро да ми пишат.Ще съм ви искренно брагодарна!Приятен ден на всички!

# 1
  • Мнения: 1 317
Търси ли из нета? Ако не си ще ти дам някои линкове, които намерих сега:
http://www.imoti.net/nd/obqvi/search_obqvi.php?personal=&ad_ … e=all&order=1

Но наистина наемите са доста високи, виж и в позвънете.

# 2
  • София
  • Мнения: 619
Rhiana благодаря ти за линка,но тази обява която е за 200лв.най вероятно е публикувана от търсещи,а не отдаващи,другото е офис,а първата е в кв.Илиенци-казаха ми,че там не е никак добра идея.Намират се жил. за до 100Евро,но бързо ги взимат,просто трябва да се действа при тях бързо ако попаднем.А иначе търся в над 20 сайта всеки ден по 2 пъти.Вече ми изтекоха очите....но ще намеря  Praynig

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Какво му е на Илиенци, има си и транспорт, и магазини, и до центъра не е далече. Панелки като навсякъде. Ако в Люлин в съседство имаш цигани, в Илиенци имаш китайци. Много важно. За 200лв. наем за самостоятелно жилище къде на друго място в София очакваш да е? По-добре в Илиенци, отколкото в Ботунец например. Не очаквай нещо супер на супер място за тези пари. Ето какво изрових аз:

Местоположение:
град София, Красно Село
Данни:
Квадратура: 18
Етаж: 6-ти
Допълнителна информация:
боксионера-стая с баня и тоалетна, обзаведена двоино легло, диванче и гардероб 0886858004
Особености:
Обзаведен
Наемодател:
Агенция: СЪНСИТИ ООД
Тел.: 02/4912422
Наем:
100 EUR

Данни:
Квадратура: 46
Етаж: 2-ри
Телефон: НЕ
ТEЦ: НЕ
Допълнителна информация:
Имотът се освобождава от края на декември 2007. Нуждае се от освежителен ремонт
Особености:
Необзаведен, Асансьор
Наемодател:
Частно лице
Тел.: 0878449328
Наем:
250 лв.

Местоположение:
град София, Илиянци
Данни:
Квадратура: 50
Етаж: 4-ти
Допълнителна информация:
Полуобзаведен апартамент, състои се от- стая- двойно легло, в кухнята- печка, пералня, хлядилник. За клиенти на агенцията.
Наемодател:
Агенция: РЕБУС ЕООД
Тел.: 02/8051818
Наем:
100 EUR

Местоположение:
град София, Люлин 1
Данни:
Квадратура: 30
Етаж: 5-ти
Особености:
Обзаведен
Наемодател:
Частно лице
Тел.: 02/9292934
Наем:
250 лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 619
Да за тези пари които търсим  ние наистина е трудно.Относно мнението ми за кв.Илиенци-повлиано е от това че пуснах преди време не отдавна тема във форума и от там....................За обявите които си ми пуснала:Люлин не е актуална,чака отговор за Илиенци дали не е отдадена вече,а за боксониерата-18кв. много малкоооо при това за 200лв.Благодаря ти......

# 5
  • Мнения: 274
За какво изобщо се мъчите в София.....?!

# 6
  • Мнения: 176
Не искам да те тревожа, но за тези пари силно се съмнявам да намерите реална обява.
На квартира сме от 5 години, сменили сме 3 апартамента за това време, последния преди 5 месеца.
Цените са брутално високи. Живеем в жилище със всекидневна, бокс и спалня, общо около 60 кв.м. и плащаме 220 EUR!!!
Говоря за необзаведено жилище, в добър квартал, на добро място, в Младост 2, нова кооперация, луксозно, ползваме и доста голямо мазе.
Живели сме и в панелка, на същата цена, по-голяма квадратура, но в мизерни условия.
Принципно в момемнта няма нищо под 300 лв., поне по моите наблюдения.
Без агенция е невъзможно.
Първото жилище намерихме чрез вестник Позвънете, а второто - чрез imot.bg.
Агентката взе 50 % от стойността на наема, депозита е в размер на 1 наем.
Имай впредвид, че част от обявите се дублират, агенциите ги пускат под различни цени и обявата е различна, но често имотът е един и същ.
Ако е възможно направете компромис с цената, но вземете нещо читаво, често обявите с нисък наем са "гнили", например:
оказва се, че става въпрос за съжителство или
битовите условията са лоши или
се изисква осовен ремонт или
се предвижда твърде краткосрочен договор за наем.
Обезателно следи дали наемодателят има документ за собственост на жилището (в последната квартира имотът беше на нечия починала баба, няма да ти казвам какви проблеми имахме - неможехме дори да пуснем разпечатка на телефонните разговори).
Също така е добре да докажат, че нямат неплатени сметки, преди да се нанесете, понеже после става неприятно.
По-добрият вариант е да се свържеш директно с агентка, която да ви търси жилище, да следи за обяви и да държите връзка - ние постъпихме така и не съжалявам - така или иначе си взема процента.
Ами - това, а ...да списание Софийски имоти също е пълно с обяви - можеш и него да купиш.

# 7
  • София
  • Мнения: 619
Сега отиваме на оглед в 17.30 в кв. Илианци-50кв.,с отделна куня(печка,хладилник,пералня)и баня с тоалетна за 100евро.Ще го огледаме пък ще видиме.Мисля да не бързам много.Или поне да не се хващам на първото.С агентка!Ще ви пиша.Благодаря за съветите на wife   bouquet
Селинджър-търся и в околността-Костинброд,Банкя,Божурище,Волуяк и т.н.
Unknown_lady кв. Люлин доста се изчисти от ромската общност,а тази квартира за която говоря в момента се намира след пазара Илианци,отатък жп.линията.....доста далече,но ще разпитам и разгледам.Тъкмо ще се запозная с квартала Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 437
Сега отиваме на оглед в 17.30 в кв. Илианци-50кв.,с отделна куня(печка,хладилник,пералня)и баня с тоалетна за 100евро.Ще го огледаме пък ще видиме.Мисля да не бързам много.Или поне да не се хващам на първото ...

Ти второ такова няма да намериш ... Ако обявата е реална, наемай го! По 100 евро вървят стаите  Crazy

# 9
  • Мнения: 192
Или щом те устройва Костинброд, може да направиш обяви че наемаш в района, разлепване и така... За там е по малко вероятно чрез агенция и/или интернет.

# 10
  • Мнения: 141
Аз също си търся квартира и ежедневно си пускам обявата в интернет и вестник"Ало"-пробвай,но и бъди упорита,защото ако търсиш нещо добро на сравнително ниска цена,няма да те залеят с обаждания още на първото публикуване.Късмет.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Наистина можеш да си пуснеш и сама обява в някой от вестниците с обяви, че търсиш наем до тези пари, както и да разлепиш такива обяви по всеки вход. Все има някакъв шанс да се обади някой, който предлага. Не знам дали в Люлин ще намериш, по-скоро не. И там се вдигнаха наемите доста напоследък. Аз съм ходила в кв. Илиенци на гости на една колежка, еми не е хубав квартала, ама все пак става. В сравнение с това, което видях в Ботунец, направо си е добре даже. Имаше си и магазинчета в блоковете, близо е големия пазар, относно пазаруване нямаш грижи. Има и уреден транспорт. Това, за което пишеш май е по-скоро към Обеля, не към Илиенци  newsm78 Ако наистина е за 200лв и няма някаква уловка, вземай я преди някой друг да се е усетил  Simple Smile Може също така да се търси в старите райони с къщи. Преди време етаж от къща или пък стая и кухня бяха по-евтини от апартаментите. Но сега моя позната си търси нещо подобно като това, което и ти искаш пак в тези райони, ама по-евтино от 450-500 лв. не е намерила нищо. И казва, че и тези, които е гледала (в стари къщи) за по 400лв са доста отдалечени от транспорт, в ужасно състояние, с мухъл, влага, незатварящи се дограми и подобни екстри.
Наемите са ужасно високи. Миналата седмица тук наблизо до Бизнес парка дадоха под наем една боксониера на едно младо семейство - същите 18 кв.м. за 280 евро #Crazy Наеха я. Направо не знам какво да мисля.... newsm78

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 18:31 от Unknown_lady

# 12
  • Мнения: 6 991
 Rolling Eyes
И ние ще си търсим нещо. И моите очи отекоха, а сълзите прокапаха от цените Mr. Green Ние поне можем да си позволим по-голяма сума. Обаче какво от това, като за кварталите, в които искам, искат повече пари  Joy Но съм оптимист. Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 619
Не стана с Илианци!На път за нам,ми се обади брокерката и ми каза,че са сключили договор ! Simple SmileПродължаваме с издирването Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт