За пюретата

  • 481
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте,

синът ми вече е в четвъртия месец, и педиатърката каза да му давам вече млечно-зеленчукови пюрета. Кажете ми "картофи с извара" млечно-зеленчуково пюре ли е, защото по кварталните магазини има само това и някакви млечни каши с нишесте и ванилия. Може по магазините на центъра да има по-голям избор, но не винаги мога да отида до там. Въпросът ми може да ви се стори глупав Embarassed, но по-добре да питам, отколкото да му дам нещо, дето не трябва.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 5 940
Предполагам, че е имала предвид да му даваш зеленчуково пюре с малко АМ, за да свикне по-лесно с вкуса. Това според мен е ненужно, но все пак си зависи от детето. А извара е абсурдно на тази възраст.

# 2
  • Мнения: 5 940
А, сега видях.. Той е в четвъртия месец, даже няма навършени четири. Рано е и за пюре даже.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Млечно-зеленчуково пюре е зеленчуци+кърма или АМ.
За извара е много рано още.

Всъщност, не че питаш, но да си кажа  Wink : Изчакай бебето ти да стане поне на 4 навършени месеца преди да започнеш да го захранваш. По-добре изкакай до навършване на 5, а най-добре-до навършване на 6, макар че много малко майки удържат до 6-тия месец.

# 4
  • Мнения: 508
според мен изчакай да навършите поне 4 месеца,ако можеш задръж и още,но по-рано недей.а иначе  моята схема е следната:Аз започнах на навършени 4 мес. с плодово пюре за 2 сед. заместих обедното хранене и започнах да давам плодово-зеленчуково пак 2 сед. приминавайки постепенно към зеленчуково .После постепенно изместих плодовото пюре след обед и то станахме на 5 месеца и й давам 2/3 каша 1/3 плодово пюре , а на обед си ядем зеленчуково.Ти си прецени кога да започнеш, независи от д-ра, а от твоята преценка и най-вече от детето.

# 5
  • Мнения: 161
Млечно-зеленчуково пюре е зеленчуци+кърма или АМ.
За извара е много рано още.

Всъщност, не че питаш, но да си кажа  Wink : Изчакай бебето ти да стане поне на 4 навършени месеца преди да започнеш да го захранваш. По-добре изкакай до навършване на 5, а най-добре-до навършване на 6, макар че много малко майки удържат до 6-тия месец.
На същото мнение съм, но и аз не удържах до навършването на 6 мес. Дадох първо зеленчуково на 5 и половина.

# 6
  • Мнения: 514
ние вече навършихме 4 месеца и сега започвам да и давам пюре

Общи условия

Активация на акаунт