Бременност и ВПВ синдром.Възможно ли е нормално раждане?

  • 1 487
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Аз родих първото си дете секцио преди 4г и половина, макар че ме приеха в родилното със 7см разкритие, а кой знае какви болки не усещах, да не кажа никакви. Докторката, с която имах уговорка отначало като ме прегледа каза, че при това разкритие ще ме остави да си родя нормално, после обаче ме качиха в предродилна зала и като се започнаха едни прегледи... Стигнаха до извода, че таза ми бил тесен, бебето било едро и високо разположено и докато разбера какво става ме срязаха. Сина ми се роди 3350, 51см.
След това проблеми с възстановяването не съм имала, макар че дълго време-10 дни след раждането-поддържах температура, което доста ме притесняваше. Така или иначе, всичко мина успешно, и двамата сме живи и здрави. Сега съм бременна за втори път-21г.с.и края на март, началото на април ми предстои да раждам отново. Проблема е, че по време на втората ми бременност започнах да получавам сърцебиения, като пулса ми стига над 220 удара в минута. Ходих при какви ли не кардиолози-и в Св.Екатерина, и в 3-та градска, и в Майчин дом, и по частни кабинети-всички казват, че сърцето ми е здраво. Някои се съмняват за ВПВ синдром, други казват че не е. Аз съвсем се обърках. Всички обаче са на мнение, че трябва да родя секцио и то по възможност в Майчин дом. Една доцентка дори се изсили, че е препоръчително да извадят бебето в 7 месец. Аз се надявах, че втория път може и да родя нормално, но след всичко май няма да ме огрее. Секциото за по-щадящо от нормалното раждане ли се приема? Не знам дали всичко това е много по темата. Доста съм притеснена, но не ми остава нищо друго освен да вярвам, че всичко до края и по време на раждането ще бъде наред.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не виждам защо ад ен вярваш на кардиолозите
какъв е този синдром?
защо да те режат - сърцебиенето е нещо естествено по принцип при бременост - още повече ако доста си наедряла спрямо нормалните си кг
аз съм с порлапс на митралната клапа и имам от време на врем сърцебиене, дори високо кръвно - двете деца съм родила нормално
разбира се не е лошо да те наблюдават но вадене на бебе в 7-ми месец е пълно и абсурдно безумие - моето бебе не го извадиха при наличие на някакви проблеми с бъбреците камо ли при здраво сърце и естествено сърцебиене в резултат на бремност!!!!
успех и послушай кардиолозите - знаят добре, гинеколозите могат да се опита да се презастраховат...което все пак е по-добре от липса на внимание
аз бих си наела някой добър гинеколог и срещу заплащане - да ме следи и да ме изражда - и ще съм сигуран че всичко ще е наред
ти си следи кръвното все пак - и размерите на лбебето - ако няма отклонение - значи нищо опасно няма
успех

Общи условия

Активация на акаунт