Секрет стичащ се по носоглътката

  • 10 440
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Здравейте мамчета!
Моят бебо още от раждането си(преди 5мес.)издава хъркащ звук.на колкото и лекари да го водя все казват,че му се стича секрет по носоглътката и понякога го дави а видимо няма нищо в нослето.Давах му ампули вит.С и калц.глюконат вече незнам колко пъти,давах му и хомеопатични лекарства(беше хремав и кашляше) на 2 мес.и пак нищо.Не можем да го излекуваме и това е.Всичко го изписват докторите де,не го лекувам аз.  Laughing
Някой имал ли е такъв проблем?Споделете и помогнете със съвети.
Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 103
Здравей! Сестра ми има бебе на 2 месеца и то издава понякога хъракащи звуци а това изглежда така сякаш има хрема, но според мен е заден ринит. Така беше при дъщеря ми. Повечето бебета имат заден ринит.

# 2
  • Мнения: 192
Здравей!Добре де този заден ринит не се ли лекува.Горкото,много се мъчи.И макар,че не виждам секрет в нослето то често се запушва.Като го пръсна със стеримар и се успокоява и започва да диша нормално.

# 3
  • София
  • Мнения: 472
Eми пръскай го със стеримар - това е най-безобидното, даже казват че е полезно.  Пък може да отзвучи с времето. Не ползвай други лекарства или хомеопатични.

# 4
  • Мнения: 192
Е да, де ама стеримара не лекува.Предполагам си имала някога хрема и ти е бил запушен носа или е текъл-знаеш колко е неприятно.А бебчо толкова често му се запушва,че го съжалявам.Не знае горкото,че може да диша и през устата.А и секрета често го дави не може и да спинка като хората.нито през деня,нито през нощта-все се буди с рев.

# 5
  • Мнения: 2 837
При Румен отмина с времето. И досега му пръскам физиологичен разтвор всеки ден, а вече е на година. Поне педиатърката казва, че не вреди.

# 6
  • Мнения: 192
Знам,че не вреди стеримара,ама се мъчи детенце.на ден се налага да пръскам 5-6пъти и нощем още толкова.Е кога повече,кога по-малко,но е травмиращо за всички. Confused

# 7
  • Мнения: 103
Сетих се и друго, ако се отоплявате с камина или имате ТЕЦ, то въздуха в жилището е по - сух.Пръскай стаите с пулверизатор с вода. Овлажнява въздуха и съответно детето по - лесно ще диша. Когато дъщеря ми имаше хрема, а също и когато кашляше правех тези процедури и помагаха.

# 8
  • Мнения: 192
Мерси това е идея.По принцип се топлим с климатик и пускам да йонизира въздуха по няколко пъти на ден.Освен това съм сложила съд с вода и проветрявам често,но все тая.Скоро даже сме спали на отворена врата,но на бебчо пак му се запушваше нослето.Днес ходихме на УНГ и казаха,че му няма нищо освен тесни каналчета,които ще се оправят като порасне.Но все пак ни изписаха калц.глюк.и казаха да му капвам в нослето чай от лайка с малко содичка.Незнам дали ще го направя-нали лайката е алерген.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 675
Промивки с физиологичен р-р помогнаха на сина ми за заден ринит
Беше на вашата възраст като го направи,оттам сополите отидоха в ушите и се възпалиха.Доктор уши-нос-гърло/УНГ/ ме посаветва това:
Със спринцофка издърпвам 2 единици р-р и леко впръсквам в нослето/в двете ноздри/ да гълта мъничето,така по 2-3 пъти на ден.Ако има сополи- издърпвам с помпичка...
С тези промивки го караме са гълта ,защото не може да си издуха нослето ,а физ. р-р прочиства цялата носоглъдка.Стеримар-а само повърхносно почиства,а и силната струя не е много приятна за детето.
Пробвай- нищо не губиш.На сина си и сдосега така правя и съм страшно доволна Hug

# 10
  • Мнения: 4 414
а физ. р-р прочиства цялата носоглъдка.Стеримар-а само повърхносно почиства,а и силната струя не е много приятна за детето.
Стеримар-ът Е физиологичен р-р...просто е от морска вода. Няма разлика в действието. Само е доста по-скъп от физиологичния р-р, който се продава в банки в аптеките.
Силната струя наистина е по-неприятна, но пък според мен почиства по-добре от спринцовката - поради това, че разтвора е под налягане и поради това, че е пулверизиран. Лично мнение Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Ние доста дълго имахме такова "хъркащо носле" и изчетох де що намерих из нета и навсякъде едно и също "няма проблем"! Според общото схващане детето не се мъчи.

Пуснахме посявка на носен секрет-изолираха се Стафилококи епидермидис в изоблилие, които иначе в нормални количества си живеят в носа.

Слава Богу, че имаме разумна педиатърка, която въпреки направената антибиограма категорично отказа да му назначи антибиотик и твърдеше, че организма му сам ще се справи с подсилване на имунитета и печене на слънце.

Естествено, аз не и повярвах и заведох детето /бебе тогава/ при специалист УНГ, който потвърди нейните думи. За мое успокоение изчисти носа на бебето пред мен-вкарват се едни тръбички и се дърпа секрета и ми каза, че толкова секрет издърпва и от всяко друго здраво бебе и синът ми за него е напълно здрав /+ съвета за печене на слънце, каляване и подсилване на имунитета/.

Не знам дали друго дете ядеше толкова плодове и зеленчуци колкото моето-готвене само вкъщи с огромно разнообразие, каляване и печене на слънце /невъзможно за вас в този сезон/. Колкото и да не ми се вярваше - детето се оправи, няма и помен от хъркането и давенето.

Гледай стаята да е проветрена и да има съд с вода и пръскай Стеримар или физиологичен разтвор и наистина с времето ще се оправи всичко! Hug

# 12
  • Мнения: 192
Благодаря на всички за съветите.По принцип леко отшумя това хъркане.Вече не се дави толкова и недишя така трудно.Става от време на време и все си мисля,че е като го изведа на разходка.Старая се да го калявам,но като му се запуши нослето спирам за няколко дни да го извеждам. Rolling Eyes newsm78
Вие извеждате ли децата въпреки,че примерно са хремави?
Да споделя-днес изби първото зъбче.
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!

# 13
  • Мнения: 164
Здравей Мамче. И аз съ м в момента силно притеснена заради бебо, ойто също е така близо месец.След като изкара един вирус леко само с хрема която мина за една седмица после два дена му нямаше нищо.След което обаче две нощи беше яко запушен носът и се започна .През ноща хърка и спи ту с отворена уста ту през носа но много трудно ,стряска се и се събужда.Общо взето доста е напрегнато да го гледаш отстрани и не знам как може да запазиш спокойствие и да спиш при такава обстановка. Аз го заведох онзи ден на познат УНГ и ми каза заден секрет в носоглътката и ми даде ериус. В момента ходим на класически хомеопат и не съм му давала нищо друго освен стеримара и капки лайка в носа/ за 3-4 дни и после спрях да слагам лайка/.Може би трябваше да му давам още не знам,но  казаха че при бебета е така.За лайката гледам да не прекалявам но не мисля че имаме алергия към нея ,не давам много за всеки случай.От сряда сме с вискоата потенция и като че ли има резултат, бебо спи по-добре, но още сме с хъркащ нос но не както преди.Преди това давахме по-ниска но не му мина от нея.Аз също забелязвам че от ходенето навън е по-зле носът или носог;ътката.И ние също сме с климатик и долу горе май прблемите ни са от тогава когато го пуснахме всеки ден.Не знам вече.дано се оправи .Успех на теб Simple Smile

# 14
  • Мнения: 164
И още важно е да прочистващ носа и да не се задържат секретите.Аз каката така я изтървах и стигнахме до детски синуит.После бешемного трудно възстановяването.Не че при всеки е така но явно моите деца са предразположени към такива заболявания. Мисля си че и наследствеността играе роля.

Общи условия

Активация на акаунт