списък за Хирургиите в Пловдив

  • 9 162
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
темата е дискутирана много,но знам че за всяка болница май се искат различни работи.За това питането ми е към майките раждали скоро в Хирургиите в пловдив.и то секцио.кажете ми какво и по колко трябва да се носи.много различна информация получавам,но до там не съм ходила за да ми кажат.все си мисля че е рано,но времето си върви и за това.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като гледам колко още имаш, все ще намериш време да идеш да питаш Peace
Успех и леко раждане Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 149
Това, което ще ти трябва и те не осигуряват е памперси/вземи си малък пакет/ и хавлийка за бебето, лигнин и дамски превръзки, минерална вода, бебешки сапун. Ако желаеш, можеш да си занесеш дрешки за бебето и твоя нощница/не е задължително/. Документите и коремчето също са от теб  Grinning

# 3
  • Мнения: 953
благодаря.

# 4
  • Мнения: 1 264
Ще си копна списъка от едно ЛС до друга мама. Има и друго инфо, но не ми се редактира.  Tired
Раждах във ВМИ-Пловдив без уговорка. Там има ВИП зала за раждане. Ако искаш да раждаш там трябва да кажеш това при самото постъпване да раждаш. Във ВИП залата разрешават на таткото да присъства. Мъжът ми стоеше при мен в предродилната стаичка докато траеха контракциите (7 часа). Когато започне самото раждане, те преместват в залата, но там таткото не може да влезе, защото се събират много доктори и сестри (да не им се мота в краката  Mr. Green).
За ВИП залата се плащат 50 лв на акушерката, която стои през цялото време до теб. Имат дежурни акушерки и като кажеш, че искаш да си в тази зала ги викат специално.
Нищо друго не съм плащала. Доволна съм от всички доктори (минаха 2 смени).
Предварително бях питала какво трябва да нося при раждането за бебо. Казаха ми само мокри кърпички, памперси, дрешки за бебето и шише за вода. Когато родих се оказа, че трябва да си имам всичко - хавлия за бебчо, сапун (или шампоан), залъгалка (ако изобщо я лапне), одеялце (Калоян напишка одеялото, което ми бяха дали и се оказа, че нямат достатъчно, за да ми дадат чисто).
За майката - лигнин, чехли, прибори за хранене, тоалетни принадлежности, прибори за хранене. Ако искаш можеш да си носиш Бивацин. След раждането правят тоалет и мажат с някакъв препарт, който много пари на шевовете. Ако имат бивацин пръскат с него, но ако е свършил, с другия препарат.
В стаята има телевизор, който работи със стотинки.
Има и ВИП стаи, но разликата с нормалните е само в това, че във ВИП стаите има климатик, а в другите не. Освен това във ВИП стаите допускат роднините на родилките да влизат вътре в стаята, докато другите излизат във фоайето пред родилното. Лошото е, че във ВИП стаите пак настаняват по 2 родилки и щеш не щеш ще минават много хора - роднини и на двете родилки, което не ми се струва добре за бебчетата. Мисля, че цената на ВИП стаята беше 100 лв.

# 5
  • Мнения: 3 216
Бивацин за секцио??? За пьрви пьт чувам. И как ще пари на шевовете-след секциото-поне в началтото самия шев няма да усетиш.Само когато ти махат конците стерилизират.

# 6
  • Мнения: 1 264
Бивацин за секцио??? За пьрви пьт чувам. И как ще пари на шевовете-след секциото-поне в началтото самия шев няма да усетиш.Само когато ти махат конците стерилизират.
Не за секцио. Нормално раждане. Не съм видяла, че става въпрос за секцио.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1
Моята лекарка ми даде списък с необходимите неща за хирургиите.Ето какво включва:направление,лична карта,лигнин,превръзки ,бельо,2 хавлии,2 сапуна,нощници,лична карта на съпруга,изследвания от ЖК,чаша,вилица,лъжица,памперси,мокри кърпички,чехли и храна за 1 ден. Аз обаче смятям да взема и дрешки ,одеялце ,хавлийка за бебетои шише.

# 8
  • Мнения: 3 216
За секцио-храна няма да ти трябва пьрвите 2 дни. Пьрвия ден след операцията ще пиеш само ябьлков сок. НА 2-я ден кис.мляко и чак след това ще трябва да се захраниш сьс бульони и др храни.Много е важно още в началото да може да се изходиш по голяма нужда.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За секцио-храна няма да ти трябва пьрвите 2 дни. Пьрвия ден след операцията ще пиеш само ябьлков сок. НА 2-я ден кис.мляко и чак след това ще трябва да се захраниш сьс бульони и др храни.
лелееееее ама те май са решили да излезем от болницака, както преди да забременеем #Crazy

# 10
  • Мнения: 3 216
ПОвярвай ми,храната ще е последното ,за което ще мислиш тогава. Wink

Общи условия

Активация на акаунт