Спрях да кърмя преди година и повече, а още имам кърма

  • 1 128
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
 ooooh!

Скоро го установих, в периода преди менструация като си стисна зърното и имам микроскопични капчици, нещо като коластра. Как да го спра?

# 1
  • Мнения: 4 414
не мисля, че има нужда да се прави нещо. при мен беше същото. явно наместването на хормоните отнема доста време. ако не си ходила скоро на мамолог, отиди да те види. иначе, не се притеснявай - природата си знае работата:)

# 2
  • Мнения: 702
Прави се изследване за пролактин. Ако е над допустимото  се предписват хапчета за спиране на кърма.

# 3
  • Мнения: 263
При мен също кърмата продължи три години след като бях спряла да кърмя и след доста години при случаен преглед ми казаха, че имам мастопатия. Единствено се успокоявам с това, че нямам болки и за сега не ми е проблем с изключение на това, че гърдите ми са на бучки на места. Добре е да се вземат мерки за спиране на кърмата, след като решите вече да не кърмите, като потърсите медицинска помощ,  което за съжаление аз не направих.

# 4
  • Мнения: 585
Ами аз нямах никакви проблеми със спирането на кърмата, както и нямам бучки, това с пролактина е малко шантава работа, защото за този хормон много трудно се стига до достоверни резултати, но благодаря за отговорите на всички  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз съм така мила.Вече от три години не кърмя ,а още имам по капка коластра.Ходих на лекар -казаха да не се притеснавам и ми изписаха да се мажа с Прогестерон/който не смятам да ползвам защото е хормон/,но и мен ме притеснява, че вече мина доста време.

# 6
  • Мнения: 585
Ясно, благодаря , спирам да се тревожа, каквото такова Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 539
И при мен беше така с голямата ми дъщеря, но наскоро гинеколожката ми каза, че кърмата задължително трябвало да се спре с лекарства. Това било много важно за профилактиката на рака на гърдата.
Някой нещо да знае по въпроса? newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз бях така. Не помня колко време продължиха да се отделят капчици, но може и 2 години след спирането на кърмата да е било.

# 9
  • Мнения: 585
Това за хапчетата за пръв път го чувам, доколкото знам те са хормонални, трудни за понасяне за доста майки, аз така се радвах, че не ми се налага да пия   Confused

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И при мен беше така с голямата ми дъщеря, но наскоро гинеколожката ми каза, че кърмата задължително трябвало да се спре с лекарства. Това било много важно за профилактиката на рака на гърдата.
Някой нещо да знае по въпроса? newsm78
Попитай лекарката ти точно каква е връзката между капчиците кърма и рака на гърдата.
Факт е, че възпаления на гърдата - като мастит и абцеси - могат да са рисков фактор за отключване на рак на гърдата. Затова често предлагат млякото да се спира с хапчета, за да стане по-бързо и уж да се намали вероятността от такива възпаления. Само че докато хапчетата вървят в комплект с препоръки за пристягане на гърдите и строга забрана за изцеждане ooooh! нещата имат точно обратният ефект. Предвид че отделянето на капка-две кърма не причинява проблем за гърдите - тогава няма как да предизвика и възпаление и риск за ракови образувания.
Не знам защо просто не се мисли по природна логика на нещата - спирането на лактацията е точно толкова естествен процес за гърдите, колкото и стартирането й. Както не я предизвикваме с хормонални таблетки (освен ако някакъв проблем не го налага), така не е нужно и спирането да е насилствено с хормони, още повече че дори ако се наложи спешно отбиване обикновено е възможно да се отделят няколко дни и нещата да станат по щадящ начин, а не рязко и грубо за гърдите.

Общи условия

Активация на акаунт