За повръщането

  • 549
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Маргаритка повръща след всяко кърмене. Не на фонтан, по малко, но след всяко кърмене. Имам чувството, че преяждаме, а и като гледам как жадно засуква в началото - ми то аз ще се задавя при такива обороти! Другата седмица сме при лекаря, но за вътрешно успокоение до тогава, да ви попитам - нормално ли е това повръщане?

# 1
  • Мнения: 5 228
Съвсем нормално е и обикновено се получава, когато бебето преяде или гълта повечко въздух. Няма за какво да се притесняваш, но все пак го сподели са педиатъра на детето.

# 2
  • Мнения: 280
Нормално е, не се притеснявай. Simple Smile
Възможно е при новородените това да има връзка с недоразвития сфинктер между хранопровода и стомаха и с изобилието на слуз, която трябва да бъде отделена. По-големите бебета повръщат, когато при оригването засмучат мляко, смесено с въздух. Понякога бебето повръща "мъдро", защото е попреяло. Няма сигурен начин да се спре повръщането. Не е зле обаче да се опитате да намалите допринасящия за това въздух по време на кърмене: не хранете бебето, когато плаче (прекъснете храненето, докато бебето се успокои); докато го кърмите, а и малко лсед това, дръжте го възможно по-изправено. Не накрая, а по време на храненето не забравяйте да оригвате бебето, защото един голям балон може да "оцапа" цялата работа.
Имайте предвид обаче, че каквото и да правите, ако бебето повръща, то ще си повръща. По-добре да се примирите - така ще бъде около шест месеца. Повръщането обикновено не е опасно (освен за дрехите и мебелите). Само понякога честото повръщане е сигнал за евентуален проблем. Уведомете педиатъра, ако заради повръщането бебето не наддава, продължително се дави или кашля; ако повърнатото е кафяво или зелено на цвят или бебето повръща надалеч.


Цитатът е от книгата "Какво те чака през първата година на детето".

# 3
  • Мнения: 2 534
Нормално е .
Бебето на сестра ми повръща след всяко ядене , без значение да ли е мляко или пюре .
Моето бебе пък - никога , е , изхвърлих се малко , но честно , на пръсти се броят повръщанията й .

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Благодаря за бързите отговори! Лекарят от ДКЦ-то ми беше казал последните седмици на бременността, че стомахчето е разширено, нещо с пилора беше, но термина не го запомних. После в Шейново ми каза, че няма нищо такова, и да не се притеснявам, ама като започна това повръщане... Благодаря ви, успокоихте ме!

# 5
  • София
  • Мнения: 10 301
Въобще не се притеснявай, Алекс си поеръщаше до към 6ия месец... просто си беше лакома  Embarassed  и връщаше ненужното  Wink

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ох, много е неприятно, само като се сетя как излизах навън с по 5 ката дрехи и постоянно преобличах... Sad
Дано при вас да не е такъв проблема, че при Алекс продължи до към 8 месец, но той повръщаше по няколко пъти след ядене (проблем с незрялост на пилора на стомаха, който не се затваря добре и позволява на храната да се връща обратно) #Puppy dog
Обаче според вече бившата му периатърка всичко това беше нормално и така си карахме до един ден в който не издържах и го заведох на частен кабинет, изписа ми човека Frisovom, ядохме го две седмици, разбра се, че няма голям ефект и минахме на хапчета - Coordinax
И за мое щастие след по-малко от две седмици от повръщането бяха останали само лошите ми спомени Grinning
Пак казвам, дано при вас нещата се окажат други, но  за всеки случай си идете на преглед, а ако се налага настоявай и за специалист.
Успех Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 632
Това повръщанеее!И аз бях пуснала такава тема преди месец.Моята Алекс повръщаше по 4-5 пъти между храненията.Лекарите ми казаха,че преяждала Shocked Да ама детето не наддаваше добре и за първите 40 дни наддаде само 400гр.Проблема си го решихме с помоща на момичетата от форума.Първо:повдигнахме матрачето от към главата(но не на възглавница,а цялото матраче или легълце).Второ: промених позата на кърмене-колкото се може по-изправено да е бебето,за да не може да му се връща храна.И трето: след кърмене аз или таткото или бабата държим бебето изправено поне 25-30 мин.,а понякога и повече(това е само за 10 дена докато се оправи)Така се справихме ние с повръщането, а като се сетя колко се бах шашнала и аз и за рефлукс си мислех и какво ли не.Пробвай тези три неща-помагат!

Общи условия

Активация на акаунт