пак за заплати?

  • 2 104
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Ами пак това да обсъдим . Проблемът е следният - не съм доволна от заплатата си . В последствие разбрах ,че от нашия колектив съм с най-ниската такава .Не го намирам за справедливо . Какво бихте направили на мое място ? Моля без нападки и обиди .

# 1
  • Мнения: 217
Заплатата в голяма степен зависи от начина, по който се представяш на работното си място. Говорила ли си с шефа ти? Правят ли оценка на персонала във вашата фирма? Какво сочи тя? Иначе, ако на сегашната ти работа не те оценяват, а всъщност си добра - намираш друга работа, какво по-лесно, щом те бива?   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 751
Поговори с шефа си или този, който ти определя заплатата. Друга възможност не виждам  Peace

# 3
  • Мнения: 114
Точно това смятам да направя обаче ми е много кофти -за мен това е равносилно на просене Tired.
Колкото до оценките ами незнам как се определя надника .
По принцип сега трябва да говоря с шефа на фирмата ,а каква информация и е дадена от моя ръководител нямам представа.
И аз какво трябва да направя някак си не мога да се самоизтъквам  Confused

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,аз преди много,много години съм била на заплата-винаги е имало различия в заплащането и не винаги ме е удоволетворявала,но никога нямах -незнам как да го кажа самочувствието може би(не че не съм си вършела работата ,та и повече от някой други),но смятах ,че шефа е този който освен потупване по рамото ,трябва да се,,усети,, да го направи. Щом не ти повишава сам заплатата,незнам дали е ще в твой плюс да го подсещаш-той е наясно ,че взимаш малко пари за свършената работа-просто така му оттърва.Ако продължи това положение,щом си се справяш със задълженията си потърси си по платена работа и шеф който настина ще те оценява като свой добър служител.

# 5
  • Мнения: 114
Момичета,аз преди много,много години съм била на заплата-винаги е имало различия в заплащането и не винаги ме е удоволетворявала,но никога нямах -незнам как да го кажа самочувствието може би(не че не съм си вършела работата ,та и повече от някой други),но смятах ,че шефа е този който освен потупване по рамото ,трябва да се,,усети,, да го направи. Щом не ти повишава сам заплатата,незнам дали е ще в твой плюс да го подсещаш-той е наясно ,че взимаш малко пари за свършената работа-просто така му оттърва.Ако продължи това положение,щом си се справяш със задълженията си потърси си по платена работа и шеф който настина ще те оценява като свой добър служител.
мм да много си права .Просто наистина така му  е добре .Но и на мен ми писна да си мълча и да чакам  ooooh!

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Тогава давай смело(не се съобразявай с моето поведение,че то хич не е било в моя полза),пък ако нищо не стане здраве да е -ще си търсиш друга работа. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 206
1. Говори с прекия си ръководител - дали би ти дал подкрепа за увеличение на заплатата. Задължително! Не прескачай нива.
2. Не е просия, избий си го от главата.
3. Не се позовавай на чуждите заплати, а стъпи на собствените си усилия и постижения.

Това са само семпли и кратки съвети, но вършат работа.
Успех!

# 8
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Всеки си гледа интереса. Питаш  ако нищо не стане, търсиш нова, по-добра работа.

# 9
  • Мнения: 62
не е просия-това да искаш да ти се плати според работата/преди години там където работех за работа в събота плащаха по 20+изработеното/аз естествено не знаех а ходех всяка събота-понеже съм от града и т,н когато разбрах веднага си подадох молбата за напускане/шефа ме попита какви са причините-и аз му казах!помоли ме да остана щял да ми плаща не знаел че не получавам допълнителните?!казах че съм обидена от отношението чувствам се пренебрегната-работили сме наравно но едни вземат 30/аз10лв-отказах компенсации,други примамливи предложения,, Naughtyако харесваш работата си-потърси си правата!но ако не ти е по сърце-а същевременно те ощетяват-напусни по най-гордия начин!

# 10
  • Мнения: 798
По отношение на заплатите, вече няколко пъти се опитвам да обясня на близки хора, че нищо, което е свързано със заплатат ти, т. е с честно спечелените ти пари, не може да се нарече просия. Има една приказка ..."Бебебто като не плаче, не му дават да яде". Никой няма да дойде и да ти каже..."Много сме доволни, ще ти увеличим заплатата". Води се пряк разговор... такива качества имам, считам, че си изпълнявам прекрасно задълженията...надявам се че ще го оцените...". Това не е просия. Това е самоуважение.
  Изивинявам се ако звуча назидателна, но темата ми е ...болна.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
При нас има едно момиче което е  с много по ниска заплата от останалите колеги.Иначе работи,но прави само определени неща.Всички я посъветвахме да говори с шефа и така ...той и каза.Започни да правиш това което правят останалите и ще ти повиша заплатата,на този етап ти плащам за това коети вършиш.

Е постара се момичето влезе в крак с повечето неща и наистина и повишиха заплатата.

# 12
  • Мнения: 274
Аз съм с най голяма заплата (+бонуси и комисиони) в офиса (с пъти по-голяма от някой служители) и най-малко работя!! Кво да правиш, никой не е казъл че живота е справедлив!

# 13
  • на майната си
  • Мнения: 424
1. Говори с прекия си ръководител - дали би ти дал подкрепа за увеличение на заплатата. Задължително! Не прескачай нива.
2. Не е просия, избий си го от главата.
3. Не се позовавай на чуждите заплати, а стъпи на собствените си усилия и постижения.

 Peace

Също така е много важно от кога работиш, сравнено с останалите от твоя екип и какви са били предварителните ти уговорки при постъпване на работа.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
никой не е казъл че живота е справедлив!
ShockedОсвен това си и невероятно неграмотен hahaha

Общи условия

Активация на акаунт