уред за икономия на ток

  • 6 527
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте ,някой ползвал ли е уред за икономия на ток!
Искам информация от хора ,които са го ползвали.Как се инсталира,как действа и струва ли се да се закупи и от каде.?

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 17:49 от dalaveras

# 1
  • Мнения: 349
Ще следя темата Laughing.Аз нямам инфо,но живо се интересувам.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Това за което питаш е незаконно. Използвайки такъв уред, ти ставаш престъпник.
Моля някой от модераторите да заключи темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 929
За първи път чувам за такъв уред. Преди да заключите темата, може ли някой да ми обясни/покаже за какво става дума? newsm78

# 4
  • Мнения: 8 999
Доколкото знам, това е уред, който не "краде" ел.енергия, а само я трасформира по някакъв си начин и така намалява консумацията /реално/. Не става дума за магнитите по електромерите. Ще потърся информация.

# 5
# 6
  • Мнения: 3 459
Не съм много сигурна в действието на този уред  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 5 929
Виж ти! Никога не е късно да научиш нещо... Rolling Eyes

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
След поставянето му, твоят електромер започва да отчита по-малко отколкото сте използвали ...

# 9
  • Мнения: 8 999
След поставянето му, твоят електромер започва да отчита по-малко отколкото сте използвали ...

Нямам представа какъв е принципът на действие, но както разбрах, не се поставя на електромера, а на ел.уреда. Не рекламирам въпросното изделие, просто споделям информация, на която попаднах случайно.

# 10
  • Мнения: 192
Това за което питаш е незаконно. Използвайки такъв уред, ти ставаш престъпник.
Моля някой от модераторите да заключи темата.

Има съвсем занонен и легален уред за намаляване на консумацията чрез намаляване на реактивните съставки.
Пердполагам че за тоя "уред" се говори.
Ефекта е много малък, ще доведе до около 10% намаляване на отчитането на уреди който ползват ел. двигатели - перални, миялни прахосмукачки и прочие, и то не на тези от "А" клас, в които се "вгражда" въпросния уред.

За крушки, бойлери, нагреватели и прочие ( най големите консуматори) забрави... така че аз специално се отказах.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Аз не говоря за този уред а за едни които ги продават на черно да лъжеш електромера.
Колкото за горе посочения уред, мисля, че икономията ще е около 5 % при условие, че реактивното движение което може да се използва е пренебрижимо малко ... (съдейки по уреди у нас)

# 12
  • Мнения: 192
По скоро май ръчкат в самия електромер.
При нас сега настана голям цирк като изнесоха всички електромери.
Оня ден съседа ми рева че имал сметка от 180 лева, а досега плащаше 30-40...Познай как е ставало това.

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
хахаха доста хора реваха ...
незнам до колко са податливи новите електромери, но чувам, че и за тях има джаджи ....

# 14
  • Мнения: 192
Да ... имало лек срещу около 500 лева....
Не е истина каква е идиотщина в тая държава.

Общи условия

Активация на акаунт