пак за яслите... (софия, люлин)

  • 773
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
здравейте на всички мами

предварително се извинявам, че за пореден път повдигам този въпрос, но януари месец трябва да подавам документи за малкия за ясла и, евентуално, септември да го пускам. за съжаление обче чувам само лоши мнения за яслите, поне за тези в люлин. най-честото е, че възпитателките нарочно оставят децата на течение, защото групите са от много деца и им идва вповече да ги гледат  #2gunfire . а и след случката с хапчетата в детската градина, който спрягат по телевизията...
 #Crazy
моля ви, споделете впечатления от яслите/яслените групи в люлин и околните квартали. сигурно ще се налага да се дават рушвети, официално или не, но поне да знам къде си заслужава...  Thinking

предварително благодаря за всички мнения   bouquet

# 1
  • Мнения: 191
Дъщеря ми посещаваше 35 то ОДЗ. Тя тръгна в яслата, но прецениха, че може да отиде в 1ва група, защото говореше всичко и беше много самостоятелна. Тръгна септември месец на 2,5 години, втората седмица беше болна с бронхит. Две седмици в къщи. Пак тръгна - пак бронхит, който премина в бронхопневмония. Болница, цял месец на антибиотици, много трудно възстановяване. Резултатът - астма.   За това, че оставят прозорците отворени, когато децата обядват е вярно. Дъщеря ми казваше, че винаги и било студено, като се харнели. После една съседка отиде да замества учителка от 35та за 1 месец. Бяха и казали така - като се съберат много деца, отваряш прозореца зад гърба им и на другия ден поне 3-4 ги няма. Тя беше ужасена защото нейното дете посешаваше друга градина в Люлин. Но 35 то по принцип има лоша слава.
Някои майки казват, че 22 ро ОДЗ е добро. Директорката била много взискателна към персонала.  В 4та част на Люлин има една добра градина - работят по системата Стъпка по стъпка, но не знам кой номер е. За другите не занм.

# 2
  • Мнения: 46 437
Вземи поразрови из гугъл и погледни от къде идват болестите Crazy

Проблемът на детските заведения е, че НЕ се отварят прозорците, че децата НЕ се извеждат на чист въздух, а цял ден са затворени заедно в едно помещение, бъкано с вируси.

Отвори един прозорец у вас и пробвай, ще видиш, че нищо няма да стане, след 1 месец затвори детето си с вирусно болни и тогава ще се убедиш.

Аз на ясла не съм я записвала, на 3 г. тръгна директно на градина, подадохме си молба (в 1 единствена градина) и я приеха, без никакви връзки.

# 3
  • Мнения: 114
поговори в самите ясли

# 4
  • Мнения: 2 722
най-честото е, че възпитателките нарочно оставят децата на течение, защото групите са от много деца и им идва вповече да ги гледат 
. Бяха и казали така - като се съберат много деца, отваряш прозореца зад гърба им и на другия ден поне 3-4 ги няма.

Мине не мине тема за яслата и се почнат градските легенди. Че персонала е мързелив понякога и не си дава зор - това е факт, но все пак....

Сега по темата - ако търсиш ясла в която 100% всичко да е наред - няма да намериш ш витага ще е в твоя телевизор, просто защото това ще е първата раздяла с детенце, ти ще искаш то да е гледано като у дома и т.н. Мисля че схващаш какво имам предвид. В яслите се карат на децата, но ги учат на дисциплина и да са самостоятелни; децата се разболяват ако са поддатливи на вируси, но пък изграждат имунитет.

Ако приемаш варианта - от 4 души персонал в групата 3 да са като родни майки за децата, 1 да е развейпрах - препоръчвам ти 73 ОЗД Маргарита в Люлин 8. Това са наблюденията ми над едната група. Развейпрах значи че приоритет над гледането на децата е оправянето на маникюра  Wink Баткото оцеля на това гледане, и малчо ще пусна в същата група наесен.

Съгласна съм с Никол за прозорците.

# 5
  • Мнения: 295
много благодаря, мами  Hug ще подам документи в яслите, които сте ми препоръчали Wink

# 6
  • Мнения: 1 931
Сина беше на ясла в 6 микро район и се надявам и щерката да я приемат там. Лелите бяха много добри и се грижеха за децата.

# 7
  • Мнения: 295
blagovesta, в коя от двете градини зад училището е бил?

# 8
  • Мнения: 11
Моят син беше миналата година в 64 ОДЗ 7-ми Люлин,спирката на  Мототехника.Много съм доволна от тях.

# 9
Някой може ли да ми даде някаква информация за яслата/детската градина (не знам какво е точно), която се намира близо до сладкарница Атлантик и до детската градина в Люлин 10(близо до Орион) и която се ремонтира от известно време. Какво точно заведение е и от кога щя приемат деца?

Общи условия

Активация на акаунт