Кърмене и лекарства

  • 1 209
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Някоя мама от вас прекъсвала ли е временно кърменето заради инжекции или силни лекарства? Имам здравословен проблем, за който трябва да се погрижа, но незнам за колко време ще се пречисти организма от лекарствата, за да продължа да кърмя и дали бебето няма да се отбие през това време? Някой сблъксвал ли се е с подобен проблем?

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
има съвместими лекарства, аз съм пила антибиотик, защото имах цистит. Разбира се лекарите ще те посъветват какво да правиш. Има и други мами, те ще споделят. Hug

# 2
  • Мнения: 2 100
Лекаря ми каза, че за да се лекувам ще трябва да е чак след като спра да кърмя, но аз не мога да чакам дотогава, тъй като проблема се задълбочава. Със сигурност ще се наложи да пия кортикостероиди най-малкото.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Лекаря ми каза, че за да се лекувам ще трябва да е чак след като спра да кърмя, но аз не мога да чакам дотогава, тъй като проблема се задълбочава. Със сигурност ще се наложи да пия кортикостероиди най-малкото.
Пиши на hedra личния, тя може да те посъветва и да сподели мнение. И други ще се включат  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И при мен, когато се наложи изписаха съвместими лекарства ... Дано да могат и при теб  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
кортикостероидите са много сериозни лекарства. Мислила ли си да пробваш преди това с хомеопатия? Сестра ми от няколко години я изучава, лекува децата си само с това, аз започнах така да лекувам дъщеря си. От нея знам, че хомеопатията доста добре повлиява на сериозни заболявания като автоимунните например, с които стандартната медицина много трудно успява. Нищо не ти пречи като последен вариант преди кортикостероидите да се консултираш с добър класически хомеопат. Peace

# 6
  • Мнения: 2 100
Не съм пробвала с хомеопатия. Става въпрос за екземи по тялото, които имам постоянно вече от 7 месеца. През бременността ме лекуваха колкото можаха с всякакви неща, които не са вредни за бебчо и казаха, че повече не може да се направи в този случай. Ако можеше с хомеопатия, предполагам, че лекарите щяха да ми кажат...Дерматолозите ми казаха, че с 3 инжекции всичко щяла да се изчисти

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
не разчитай лекарите да ти препоръчат да използваш друг вид медицина. Това, което те не практикуват, никога няма да ти предложат. Все пак моят съвет е да пробваш, поне е безвредно, няма да ти отнеме много време. Моят племенник сестра ми го излекува от едно много упорито кожно заболяване само с хомеопатия. Ако проявиш желание мога да се посъветвам с нея към кой да се обърнеш. Друг вариянт е да попиташ и във форум хомеопатия.

# 8
  • Мнения: 3 591
За екземи може да ползваш кортикостероидите локално - т.е. на мехлем, тогава няма нужда да спираш кърменето, освен ако екземата не е на гърдата.
На инжекция добре би се понесло от детето дози до около 40мг преднизолон примерно - ама това може да ти го изчисли лекаря само. При по-високи дози вече може да има странични ефекти и кърменето се спира. Дали ще се отбие детето ти никой не знае. Зависи за колко време ще спреш да кърмиш и как ще бъде хранено междувременно и ти доколко ще имаш сили да се бориш след това да възстановиш кърменето. Не е невъзможно разбира се отново да се кърмите Simple Smile

За колко време ще ти се изчисти организма - също лекаря ще ти каже - зависи от дозата на лекарството.

А с тея лекарства обаче шега не бива...помисли 5 пъти преди да се решиш да ги приемаш - не заради кърменето - а заради самата себи си. Защото отровите дето ще ти влязат в организма и страничните ефекти са много по тежки от екземите все пак. Странно ми е обаче защо не те лекуват с мехлеми....първо, че така не ти тровят целия организъм а само локално, освен това ефекта при екземите с локални мехлеми понякога е в пъти по-добър отколкото с другите форми  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 100
petia_taq, благодаря! Ще разпитам как стоят нещата с хомеопатията  Peace
[desi], досега ме лекуваха с всякакви мехлеми...пих обаче и лекарства, съдържащи антихистамин. Лекарствата и мазилата, с които съм се лекувала наброяват най-малко 20. Но няма резултат. Затова ми обясниха, че единствено инжекциите ще помогнат.

# 10
  • Мнения: 3 591
Ти си знаеш...  по добре се посъветвай с още някой лекар. 3 инджекции и да изчезнат ...може. Но за колко време? за 20 дена ли? нали после пак ще се появят. Кортикостероидите за да ги предотвратяват ще трябва да ги пиеш с месеци, с години.... и те не премахват причината за появата им. Просто ти приспиват имунната система. При сина ми екземите не се влияеха от кортикостероидите, той ги приемаше заради астмата си. От както е на стриктна диета няма нито астма нито екземи....години наред получаваше по няколко пристъпа седмично и никакви лекарства неможеха да му помогнат. Сега това е само лош спомен. Понякога имаме екземи, но само когато объркаме нещо диетата. И не пие вече лекарства.
Посъветвай се с още лекари и си реши какво да правиш. Хомеопатията и натуропатията са доста по-вещи в решаването на проблеми от рода на екземите от традиционната медицина. А и това което са ти предложили е ВРЕМЕННО решение... ако въобще помогне. А да ти натрови отганизма - със сигурност.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 504
Прекъсвала съм кърменето за 16 дена..скенери, ангиографии 2 броя все с гадни контрастни вещества, емболизация, операция с пълна упойка и антибиотици, които нямаше как да бъдат съобразени с това че  искам да кърмя. Още бях в болницата когато анестезиолога на 3-я ден ми каза, че ако реша да кърмя и имам още кърма организма ми е бил изхвърлил упойката, но нямаше как заради силните антибиотици. 48 часа след като изпих последното хапче от гадния антибиотик /бях питала докторите, които ми се учудваха на ентусиазма и желанието да кърмя след тази доста тежка операция/  добавих си и  още 8 часа от мен:) сложих бебка на гърда. През цялото това време се цедях през 3 часа денонощно, наливах се с лактогонни чайове и хвърлях кърмата.
Бебка не само, че не се отби ами и още си се кърмиме Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 243
Аз съм прекъсвала кърменето за 15 дни и да седмица - на няколко пъти - но при много по -голямо дете. Причината не беше здравословна, а заради отсъствия. Кърменето се възобнови безпроблемно след това, като при по-дългото ми отсъствие си беше чиста релактация.

За лечението - напълно подкрепям Деси.

# 13
  • Мнения: 2 100
Здравейте. При мен работата стана много дебела (адски болки и невъзможност да сменям памперсите на бебо, да го обличам и т.н.). Ходих на лекар, беше категоричен-никакви инжекции на този етап или хапчета. Та ми изписа още мазила, които малко да облекчат проблема. Дано помогнат и да си кърмя бебо поне до 6ти месец  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
добре де защо не вземеш да проучиш и въпроса с хомеопатията? Няма да ти навреди,поне ще си опитала да си помогнеш и така. Има и много ефикасни за болка.

Общи условия

Активация на акаунт