Как да почистя тапетите

  • 3 043
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте мами! Нова съм във форума, но от доста време го чета и го обожавам. Въпросът ми към вас е как бих могла да почистя тапетите вкъщи? На тях имам 2 като жълтеникави петна, а самите тапети са светли. Подозрението ми е, че това е защото докато гледаме филм вкъщи и главите са ни облегнати на стената. Тези петна много ме притесняват, а тапетите са стандартни хартиени. Моля ви, помогнете!!!   bouquet

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 893
Хартиен тапет - не знам как може да се почисти, сигурно ще се накъса с нещо влажно, ако започнеш да търкаш.

Всъщност аз не успявам да почистя никакъв тапет.
В хола, в момента си имам страшен "пейзаж" направен с разноцветни фулмастри от малката,
въпреки че тапета не е хартиен, фулмастера въобще не излиза
и съм се отказала да го чистя, напролет ще ги сменям  Grinning.

Иначе по темата, това намерих в нет-а http://www.tapeti.vratsabg.com/index.php?page=article2&lang=bul

# 2
  • Мнения: 3 036
Сладко,виж какво намерих.
Тапетите се напръскват с лек бензин,а върху петната се поставя филтърна хартия и се глади с топла ютия.Предварително се изпитва трайността на боята на тапета спрямо бензина.Ако тя е нетрайна,петната могат да се отстранят като се трият с филия ръжен хляб.
"Журнал за жената" бр.27;2005 год.

# 3
  • Мнения: 142
благодаря ви много, че мо помогнахте   bouquet ще се пробвам и ще видим какво ще стане

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мдам това за бензина го четох и аз преди няколко дни в един вестник. Премахвали се пожълтели петна с него.

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Най-добре,ако ти се намира резервичка....да ги смениш...

Общи условия

Активация на акаунт