как да отпуша нослето на малко дете

  • 1 470
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте,дъщеря ми е на 1г.8м и има хрема.но вече има гъсти сополи,но понеже не може да си издуха нослето,просто много се мъчи .дайте идея освен капки,стеримар,помпичка с какво мога да облекча .благодаря

# 1
  • Мнения: 539
Аз съм използвала едно мазило, от Америка ми го донесоха и е спец. за бебета, но може и да  намериш нещо подобно и у нашите аптеки  - съдържа масла от камфор  евкалипт и лавандула и розмарин, и алое., с което мажа слепоочието - то загрява и отпушва носа. Много е ефикасно, дори и аз се мажа между веждите и слепоочието и страшно добре ме облекчава. казва се "BabyRub"

http://www.vicks.com/babyrub.php

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз отпушвам с Низита (мехлемче). Става за малки деца.

# 3
  • София
  • Мнения: 18
Аз съм се научила от баба ми и винаги това ми помага.Мажа нослето  със свинска мас (отвън) през един час .Гаранция че на другия ден няма да има и следа от хремата.Опитайте Peace

# 4
Слагам Ксилометазолин 0.05%.

# 5
  • Мнения: 5 393
Скоро научих един "бабешки" метод,който приложих на себе си и ми подейства.Мазане с мед в ноздрите. Не е от най-приятните усещания, но действа.Пробвах го и върху Иво, първия път имаше ефект,следващия- не съвсем. Confused  Друг вариант е често промиване с физ. разтвор и ползване на аспиратор.

# 6
  • Мнения: 679
Слагам Ксилометазолин 0.05%.


Според мен идеята не е добра за малко дете. Предполагам си я посочила като възможност. Аз също мога да посоча една възможност, но подчертавам, че също не е подходяща за малко дете.
Моят баща при хрема си пуска в носа по 1-2 капки отвара от счукан чесън в чаша вода. Пробвала съм и знам, че много люти, затова отново повтарям, че за дете не е подходящо. Пиша го като възможност, пък и днес съм се отворила на тема бабини лекове  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт