Колко често сучат бебетата на поискване?

  • 4 049
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Искам да питам мамите, чиито бебета сучат не по час, а на поискване колко често го правят, защото ние по-често сучем на час и половина, но не знам дали не е прекалено често. По принцип през нощта си спи и суче на 3 часа, но през деня почти не спи, ако дремне е като заек. Спи по половин час, рядко по 2 часа през деня. Бебето ми е на 34 дни и на първата консултация разбрахме, че сме качили близо 2 кг. Нормално ли е, притеснявам се да не сме много дебелички и да станем с наднормено тегло. Само на кърма сме. Вие как мислите?

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 12:09 от weselata

# 1
  • Мнения: 8 999
Добре си е детето ти. А на поискване сучат толкова често, колкото си искат. Нали затова е на поискване.

# 2
  • Мнения: 2 100
Нищо  му няма на детето...Simple Smile Е, наистина 2кг за 1 месец не са малко, но не мисля, че има от какво да се притесняваш (най-малкото пък, че ще стане дебеличко  Crazy ). Децата са на периоди, може и да е в криза на растежа (така се казваше май Crazy ). И малкия е имал периоди, в които искаше да сучи на около 2 часа. Бебетата си знаят най-добре. Постепенно "режима" ще се оправи  Peace

# 3
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Супер ти е бебето, като са малки, обикновено сучат по-често, по-нататък може да поразреди храненията. А и ти очевидно много вкусна манджа му предлагаш, и то затова яде повечко Grinning. И моето беше като лоена топка, но сега си е съвсем стройна и здрава.

# 4
Когато си поискаше тогава и давах и на 30 и на 90 минути. Зависи от настроението.
Ние също бяхме пълнички, но сега си расте като по учебник. Не се притеснявай. На сестра ми малкия първия месец качи 1600 грама и тя беше изпаднала в ужас. Беше един чаровен шишко, но само докато пролази. Сега горкият е толкова кльощав, но си хапмва и то съвсем добре. Не се притеснявай. Природата си знае работата.

# 5
  • Мнения: 581
като имаше криза на разтежа - май беше пырвата на около 4 седмици - сучеше на всеки час и половина в продылжение на 2-3 дни...след това поразреди малко, и на следващата пак така. По принцип после започнах да разбирам, кога наистина е гладен, и кога като заплаче просто иска да суче биберон (защото бебетата имат нужда понякога просто да сучат нещо, не непременно да се хранят), или са колики или му е скучно. Но и аз даваха много често пырвите два месеца да цока и той много растеше.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 555
Браво за хубавите мерки!  Peace Не го мисли детето щом си наддава добре. София е имала периоди, когато също суче на по час - час и половина. Те си знаят най-добре.

# 7
  • Мнения: 1 896
И моята бебка суче много начесто, макар че е почти на два месеца вече - просто тя си суче не само от глад, а и за успокояване, за приспиване и заради физическия контакт. Много й се суче милата, има голяма потребност просто за сукане, пък биба даваме само ако се наложи да я оставя на баба й за час. Иначе цялото сукане е само от гърда.
Първия месец качи 1 300, дебеланка е, но няма опасност да се прехрани, щом е на кърма. И при вас нещата звучат подобно
Свиркай си и се наслаждавай на кърменето и че детето ти расте здраво. Следващите месеци сигурно ще наддаде по-малко.

# 8
  • Мнения: 589
Моят малък звяр сучеше през час през целия първи месец, беше много изтощително ...

# 9
  • Мнения: 4 343
Гледай  промеждутъка да не е по-малък от час,за да се преработва кърмата.Поне в периода на коликите/до 3-ти м./после вече няма значение колко е на често.
Ще имате по- натам периоди на удължаване на този интервал до към 4-5 часа и на скъсяване през 40 мин.особено като ви подкарат зъбките.
Не гледай само теглото ,а съотношението тегло/ръст.Не е без значение и факта кога сте ''напълнили''пампа преди или след тегленето.
Имай в предвид ,че стават и грешки при меренето на нас например в 4 м. ни изкараха че сме дръпнали с 8 см. за 28 дни та се бях притеснила що за дама ще е с такива темпове на растеж #Crazy
Това ти го пиша понеже от личен опит знам какво значение отдаваме на тези мерения,а в същност най-важно е как изглежда бебчо,дали пълни пампите/с пишо,знай че ако сте само на кърма ще дойде време да ака веднъж на 7-8 дни и ще е нормално/,дали е жизнен...такива работи дето една майка ги вижда веднага.
Ти най-добре знаеш как ти се чувства детето и кое е най-добро за него,каквото и да ти говорят другите.Просто още не си толкова уверена в преценката си.По- смело Peace


п.п.Ако в даден момент прецениш,че кърмата ти намалява,а искаш да продължиш да кърмиш скъсяваш максимално промеждутъка за да увеличиш лактацията .В библиотеката на кърмаческия форум ще прочетеш повече,

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 15:41 от mamamari

# 10
  • Мнения: 581
 Peace Peace Peace присыединявам се кым всичките сывети на mamamari

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Струва ми се множко 2 кг за месец... А ти сигурна ли си, че всеки път, като врякне е от глад? Ако има колики, колкото по-често / повече / се храни, толкова по-големи болки ще изпитва. И понеже не знае още как да ги интерпретира, ще плаче, като от глад. В бебешката глава болка в коремче = глад. А не винаги е така...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Колкото си поискат - от през половин час до през четири часа - такива са били времевите диапазони  при нас ... всеки път различно ...

# 13
  • Мнения: 295
Моя син суче на 2-3 часа.Това прави по 6-8 пъти на ден.Все още суче по 2 пъти нощем.Вие сте малки още,детето само си определя от колко сукане има нужда.Изчакай да видиш и този месец как е,нещата би трябвало д а се орегулират.А за качването не знам,зависи колко се е родило детето според мен.

# 14
  • Мнения: 842
Синът ми е вече на 6 месеца и продължава все така да си суче на 1,5 - 2 часа, но пък и не наддава много.

Общи условия

Активация на акаунт