Моля за съвет!

  • 1 485
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Здравейте,мили мами  Hug
Напоследък много често намирам четенето на форума и участието в някои от темите за своеобразен оазис сред пустинята на ежедневието си. Затова и никак не е случайно,че когато мислите ми са така объркани и има нещо,което да ме тревожи...бих искала да го споделя именно тук! Моля всички вас,които имате какво да кажете по моя въпрос,за който ще стане дума след няколко реда,да си кажете мнението под формата на съвет...или поне да ме "изслушате"....защото на теория може да съм много добре запозната....но вие сте тези,които сте изпитали всичко което ме вълнува, на практика   bouquet
Та случаят ми е следния:
На 23 години съм,а цикълът ми е редовен-идва в рамките на нормалния интервал (минимум 19- максимум 28 дни). За последно ми дойде на 1.11 и когато преди седмица започнах да усещам всички предменструални симптоми (наедрял бюст,болки ниско долу в коремната област,придружени с леко придърпване, сънливост, раздразнителност и т.н. ) ,не беше случайно учудването ми,когато М така и не дойде. Днес ми е вече 29 ден, съответно по пътя на логиката се усъмних за евентуална бременност. Само че във вторник си направих тест и показа отрицателен резултат...Въпреки това,не мога да се освободя от силното вътрешно усещане,че нещо все пак има....Не мисля,че си внушавам,изпитвайки почти всички от общите симптоми за бременност,с които се запознах по-отблизо в една много полезна темичка от форума... newsm78 Също така не мога да излъжа,че макар и неочаквано за мен...перспективата за бебче....ми се струва...все по-хубава...Може би не сме готови,може би още не е времето...но наистина усещам,че го искам! И сега се побърквам,защото не смея да отида още на преглед или на кръвен тест,защото се опасявам,че може да е рано за установяване....а така ми се иска да знам вече!!!
Знам,че терзанията ми могат да се сторят дори леко наивни на някои от вас....но за мен това е като врата към цял един нов свят...за който досега не бях се замисляла насериозно...но въпреки всичко искам да премина през тази врата...

Да изчакам ли още, защото в един пост бях прочела,че при някои установяването на бременността става чак след 20 дни....Охх  baby_neutral Дано!

# 1
  • Мнения: 11 003
Преди да разбера, че съм бременна с дъщеря ми, направих два теста. Втория тест беше на 20 ден от закъснението и беше отрицателен, но след преглед от гинеколог същия ден се оказа, че съм бременна!
Така че моят съвет е да отидеш на лекар или да си направиш кръвен тест. Не е рано, ако това те притеснява. 29 закъснение са достатъчно дълго време.
Успех и дано е това, което искаш!   bouquet

# 2
  • Мнения: 605
Просто утре или в другиден си направи още един тест. Ако има бременност би следвало вече да покаже. При мен досега всички тестове показваха две чертички на 29 ден, т.е. на първия ден закъснение. Първият път втората чертичка беше доста бледа, но все пак се виждаше.
Успех!

# 3
  • Мнения: 2 310
Изчакай още ден ,два и повтори теста.Ще стискаме палци!

# 4
  • Мнения: 262
мила,когато ние бяхме готови за детенце то не дойде цели 7г. колко смешно и нелепо ми става като си спомня,че планирахме да не бъда бременна на сватбата за да бъде всичко наред. човек предполага,но друг разполага. закъсня ми само 2дни,но аз този път знаех,че чудото е станало. вземи си тест,от тези спластмасово капаче с плъзгач-шуър чек май беше. на другия ден видеозона не улови нищо и трябваше да го повторим след 2 седмици.веднага отидох за втори тест и пак беше положителен. много често чувам думите-ражда се дете,ражда се родител. макар,че чаках толкова време и аз преминах по пътя на всички като мен,със съмненията,страховете и мечтите,докато се появи бебчо. най-голямата подигравка на съдбата беше,когато лежах в една стая в болница с жена,която беше за аборт по желание,а аз за откриване на причина за стерилитет. аз не исках да я погледна в очите,а тя не можеше мен. ако искаш пиши на лични.

# 5
  • Мнения: 7 723
Уффффффф, не знам кво да те посъветвам! Thinking
То е ясно- направи си още един тест,
ама пак не е сигурно дали ще ти отчете точно.... Thinking
За посещението при доктор- то е ясно- трябва да го направиш Peace
Доколко мога да те разбера- ти искаш още утре
да разбереш за състоянието си, така ли? newsm78
Що не си измериш сутринта базалната температура?  Wink

# 6
  • Мнения: 491
На мен ми показа EFP ,още на първият ден от закъснението на цикъла ми.Беше бледа,но имаше чертичка

# 7
  • Мнения: 6 441
Според мен трябва да отидеш на лекар.Тестовете не рядко се оказват неверни и могат да те заблудят.
Мисля,че 29 дни не са малко време и би трябвало да се открие,ако има бременност!
Стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам след 9 месеца да гушкаш най-прекрасното бебче на света! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 723
....Мисля,че 29 дни не са малко време и би трябвало да се открие,ако има бременност!
....
Всъщност, все още не може и дума да става за някакво закъснение
и едва ли ще се открие бременност и на ехографа Wink

# 9
  • Мнения: 6 441
....Мисля,че 29 дни не са малко време и би трябвало да се открие,ако има бременност!
....
Всъщност, все още не може и дума да става за някакво закъснение
и едва ли ще се открие бременност и на ехографа Wink

Опс Embarassed Не съм прочела като хората,че не става въпрос за 29 дневно закъснение..Сори.
Все пак и пожелавам бебче,ако го желае,разбира се Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 64
Благодаря на всички за бързата реакция и за топлите думи на подкрепа!  Hug
Преди малко си направих втория тест,който пазех за следващата седмица, точно 7 дни след първия....но и той се оказа отрицателен. Sad
Може би наистина трябва да изчакам поне до понеделник и тогава да отида на гинеколог. Все пак трябва да разбера на какво се дължи това закъснение....много ми се ще да е очевидната причина! Praynig Господ си знае работата! Ако трябва да се случи,ще се случи...ако не...още не му е дошло времето... Макар че,с риск да ме помислите за луда, няколко пъти тия дни сънувам сънища на тази тема,като два от тях ми оставиха по-ярък спомен- малко оф-топик,ама ще ги разкажа набързо-
в единия аз седях в някаква стая и изведнъж от съседната стая излизат една групичка току-що проходили бебчета,голички,само по памперси...и една жена ги предвождаше...и малко,преди да излязат навън,едното от тях се отцепи от групата и изтича при мен,прегърна ме и каза: "аз ще дойда при теб....скоро".  Crazy А вторият-през нощта след като направих първия тест, сънувам,че седя пред нашия блок и размишлявам...приближава се една възрастна жена и ме пита-"какво стана?" и аз отговарям- "ами нищо,теста е отрицателен,ама все още ми закъснява"....при което бабата само ме потупа по рамото и каза: "ами нищо,значи ще е момче!".... #Crazy

Не знам какво повече да кажа!

# 11
  • Мнения: 7 723
"Засъснението" може и да е на психическа основа Wink

# 12
  • Мнения: 6 441
 Preciosa ,цялата настръхнах,докато ти четях сънищата...Особено този с бебето,което идва при теб.. Hug

# 13
  • Мнения: 1 312
Според мен изчакай още няколко дни за прегледа.
А на тестовете не се доверявай на 100 %
На мен и двата,които направих ми показаха отрицателни резултати,а почти 9 месеца по-късно се роди синът ми Wink.

# 14
  • Мнения: 5 940
Когато четири -пет месеца не можех да забременея, всеки месец на психологическа основа развивах симптоми на бременност. Има случаи и на жени, които оформят коремче от желание да имат бебе ,без да са бременни. Единственото, което мога да те посъветвам е да изчакаш и да не се самонавиваш, че разочарованието после е голямо.

Общи условия

Активация на акаунт