Кремиковци вече е минало...

  • 3 344
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Приет е новия градоустройствен план на София, според който на мястото на комбината ще се изгради "ситито" на града. Какво мислите? Трабва ли да се бутне този УЖАСЕН завод или би било по-добре, ако се модернизира и реконструира? Мен лично ме вълнува много тази тема, защото за съжаление живея сравнително близо до Кремика и честно казано не мога да го понасям. Друг е въпроса, че той трови цяла София и не само...

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
закриването на кремиковци е поредната далавера ...

# 2
  • Мнения: 7 110
закриването на кремиковци е поредната далавера ...
Малка далавера. Малко по-необгазен въздух. Малко по-незамърсена земя.
Дано този завод бъде премахнат.

# 3
  • Мнения: 9 865
Незамърсена земя - таратанци. Първо - какво ще стане с целия огромен боклук, който ще образува премахването на това чудовище? Второ - колко още боклук ще произведе построяването на нови сгради или каквото там... не ща и да знам.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм за модернизиране. Той лесно ще се махне, но ще остане огромна ниша в тежката промишленост.

# 5
  • Мнения: 7 110
Тази земя не става за земеделстване. И в следващите десетки години няма да става. Сега какво се прави с настоящия огромен боклук? Създават се лунни пейзажи. Като остане тази "красота", радваща окото и обонянието на всеки връщащ се от почивка на море, сигурно изгодите ще бъдат повече.  

Каква е рентабилността на нашата тежка промишленост? Кой мозък е измислил навремето, че ние сме държавата за развиване на тежка промишленост? То Кремиковци, то Перник, то Червена могила. Мизерия ужасна.

# 6
  • Мнения: 9 865
Така е, за тежката промишленост и аз смятам, че е била опит да сме като другите... То заводи, заводи... Но тоновете бетон и каквото там има, просто ще се преместят на друго място, където ще замърсяват пак толкова...

# 7
  • Мнения: 13 762
Аз съм за махането му. Друг е въпросът дали е толкова лесно и въобще осъществимо. Нещата опират не само до екология, но и до икономика, социални последствия. Страшно много хора си изкарват хляба в Кремиковци. Какво ще правят те и семействата им!?
А и не мога да си представя как ще се строи, работи и живее на тази замърсена земя!?

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Че малко метал ли произвежда (или е произвеждала) България?! Не съм в течение какво е положението сега, но в близкото минало Кремиковци е беше "голяма работа".

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
закриването на кремиковци е поредната далавера ...
Малка далавера. Малко по-необгазен въздух. Малко по-незамърсена земя.
Дано този завод бъде премахнат.
Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 46 505
Рени, в България подобен отрасъл не може да работи, защото сме държава, която няма необходимите суровини, нерентабилно и неконкурентно способно си е от едно време, но се замазваха очите на хората, за да се води, че имаме тежда промишленост  Tired

Решението е много добро и даже позакъсняло Peace

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как няма суровини... изчерпаха ли се? Имаше много руда.
Хич не съм в течение вече Embarassed

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм за модернизиране. Той лесно ще се махне, но ще остане огромна ниша в тежката промишленост.

Моля  Shocked ...ти ме смрази ... това творение е безсмислица ...дано го спрат и затрият от земята

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Никой не мисли за икономиката. Важна е далаверата. Какво ще донесе едно сити на България? нещо ще произвеждат ли? Ще изнасят ли? или само офисчета и складове на разни компании. Амaн от късогледи дебили.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 22:11 от Labrador

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как няма суровини... изчерпаха ли се? Имаше много руда.
Хич не съм в течение вече Embarassed

Никога не е имало руда... тя е внасяна специално , за да се обработва там ... от Бразилия, Украйна и незнам от къде си

Общи условия

Активация на акаунт