бременност след лапароскопия

  • 17 204
  • 40
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 406
здравейте дами,
преди една седмица ми правиха лапароскопия,а вчера ми махнаха конците и лекуващата ми лекарка ми каза да изчакам до следващия цикъл,за да започнем отново с опитите за бебе.Но след операцията лекарят,който я извърши ми каза,че можем да опитваме,когато се почувствам добре(след около 5 дни).Кой от двамата да послушам?

# 1
  • Мнения: 902
Спокойно може да опитвате и този цикъл, но надали ще се чувстваш в кондиция. Wink
Късмет.

# 2
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря.Не,че в момента съм се възстановила напълно,но искам да знам дали вече зависи от мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 123
на мен ми бяха казали да не правим изобщо секс 1 месец и го спазихме.

# 4
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря,Верити,много мило от твоя страна. Simple SmileНещото,което ме накара да пиша във форума беше точно,начина по който се подкрепяте една друга.Мисля,че всяка една от нас има нужда да сподели проблема,на тези,които биха я разбрали и с две думи,защото са малко тези,които знаят какво е всяка сутрин мерене на овулация,посещения при лекари и т.н.,но най вече разочарованието,когато видиш едната черта.

# 5
Според мен веднага щом се почувстваш готова започвайте с опитите.Време за губене няма а и док.щом ти е казал...

# 6
  • Мнения: 844
мисля че не пречи да правите опити , но все пак е ЖЕЛАТЕЛНО да изчакате да мине 1 месец ! успех! luvbed EFP preggo smile3504

# 7
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря за съветите.Все пак е нормално да се изчака да следващия цикъл,за да се установи дали процеса минава нормално.Но най вече ме озадачи различното мнение на лекарите.

# 8
  • Мнения: 128
   Аз мисля, че ти сама ще си усетиш, когато спреш да чувстваш дискомфорт! Моята лапароскопия беше преди седмица, но аз определено не се чувствам съвсем ОК, така че мисля да поизчакам с бебеправенето поне до след цикъла.

# 9
  • София
  • Мнения: 406
Верка,успех.Вече се чувствам много по добре и за това ми беше нужно да знам има ли някакъв проблем,ако не изчакам до следващия МЦ,но каквото Господ е рекъл. Praynig

# 10
  • Мнения: 133
От моята лапароскопия за извънматочна бременност минаха 15 дни и се чувствам много добре.На мен ми казаха,че секс може да се прави 1 семица след операцията,а за бебе от януари месец след МЦ.Аз в момента пия "Дуфастон"

# 11
  • София
  • Мнения: 406
Тина елена,УСПЕХ  Praynig.Моята лапароскопия беше за премахване на кисти(махнаха ги).Две седмици след нея се чувствах много добре и започнахме отново с опитите за бебе,всеки момент очаквам МЦ,така че едва ли чудото е станало,но съм много обнадеждена,защото отстранихме главния проблем.

# 12
  • Мнения: 844
б манолова стискам палци да имаш изненада!

# 13
  • София
  • Мнения: 406
Благодаря,Роси!
Нека всяка от нас получи по едно бебче от Дядо Коледа  Praynig.От сърце го пожелавам  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 406
Отново надеждата намалява smile3518.Вчера бях на преглед и два месеца след лапароскопията отново имам малки кистички,бях се успокоила и обнадеждила,защото цикъла ми се нормализира(през 28 дни).Имам и една ретенционна киста(доминантен фоликул),който има вероятност да се спука сам,но за всеки случай ми изписаха Дуфастон.Лекарката ми смята,че все пак имам шанс дори и с новите малки кисти да забременея. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт