Въпросче към мамите в Англия

  • 680
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,мами.Имам питане,относно обучението в Англия.Нашият татко е в Мийдстоун от известно време,като се надявам скоро и ние да го последваме.Имаме две момиченца,на 6г.е каката,и на 1год.е бебо.Тъй като и предстои 1ви клас,каква е ситуацията там,при условие,че не знае и дума английски?А яслите или градините-от каква възраст,какви такси и неща от тоя род.Благодаря ви,предварително.

# 1
  • Мнения: 1 363
Ана,ако можеш да запиташ в Английската темичка. ТУК може да получиш повече отговори.
На 6години вече са започнали училище.Училище се започва в на 4.5 - 5 години. Аз още не съм минала по този път и много информация не мога да ти дам, но има момичета, които са и ще могат да ти бъдат полезни. Peace

# 2
  • Мнения: 677
Здравейте,мами.Имам питане,относно обучението в Англия.Нашият татко е в Мийдстоун от известно време,като се надявам скоро и ние да го последваме.Имаме две момиченца,на 6г.е каката,и на 1год.е бебо.Тъй като и предстои 1ви клас,каква е ситуацията там,при условие,че не знае и дума английски?А яслите или градините-от каква възраст,какви такси и неща от тоя род.Благодаря ви,предварително.

Не знам отколко ще ти е от полза моето мнение, защото съм съвсем отскоро тук.
Мисля, че твоето момиче ще е втори клас. Навършени 5 са в първи клас. В началото ще й е малко трудно, но за няколко месеца ще се оправя с английския ( на ниво общуване ) - това е добрата новина.
Лошата е че ще трябва да се подготвиш за сериозни занимания с нея, за да навакса преподаваният материал. Преди да се преместим тук съм чела мнения, че децата тук били учили по-малко от БГ, били по-назад с материала и т.н, но сравнявайки в момента какво учи дъщеря ми ( 1ви клас ), определено се учи доста повече от БГ и Щатите.
Учебници не съм виждала, но пък всеки ден им дават книжка за домашно четене, която се очаква да се върне на следващият ден, т.е да се прочете, веднъж в седмицата им дават домашно.
Едно време в първи клас се учехме да пишем буквите и да сричаме "мама мие, мими, мими мие лили", а в момента тя трябва да пише изречения по картинка, да описва събитие, строеж на изречението, глагол, прилагателно, съществително, събиране, изваждане и т.н и т.н .....!
Писането на буквите пък е по различен начин от този, на който ние сме учили да пишем английски - на мен ми се струва сложно това свързване.
Аз съм ходила на няколко пъти на различни "мероприятия" с класа и си признавам, че съм впечатлена от знанията на децата, както и съм доста притеснена как ще наваксаме, при все че моето идва от англоговоряща страна и няма проблем с езика, както и че може да чете.
Не искам да те плаша, просто споделям мнението си как е в нашето училище, на други места може да е различно!

# 3
  • Мнения: 1 363
Аз да добавя, че в градината (нърсъри) -пред училищна май се води, учат децата да си пишат имената. Значи деца на 3.5 вече могат да си пишат името, да го разпознават като го видят написано. АЗ дори и не предполагах, докато сина ми един ден в един магазин за играчки не си написа името на една от тях.
Учат фонетичната азбука (как звучат буквите)...кой знае какво още, но какво можеш да изкопчиш от едно малко дете, not a lot!

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Не е толкова страшно училището, обучението е спираловидно, ако е пропуснало нещо от материала, ще го повтори, затвърди и научи следващата година. Началното училище движат като в БГ. В началото дърпат повече, защото от 4 годишни започват с ученето, но след 7 години, темпото в българските училища е много по-интензивно и за няколко години се изравняват. Изоставането май се получавало в гимназията, но от там личен опит за сега нямаме.
Системата им на обучение е по-различна от българската! Говори се, че в момента в БГ се опитвали да въведат нова система, подобна на тукашната. За постигане на една и съща цел у нас и тук имат различни подходи, както при изучаване на езика, така и по математика. Мен лично това ме затуднява, но в никакъв случай не ме спира, като помагам на детето  Wink

Общи условия

Активация на акаунт