Въпрос относно нова работа-какво става с майчинството?

  • 467
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Знам, че има тема специално за майчинството, но така реших, че по-бързо бих получила отговор на питането ми.
Днес разбрах, че няма да ме върнат на старата работа и от фирмата ми предлагат друга, която не ме удовлетворява.Малко след това ми предложиха работа, която ми допада в друга фирма.И тук идва питанката ми, при положение, че не ми е свършило майчинството какво трябва да направя?При положение, че подпиша трудов договор с другата фирма, ще ми се полага ли пак половината майчинство, ще продължавам ли изобщо да го получавам?Ами това ми е питането.Къде и какви документи трябва да подам newsm78?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
За какво "майчинство" говориш? Детето ти колко е голямо?

# 2
  • Мнения: 2 015
На година и два месеца

# 3
  • Мнения: 2 960
Ако не назначат на трудов договор си губиш половината от майчинските...нищо ,че ще си на нова работа.Можеш да постъпиш по умно.....докати получаваш платените майчински ,просто да не подписваш трудов договор.....ама незнам дали ще ти се навият така. Приноса за фирмата ,в която ще работиш е че яма да плаща за теб осигуровки...приноса за теб....взимаш майчинските си и си взимаш заплатата.

# 4
  • Мнения: 1 897
Постъпвайки на работа в новата фирма имаш право на 50% от майчинството си,които ще получаваш чрез новата фирма от НОИ.

# 5
  • Мнения: 1 264
Напускаш старата работа и с напускането ти прекратяват отпуска за отглеждане на дете до 2  год.
Започваш новата и имаш 2 варианта:
1. да прехвърлиш майчинството на някой, който е на трудов договор. Тогава той започва да получава майчинството
2. да не прехвърляш майчинството на никой (напр. детето го гледа детегледачка или то е на ясла) и в този случай получаваш 50% от майчинството заедно със заплатата си до навършване на 2-год. възраст на детето.
За документите - не разбрах въпроса.  newsm78 Ако става въпрос за майчинството как ще се прекрати - автоматично с напускането на работа. На новата работа трябва да дадеш декларация, че майчинството се ползва от друг (ако такъв е случаят) или просто не подаваш нищо, само копие от акта за раждане на детето. Новият работодател започва да ти плаща и 50% от майчинството.
Ако подпишеш постоянен трудов договор можеш и при новия работодател пак да излезеш в майчинство.  Laughing

п.п. Къде се загуби?

# 6
  • Мнения: 2 015
Благодаря ви момичета  bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт