Запек до кръв!

  • 5 183
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Здравейте,майчета и бременнлийки!В края на 5-ия месец съм и някъде от две седмици имам ужасен запек.Почти всеки ден ходя по нужда,но ми е много трудно и ме боли,а често се отделя и кръв.Кажете ми какво да правя? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 183
Пробвай с Дуфалак  Peace (изчистен,безвреден и много добър продукт),не се привиква към него,напротив регулира естествената перисталтика.Аз съм много доволна от него  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 71
здравей! аз съм бременюха в 7 месец и в началото на бременността имах твоя проблем. Изгълтах какви ли не неща, пробвах всякакви идеи - топла вода на гладно(в комбинация с мед, захар и какво ли не), Активии, тъпчех се с плодове на гладно - НИЩО НЕ ПОМОГНА. Ето какво ме излекува , а и действа при всички мами от нашия форум (февруарки)  с този проблем:
СУТРИН НА ГЛАДНО ЕДНО КИВИ ( ама ще гледаш да е узрял плода, да е омекнал, а не зелен и твърд) . Хапваш го на гладно и ще имаш резултат. Казват, че семчиците на омекналото киви "отпушват" проблема. По повод на Дуфалака - не знам дали се препоръчва при бременни.. Thinking Надявам се да съм ти помогнала, защото знам, че е ужасно гадно. Успех и леко бременеене Hug

# 3
  • Мнения: 611
Дуфалак Peace, дано ти помогне

# 4
  • Мнения: 728
аз бях така първите няколко месеца на бременноста. Пих дуфалак по бутилчица на седмица но не ми помагаше много да ти кажа Close, после слагах свещички но към тях се привиква и не е много добре да се ползват често  Sad .. и най накрая да ти кажа по бабешкия метод  се оправих със сливи,   Mr. Green и ядене повече на супи и почти никакви твърди храни. Сега мога да кажа, че много рядко имам този проблем 1-2 пъти в месеца, но още си хапвам сливи

# 5
  • Мнения: 159
има едни нови хомеопатични свещички.изписват ги на родилки.попитай в някоя аптека ще се сетят.бяха нещо с д...но не си спомням точно как се казваха.дано ги намериш,защото са много ефикасни.а кръвта може да е от хемороиди.за тях има  крем,на който пак не се сещам името.имам желание,но май не ти помогнах много....

# 6
  • София
  • Мнения: 982
И аз съм за кивито - действа безотказно

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
И аз съм за кивито - действа безотказно

абсолютно-това е спасението!

# 8
  • Мнения: 200
Аз също съм в края на 5ти месец, и всеки ден ям по 2 кивита и ходя по 1-2 пъти задължително на ден, поне за сега нямам проблем (да чукна на дърво), също е много полезно салата от бяло зеле, действа добре на червата.

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Момичета, пробвайте чая Блевит Л. Той става и за бременни. Има приятен вкус и в повечето случаи действа регулиращо  Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 826
Пробвай кивито , на мен ми е помагало много пъти. Peace
Чая Блевит го пих няколко пъти , първите 2-3 ми подейства , после обаче не. Confused
В краен случай Дуфалак.Най-безвредното разхлабващо.И хапвай ябълки по 1-2 на ден , ежедневно , няма да имаш проблеми. Peace

# 11
  • у дома
  • Мнения: 965
Сушени сливи на гладно и киви /узряло/!  Peace
И още нещо много важно - повече разходки и движение. Уседналостта, също е предпоставка за запека.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Туй с кръвта ми се струва като хемороиди.Защо не попиташ лекаря си, ако трябва да ти изпише някакви свещики?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Туй с кръвта ми се струва като хемороиди.Защо не попиташ лекаря си, ако трябва да ти изпише някакви свещики?
Мисля, че свещичките не се препоръчват при хемороиди  Confused Дори са противопоказни. Наложи ми се да ползвам веднъж Ева кю /свещички, за бременни са/ и в брошурата пишеше изрично да не се ползват при кожни раздразнения.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Задължително трябва да вземеш спешни мерки.

Опитай и с Чай Сание вечер, преди лягане по една доза.

Общи условия

Активация на акаунт