ваксини

  • 888
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Здравейте
Моя въпрос е свързан с ваксините , нашата педиатърка ни каза че сега имало 3 варианта за слагане на ваксини :
1- само през Здравна каса
2-незнам дали точно така се казва вксината Инфранакс (струвала около 32 лв) и още нещо,което било през Здравната каса
3- е Пентаксим .
Детето ми е на 51 дни и искам да знам кое е най-добро за да го взема и да ни го сложат на 2 мес.
Ако може и да ми разясните кя е жива и коя не еи също кои са за предпочитане и коя за кои болести се отнася .
Дъщерями е на 3 год и 4 мес и досега са и слагали само от стандартните ваксини т.е.от първия вариант
Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 760
При последните два варианта[ е въпрос на финанаси Simple Smile
При втори вариант- Инфанрикс е всъшност ДТК, където коклюша е безклетъчен, понася се много добре и тази по каса полиомиелитната, която също е много добра.
Недостатък- правят се две инжекции по отделно. Предимство плащате само 32 лв.(цената на Инфанрикса)
Трети вариант- в една инжекция са обединени горните ваксини плюс тази за менингит- срещу хемофилус Инфлуенца. Предимство едно убождане. Недостатък -струва 62 лв.
Като добра поносимост двата варианта нямат разлика- понасят се много добре и няма усложнения./color]

# 2
  • Мнения: 249
Те само един месец ли се слагат?

# 3
  • Мнения: 5 760
Не, три поредни месеца.(2, 3, 4,) и за двата варианта.

Общи условия

Активация на акаунт