Календари вече принтят начинаещите Фотошоп-ки...(5)

  • 27 119
  • 416
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
на tatyana_77

Сайта на Начинаещите във Фотошоп-а

http://mamite08.multiply.com/

име: mamite08
парола: mama

Предишни теми:

Продължаваме с новите уроци във Фотошоп-а....(4)
Начинаещи във Фотошоп-а чакат своето контролно първо! (3)
Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(2)
Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

Теглене на фотошоп
Качване на снимка в мнение

УРОЦИ:

Отваряне на фотошопа
Урок на Malena
Урок на SheDevil(за краткост Дяволката след това)  за направа на рамка
Урок на ani69(за краткост Ани след това) - урок за начинаещи по  … а рамка за снимка
Урок №2 на Дяволката - клавишните комбинации подредени по азбуче …  ред (английски).
Обяснение на Дяволката за елементите
Съвети на Дамаянти за вълшебната пръчица, текст, добавяне на чет … рмиране на снимки
Урок за селекцията от Дяволката
За маските, фотошопа и още нещо от Stillness
Кой къде е от Stillness
Урок от Ани - урок за различните начини на изрязване на обект във фотошоп
Нагъване на снимка от placholina
Бляскави букви от Stillness
Полупрозрачен фон и съхраняване на готовия вариант
Прозрачен фон от MiRa_55
Как koral4e  е направила рамка с видео
Урок на Ани - УРОК ЗА ФОТОМОНТАЖ
Урок на Ани - урок за промяна на цветовете във фотошоп
Обяснения на Stillness  за размери и резолюции
Нагледен урок на Stillness  за за лесна и ефектна рамка
Урок от Syrinx -корекция на червени очи
Съвети на Вейдър за копи пейс на стиловете на леърите
Урок на Дяволина за ПОДОБРЯВАНЕ КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ
Обяснения на Дяволина за растерни и векторни формати
Обяснения на sciura piccolina  за Actions
Как се използва даден екшън автоматично и едновременно над някол … a piccolina 
Да огрееш рамката - MiRa_55
Състаряване на снимка - предложен урок от tatyana_77 
Огъване на снимка - от чучулигата
Рендер - предложен от Дяволина
Използаване на Background Eraser при коса напр. - от salzichka 
Огледален образ - урок на Ани
Пояснения на Ани за огледалния образ
Картонени букви - предложен урок от laguna
Цвят на четките - обяснения на Вейдър
Обяснения първо на Вейдър и после на Ани за изрязване на определ … ент в жпег формат
Добри съвети по принцип на Дяволина(лично аз допусках грешката д … ви ли не китове!)

Спорен шоп, ученички! Здрави нерви и благодарности, скъпи Госпожи!  bouquet


Който се чувства готов, да си сложи подаръка от Дяволина! Дяволина  bouquet
Код:
[IMG]https://cdn.bg-mamma.com/4kol/a145fe28.png[/img]

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 15:47 от Мама Цоцоланка

# 1
# 2
  • Мнения: 14 472
аз имам следния въпрос, като разбира се моля да ме извините ако е нещо повтаряно, но аз поне не открих, а съм съвсем начинаеща, само го чопля този фотошоп, нищо не разбирам....та:
правя рамка (по уроците на ани и shedevil) и наслагвам елементи. например цветчета (от тези на малена) обаче като сложа върху основата с move tool те са много малки, а с edit-free transform се размазват. какво трябва да направя?

искам и специално да благодаря на дамаянти за показното за изрязване на белия фон от картинките, така се бях измъчила, пък то било толкова лесно ooooh!

# 3
  • Мнения: 557
Някой може ли да ми каже как да си поставя лентичката на Дяволинка,защото нещо само като линк ми излиза. Praynig  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 336
искам и специално да благодаря на дамаянти за показното за изрязване на белия фон от картинките, така се бях измъчила, пък то било толкова лесно ooooh![/b]
били го дала като линк, защото и мен това ме тормози Praynig

# 5
  • Мнения: 1 884
Някой може ли да ми каже как да си поставя лентичката на Дяволинка,защото нещо само като линк ми излиза. Praynig  bouquet
Затваряш я в тагове както когато побликуваш снимки.

УРИЕЛ според обеснението ти, си мисля че документа на който работиш е твърде голям.
Защото Маленна си прави цветята с достатъчно голяма резолюция - това одначава, че щом ги разтягаш допълнително и им се разваля качеството /поне според мен/, документа е твърде голям.
Виж в Image->Image size - задай размери от сорта на 9/13 см или 10/15 см с резолюция 200. Това е достатъчно, дори и да решиш след време да си ги разпечатваш.

# 6
  • Мнения: 557
Дяволинке мерси Hug  bouquet,добре ,че си ти,защото всякаква техника ме мрази #Cussing out и аз нея #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 7
  • Мнения: 14 472
ted_ , ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=238447.msg5479290#msg5479290

shedevil благодаря ти  bouquet аз май на пикселите не обръщам много мнимание... Embarassed

# 8
  • Мнения: 2 035
Запис в новата темичка  Hug
И ето да ви покажа последната си рамка:

http://valstef.multiply.com/photos/hi-res/8/32?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F8%2F32

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 16:10 от val_stef

# 9
  • Мнения: 11 607
Дами, допълних първа старница! Има обяснение и за лентичката на Дяволина! Има и нов сайт,че другият защо така изчезна.....Моля, нека не се пипат настройките на сайта(че направо незнам какво стана с предишния....).

Дяволинке, ако си сложа лентичката за фотошоп-а ще ми станат много в подписа. А поне до базара съм решила да го подкрепям! Ще надвиша максимално допустимите размери за подпис! Затова нека моята лентичка символично да е тази от първа старница!

Ани, разкошна е рамката на детенце на Муцка от предната тема!

Как сте с календарите? Напредвате ли?

Аз лично тази година съм се вдъхновила по картичка за нова година(тази,която ви я показах в предната тема). Чакам да ми напълнят касетките на фотопринтера и да си купя фотохартия и ще действам по въпроса......За сведение - 100бр. фотохартия в Метро били 10лв.(така каза мъж де, ако е запомнил правилно).

# 10
  • Мнения: 109
Привет на всички.
Аз имам един въпрос , който най-вероятно вече е задаван , но аз не успях да намеря къде. Благодаря предварително на този , който ще отдели време и ще има търпение да обясни как точки (или какъвто и да е друг вид четка) могат да се подредят в идеален ред ,защото когато ги правя със свободна ръка реда става разкривен.   

# 11
  • Мнения: 557
Хора прерових старата тема и никъде не намерих обяснението за сливането на слоевете,че с тия календари -мъка голяма ooooh! ooooh! ooooh!,ако някой си спомня на коя стр. е поне. Praynig

# 12
  • Мнения: 1 237
koral4e ,цъкваш там от където ще започва правата линия,задържаш натиснат Shift и цъкваш там ,където ще завършва.
placholina,за сливане на всички слоеве Ctrl+Shift+E,
за сливане на няколко слоя - маркираш тези слоеве,които искаш да слееш (като задържаш Ctrl -за произволно избрани  или Shift-за последователни ) ,после десен бутон върху маркираните слоеве и Merge Layers.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 16:47 от Ilenia

# 13
  • на село
  • Мнения: 1 028
Запис в новата тема и от мен.

Мамо Цоцоланке, моля те ако можеш смени рамката с някоя друга /коледната повече си я харесвам/ - тази като я видя и се изривам  ooooh!

# 14
  • Мнения: 557
Ilenia  bouquet  bouquet  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт