КенгурУ

  • 1 337
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Здравейте мили мами. Имам следното питане и моля да ме извините ако някъде е говорено по темата, но аз просто не го намирам - та питането ми е относно кенгурото - какво мислите за него и ако ползвате от колко месечно слагате бебчето в него? Аз имам голямо желание да го ползвам и мисля, че ще ми е доста удобно в някои ситуации, но още се притеснявам, т.к. малчо е само на три месеца и половина. А после какъв смисъл от кенгурото като вземе  да ни тежи? newsm78 Благодаря Ви предварително за отговорите.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 15:36 от simon666

# 1
  • Мнения: 1 701
Страхотно удобство е!  Peace Има кенгура, които са с твърд гръб и стават и за новородени, така че не сте толкова малки.  Wink В началото носиш бебето с лице към теб, а като порасне - с гръб. Обикновено са до 9-10 кг., така че има смисъл, но ако разсъждаваш така, по-добре не купувайте и количка...  Crazy

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Вече можеш да го слагаш.Аз сложих Тери чак на 4 навършени месеца,но просто се забавих с покупката.

# 3
  • Мнения: 159
Страхотно удобство е!  Peace Има кенгура, които са с твърд гръб и стават и за новородени, така че не сте толкова малки.  Wink В началото носиш бебето с лице към теб, а като порасне - с гръб. Обикновено са до 9-10 кг., така че има смисъл, но ако разсъждаваш така, по-добре не купувайте и количка...  Crazy
Ами аз имам кенгуро още от раждането му, но не е с твърд гръб. Значи мога въпреки това а?

# 4
  • Мнения: 4 784
На мен ми подариха от най-обикновените кенгура и беше малко неудобно, но въпреки това съм го използвала, но рядко. В дадени ситуации е удобно, но в никакъв случай, при нас специално не е по-удобно от количката. Използвах го за кратка разходка из квартала, до магазина, но за дневните разходки не ми е било удобно. Иначе от 3-тия месец го ползвахме.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз така и не свикнах с кенгуруто .... страшно неудобно ми беше или по скоро костната ми структура не издържаше , 50 м с кенгуруто и малкия и бях оплезила език Crazy и с болки в гърба  Crossing Arms Имам приятелка която е малко по-едричка от мен тя пък няма никакви проблеми и и е много  удобно  Rolling Eyes Peace

# 6
  • Мнения: 636
Удобно е, ако детето не иска да стои в количката, а иска да го носиш. Вече можеш да го слагаш в кенгурУ. Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
И двамата ги мушнах в кенгуру веднага, щом си закрепиха тиквите на раменете - на около 2 мес.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм използвала кенгуру  Naughty
Не ми се струва удачно и удобна да виси бебето в такова нещо.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 182
Да, има такива модели, които могат да се използват и за новородени.
Казват, че е удобно нещо.
Аз много не споделям това мнение  Mr. Green
Дъщеря ми се роди едра, над 4 кила, и винаги е била по-тежка.
Та аз с моите под 50 килограма, не съзрях удобството, много ми тежеше.

# 10
 Simple SmileНа мен ми беше много удобно кенгуруто. Носих дъщеря си още след 40я ден за кратки разходи по 30-40 минути. С лице към мен и гушната си заспиваше. Беше ми много удобно, но за съжаление към 7я месец запо4на да ми тежи и предпо4итах да си я нося на ръце, защото тя се държеше за мен и тежестта не падаше само на раменете ми. Но на 7 месеца тя беше над 8 килограма.
Така, 4е според мен сега е момента и без това навънка е студено за продължителни разходки, а така ще е приятно и за двама ви.
Щом е на 3 месеца и половина можеш да го носиш с лице навънка и ще му е интересно да си гледка:)))
Още пове4е на консултации ходехме само с кенгуру:)

# 11
  • Мнения: 1 517
Страхотно удобство е, особено ако бебето ти не обича да стои в количката и така или иначе се налага да го носиш. Твоето е вече достатъчно голямо, за да го носиш по този начин.
Много е важно обаче да намериш кенгуру, което ти е удобно - както за носене, така и за слагане и сваляне!

# 12
  • Мнения: 159
Много благодаря на всички за отговорите и извинете за правописната грешка Embarassed

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И аз някъде към четвъртия месец започнах да нося Пепи в кенгуруто. Адски ми беше полезно особено в периода когато не искаше да си седи в количката. Носех си го в багажника и в момента в който се събуди и писне, го метках в кенгуруто и продължавахме разходката.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Носих го от 2-седмичен. Много ми беше удобно, на него също. Освен това е полезно за тазобедрените стави. Като стане бебето 6-7 кила, обаче, почва много да тежи, въпреки, че официално става до 9, вече не е удобно, за след това има страхотни раници!

Общи условия

Активация на акаунт