Търся старо издание на „Нилс Холгерсон” (ХАРТИЕНО, не e-book)

  • 661
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Търся да купя едно старо издание на книгата „Чудното пътуване на Нилс Холгерсон през Швеция” на Селма Лагерльоф. За съжаление, не зная нито издателството, нито годината на издаване Sad . Но мога да опиша как изглежда книгата:

•   ГОЛЯМ ФОРМАТ (~А4, даже по-голяма);
•   дебела около 3,5 – 4 cm;
•   ЖЪЛТА на цвят;
•   с меки корици;
•   с големи илюстрации (не съм сигурна, но мисля, че не бяха цветни, т.е. само като скици; възможно е художникът да е Пиер Льороа, но и за това не съм 100% сигурна).

Проверявах в Google  и там пише, че на български е била издавана 2 пъти: през 1935 и 1980. Явно изданието, което търся, им се губи, но то със сигурност съществува, защото го имах до преди 10-тина години. Според мен е някъде между двете и определено е по-старо от 1980, но не чак прекалено старо, защото книгата си беше написана на съвсем съвременен български език – нямаше двойно Е, нито пък Ъ на края на думите, нито някакви други архаични буквички из текста. Мисля, че е нещо като римейк на изданието от 1935, само са му осъвременили правописа. И е много по-ценно и красиво от изданието от 1980 (което е на издателство Отечество, библиотека Световна класика за деца и юноши, малък формат (~А5), кафява мека корица, миниатюрни илюстрации с ужасно качество).

И това е всичко, което помня за тази книга. Ако случайно ви се намира и искате да се отървете от нея, можете да ми я продадете Wink .

Благодаря.

# 1
  • Мнения: 742
имам само това  с твърди корици на "Златна класика". Два екземпляра, така че ако те интересува- едната ти я пращам. Довечера ще ходим до вилата, ще я взема ако я искаш(почти цялата библиотека ми е там, няма къде да ги държа в апартамента) и в понеделник ти я пращам.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Описанието което даваш почти съвпада с книгата която имам Simple Smile, не е формат А4, а по-малка, жълта, с меки корици.... Издадена е през 1976г, изд. Народна младеж. Илюстрациите са на Бертил Любек, не са цветни, а само скици (дори и самата корица е такава). Мъж ми си я къта от дете, не я продавам, но дано я намериш Hug

# 3
  • Мнения: 69
Мисията изпълнена,
книгата – намерена,
можем да затваряме Simple Smile .

Модератори, заключвайте Wink .

Общи условия

Активация на акаунт