Цветна снимка

  • 9 084
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте момичета.
Отново опирам до вашата помощ.
Предстои ми светна снимка след 1 седмица.В понеделник съм на лекар, за да се запише час за манипулацията и да ме прегледа.
Много моля да ми споделите опита си.
Не знам как точно протича процедурата. За съжаление не можах да намеря и изчерпателна информация. Единственото което знам е че процедурата е болезнена и ако има възможност да изисквам поставянето на упойка.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 453
Миленче,
болката е субективна. Момичето преди мен излезе усмихната, все едно е пила кафе с лекаря. Каза, че нищо не е усетила.
Аз колабирах по време на процедурата. Направила съм и спазъм. И това въпреки, че бях се натъпкала с обезболяващи. А мислех, че имам висок праг на търпимост към болката.

Прецени си. С упойка или не - всичко минава и се забравя. Ако не си под упойка, ще постискаш зъби и ще мине. Преживява се.

Купи си Тилкотил свещички. Едната я постави вечерта, другата - сутринта преди процедурата.
Добре е сутринта да си направиш и промивка с Тантум Роза.
Спазени ли са всички изисквания при теб? Микробиология, тест за хламидии и спермограма?

# 2
Всичко което се сетиш.
Ние пробваме от 8-9 месеца и резултат е нулев.
Преди 2 месеца ме диагностицираха с LUF синдром , но скат да направят всички възмони изследвания преди да преминем към инжекциите с Pregnyl

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Пусни търсачката, има много теми за цветната снимка.
Мен лично ме боля съвсем поносимо - менструална болка, за няколко минути. Докато разбера, че сме почнали и то свърши.  Laughing Боли само докато вкарват контрастното вещество и защипването на маточната шийка. Чувала съм, че болката е по-силна ако има запушване или страстване. Момичето, което прави снимка преди мен, беше с тубарен проблем и много я боля например.

# 4
  • Мнения: 3 453
Болката при ЦС не е задължителна индикация за проблем. Аз имам двустранно проходими тръби, въпреки болката.
Гинекологът ми обясни, че е възможно да съм имала леки сраствания. Друга възможност - когато перисталтиката на тръбите е добра, също боли при манипулацията.

Аз доста кървих след манипулацията. Мисля си, че болката не беше от вкарването на веществото /това така и не го усетих/, а от защипването на шийката на матката. Точно тогава започна болката и беше постоянна и непроменлива.
Успех! Peace

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Процедурата е болезнена - да, но е търпимо и не трае повече от 1 минута.
Не си заслужава да слагаш упойка и т.н.
Кървене не съм имала, но това е индивидуално.

# 6
  • Мнения: 160
При мен нямаше болка по време на самата процедура - по скоро много неприятно усещане, докато вкарват контрастното вещество. Боля ме след това целия  ден. Болката беше като първи ден на тежка менструация.

# 7
  • Мнения: 129
Цитат
Купи си Тилкотил свещички. Едната я постави вечерта, другата - сутринта преди процедурата.
Добре е сутринта да си направиш и промивка с Тантум Роза.

Искам да попитам задължително ли е да се правят тези неща,предстои ми хидротубация и затова питам.Благодаря предварително

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Аз поставих свещички по поръка на лекаря ми, за да е по-поносима болката. Промивки не съм правила.

# 9
  • Мнения: 129
Благодаря.На мен лекарката ми каза около 30 минути преди манипулацията да изпия един аулин.Честно да си кажа мен не ме е страх толкова от болката,а от съмнението,че тръбите ми може да не проходими

# 10
  • София
  • Мнения: 1 103
 Здравей, моята мина преди по-малко от седмица и мога да ти кажа, че не е нищо особено. За съвсем малко изпитах усещане като при цикъл, даже не болка а по-скоро леко неприятно. А от много четене по форуми се бях настроила за нещо страшно.

# 11
  • Мнения: 740
И при мен страха от резултата се оказа по-страшен от болката. Силно казано болка - усетих по-скоро тежест и лек дискомфорт.
Преди процедурата ми поставиха инжекция алергозан и но-шпа.

# 12
  • Мнения: 55
Здравей Миленче!
И на мен м. юли 2006 ми правиха цветна снимка. Резултата беше пропускливи тръби, но с възпалителни сраствания. Предварително не съм вземала нищо болкоуспокояващо, а преди самата манипулация ми направиха инжекция за отпускане на мускулите. Болката при мен беше доста силна, но аз никога не съм имала болезнен мензис, но се търпи, т.е. на два пъти ми вливаха контраста и ме е боляло за около 30 сек, поне аз така го определям като времетраене. След снимката изобщо не ме е боляло, а контраста си изтече до вечерта, примесен с малко кръв. На следващия месец минах един курс на физиотерапия 10 дена по ЗК. На шестия месец лед ЦС забременях и сега имам едно прекрасно, дългоочаквано момченце! Пожелавам ти същия успех и на теб!!!

# 13
  • Мнения: 98
аз също трябва да правя ЦС и никога до сега не съм правила (въпреки че имам правено ин-витро), а тези упокоителни думи по горе нещо не ме успокояват  Shocked  много се притеснявам...
а какъв е този контраст и за какво, как го вливат ???
питайки все повече се плаша, и може да ви звучи доста наивно но наистина не съм запозната, а знам, че вие тук ще ми дадете най-изчерпателна информация за което ви благодаря предварително!!!  Hug

# 14
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
аз отидох като Незнайко!!!даже не знаех защо точно се налага тази снимка,какво ще докаже или за какво ще спомогне!не са ме подготвяли предварително(в интерес на истината после бях само на 1 аналгин!!!)болката е наистина индивидуална-аз си трая по принцип,но беше доста-а-а  болезнено,за сметка на това-кратко!(при защипването ,а при вкарването на веществото имаш чувството ,че те надуват и ти прималява доста!)след което си станах като пич(за малко да се изтрополяскам,щото кръвното ми беше много паднало)и се дотътрих до някакво легло за 5 мин.лежанка!Да,после малко ми беше странно,но в никакъв случай болезнено!Даже и не кървих после!!!
така че,стискай зъби !лесно не се ставало мама.... bye

Общи условия

Активация на акаунт