Водата и кафемашината...

  • 5 453
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Има кафемашина от 7 години. Използвам я постоянно. До преди няколко месеца с чешмяна вода. Отскоро наливам минерална, но има образуван варовик. Вие как го почиствате? Ако използвам само трапезна минерална, дали пак няма да си го има и дали няма да я повреди, че доста време си работи добре, но...

От този тип е, но е Мулинекс и е старичка...

# 1
  • Мнения: 1 172
Има прахчета - продават ги в ХИТ, вероятно и в другите подобни магазини. Не помня как точно се казват, но по картинките ще се ориентираш. С такива почистваме нашата кафемашина веднъж на няколко месеца. Майка ми пък имаше някакви таблетки, с които почистваше кафеавтомата си.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Има прахчета - продават ги в ХИТ, вероятно и в другите подобни магазини. Не помня как точно се казват, но по картинките ще се ориентираш. С такива почистваме нашата кафемашина веднъж на няколко месеца. Майка ми пък имаше някакви таблетки, с които почистваше кафеавтомата си.
А за шварц машинка дали стават  Thinking Че моята се запуши, пробвах с оцет и с калгон ма не става  Tired

# 3
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Аз я почиствам като наливам оцет в резервоара и го източвам 2-3 пъти,но с тези прахчета определено ще е по-лесно Hug

# 4
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Като на4ало забравяш минералната вода.Ве4ер слагаш сол и сутрин я изто4ваш с първата вода.Така правят по заведенията  Thinking пробвай

# 5
  • Мнения: 2 716
Калгон?
Само да не остави трайна следа и да се изтровите после.

# 6
  • Мнения: 282
С прахчета е най-ефикасно. И аз не помня как се казваха - едни малки квадратни червени пакетчета, струват около лев, има ги в почти всички големи супермаркети.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Благодаря Hug, ще проверя. Peace

# 8
  • Мнения: 1 172
А за шварц машинка дали стават  Thinking Че моята се запуши, пробвах с оцет и с калгон ма не става  Tired

Да, под кафеавтомат имах предвид точно автомат за шварц-кафе  Wink

# 9
  • Мнения: 10 758
А лимонтузу newsm78

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ще пробвам, в съседната тема дадоха идея да пробвам със сода  Crazy Абе тая машинка  моята е бош уж хубава, ма водата явно не е  ooooh! За 50лв толкоз труд не е истина  ooooh!

# 11
  • Мнения: 223
Въобще не се занимавай с глупости. Вземи си пакетчета декалцификатор, каквато и да е марка. 1-2 лева струват.

Общи условия

Активация на акаунт