сирене Тофу

  • 1 457
  • 7
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Давате ли сирене Тофу на бебоците? Ние нали още не ядем кравешки продукти, пък прочетох, че тофу-то е богато на протеини.... има ли причини поради която да не давам? ...

# 1
  • Мнения: 8 451
Не зная дали може да се дава тофу,но ето един аргумент против-може да е от генно модифицирана соя.На някои тофута пише,че не са от такава соя,но знае ли човек?Аз на надписи много не вярвам.Все пак живеем в България.Решението обаче е твое.Най-добре е да се консултираш с лекар.

# 2
  • Мнения: 4 414
според д-р Сиърс, Тофу може да започне да се дава между 9 и 12 месец...аз лично не съм давала, защото все не мога да си избера какво точно да купя и накрая купувам козе Embarassed  но не виждам причина да не се дава...

# 3
  • Мнения: 6 243
рядко се намира добро тофу тук
ако намеря, аз бих давала, ама все на боклучи попадам

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
"Добро" и "лошо"?
Обяснете като за лаици, моля!

# 5
  • Мнения: 6 243
за Бу -
хубаво тофу= вкусно, ароматно, ядеш го с удоволстиве
лошо тофу= вкиснато, смрад, все на такова попадам Sad

генните модификации са ми последния дерт, то ако взема да се притеснявам и за това, трябва да се разлистя и да карам на слънчева енергия

# 6
  • Мнения: 8 451
И още-лошо тофу-солено.Толкова солено,че след като си го ял изпиваш 10 литра вода.Има едно българско тофу-вече не си спомням на коя фирма,но ако някой държи ще проверя и ще пиша пак.Мисля че е доста добро.От него има и разновидност с чушка.

# 7
  • Мнения: 254
Момичета много внимавайте с ТОФУ-то.

Съквартирантката ми е китайка и от нея знам, че ТОФУ-то трябва винаги да се консумира прясно. В БГ разбира се, допускам, че обикновено ТОФУ-то е вакуумирано. Ако тофуто е от класификацията "ЛОШО ТОФУ", това автоматично означава, че е отровно. В никакъв случай не го консумирайте, още по-малко на деца да се дава. Внимавайте много с тофу-то!!!

Общи условия

Активация на акаунт