трябва му психиатър

  • 6 192
  • 77
  •   1
Отговори
днес се случи нещо ужасно,от което направо съм потресена и не спирам да плача...иска ми се да разбера психиката на мъжете които удрят жените и децата си.малката е на 1г.4м.много  дива,не само че побърква щорите от дърпане,компа от блъскане,но и много обича да хапе и скуби когато е превъзбудена.и днес както уж се гушкахме тримата и извежднъж заби няколко нокъта на лицето на баща си.и той я  удари по бузата  и после разбира се последва голям скандал с рев и за двете ни,но на него като че ли не му пукаше особено,само си показваше надраскания нос.много пъти когато ни е вбесявала пак и е посягал на лицето,но не като шамар а просто да я заплаши,и винаги съм му казвала че е по-безопасно по ръцете да я чатне,вместо по главата.и аз разбира се съм виновна че не съм я възпитала ,а била лигла...
незнам какъв му е проблема,прекарва малко време с нея и е забравил какво е търпение,но може би се дължи и на факта че баща му доста си е понабивал жена си,явно насилието с което е израснал му се отразява.та тои е само на 24г.и сме женени от 2г.,що за живот ще е това,ако още от сега сме подложени на неговия тормоз,какви са тези хора,не хора а тирани с единствената мисъл само да причиняват болка.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ако не се случва системно,няма причина да го обвиняваш толкова сериозно.Възможно е да е загубил контрол,едва ли е искал  да нарани детето.

# 2
  • Мнения: 417
Мисля,че преувеличаваш и драматизираш нещата.Това,че детето хапе,скубе и обича да прави това не мисля,че  е нормално.Трябва да и се прави забележка за да разбере,че така не се прави.По нататък ще тръгне на ясли или градина и какво ще хапе и скубе другите дечица ли?А това,че таткото и ударил шамар голяма работа,не вярвам да е бил силен шамар.И моето дете се опитвало да ме скубе и хапе,но аз съм се карала и не съм давал такива неща да прави и се случвало и аз да е ударя.Хайде сега изкарай ме изрод или че нещо от детството ми куца.Давай по спокойно и не мисля,че това е тормоз от негова страна.

# 3
  • Мнения: 25 442
Обади се в полицията и на социалните. Намери си адвокат. Разведи се. Наеми мутри да го пребият. Оплачи се на шефовете му - те ще го посъветват да спре да го прави.
Обади се и в някоя телевизия - веднага ще дойдат да ви заснемат!  Flutter

ПП Не се чудете на написаното от мен. Спестявам и обобщавам  писанията на скъпите съфорумки.  Hug Heart Eyes  bouquet

# 4
и аз съм си позволявала да я удрям но само по ръцете,но се бяхме разбрали с него че с удряне не става,и със забрани и викове цял ден по нея също не става,затова ще чакаме този неин бунтарски дух да се израсте.но ме притеснява че немога да го убедя че  шамарите не водят до нищо добро.още повече че и мен си ме заплашва,уж на маитап че още не съм видяла какво е тормоз и той щял да ми покаже..какви са тия биячи и защо такъв начин избират да се правят на големи мъже...?

# 5
  • Мнения: 45
И аз мисля че пре-даматизираш.  Hug Точно факта, че е израсъл сред насилие, може би говори за това, че би полагал усилие да го избягва. Но да го одере, както пишеш, малкта по носа... може и дето се казва "да му се е отметнала ръката". Не е хубаво, ама не е и повод нито да не спираш да ревеш, нито да му търсиш психиатър.  Rolling Eyes

Но помисли за нещо друго. Както описваш малката, там нещо нещата ми се струват  newsm78 странни. Или детенцето е супер преразглезено, или има нещо друго. Чувала ли си за "хипер-активни деца"? Поговори следващият път с личният ви лекар за това.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 4 965
И аз мисля че пре-даматизираш.  Hug Точно факта, че е израсъл сред насилие, може би говори за това, че би полагал усилие да го избягва. Но да го одере, както пишеш, малкта по носа... може и дето се казва "да му се е отметнала ръката". Не е хубаво, ама не е и повод нито да не спираш да ревеш, нито да му търсиш психиатър.  Rolling Eyes

Но помисли за нещо друго. Както описваш малката, там нещо нещата ми се струват  newsm78 странни. Или детенцето е супер преразглезено, или има нещо друго. Чувала ли си за "хипер-активни деца"? Поговори следващият път с личният ви лекар за това.  Heart Eyes

и аз съм си позволявала да я удрям но само по ръцете,но се бяхме разбрали с него че с удряне не става,и със забрани и викове цял ден по нея също не става,затова ще чакаме този неин бунтарски дух да се израсте....

Е, то от самосебеси няма да се израсте, ако не говориш, не обясняваш, че дори и да сплашваш.

Нещо друго не разбирам. Той на теб посягал ли е? Удрял ли е друг път детето? Защото си противоречиш.
А и щом го наричаш бияч от 1 шамар.
И вие пред детето ли се карахте/карате?

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
може и да драматизира. едва ли чак психиатър му трябва.
това, което му трябва на 24-годишния пикльо, е да му се обясни спокойно и категорично, че дете (на 1 г. 4 месеца е детето, ако не сте забелязали) не се бие, особено по главата.
особено по главата.

аз лично, бих му заявила много спокойно, че следващият път когато само посегне към главата на детето ми, ще строша нещо в неговата глава.

млад е, глупав е, импулсивен е. трябва да се научи да си сдържа емоциите и нервите. може би е добра идея и следващият път като посетите педиатъра, да го заведеш там и да помолиш лекаря да му обясни какви могат да бъдат последиците върху детето, ако го удря по главата.

майче, пази си добре детето - това е моят съвет към теб. тук има прекалено много клявки, които ще ти напълнят темата с плява. "щом не го правел системно" - абе вие наред ли сте, бе? говорим за възрастен, който посяга да удря бебе по главата!

# 8
  • Мнения: 4 841
Обади се в полицията и на социалните. Намери си адвокат. Разведи се. Наеми мутри да го пребият. Оплачи се на шефовете му - те ще го посъветват да спре да го прави.
Обади се и в някоя телевизия - веднага ще дойдат да ви заснемат!  Flutter

ПП Не се чудете на написаното от мен. Спестявам и обобщавам  писанията на скъпите съфорумки.  Hug Heart Eyes  bouquet

Същите мисли ми минаваха през главата, но реших да не го пиша. Не за друго - ще го вземе някой на сериозно, и без това девойката е пре-афектирана... Ако изобщо има такава девойка, че темата нещо ми звучи като пързалка...

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Определено е прекалил. Аз имам белег на нос от преди 5 год.- Александра ме одра жестоко. Дори не ми е идвало на ум да се карам на 1-годишно дете. Нито разбира какво е направило, нито защо е наказанието.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
jam, проблемът не е в удара по главата. Малките деца много си удрят главите, а и това е било шамар по бузата. Проблемът е по-скоро в отразяването му върху психиката на детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
jam, проблемът не е в удара по главата. Малките деца много си удрят главите, а и това е било шамар по бузата. Проблемът е по-скоро в отразяването му върху психиката на детето.

Рени, ако историята е истинска, проблемът е в това, че възрастният не осъзнава явно бебето като нещо крехко и различно, щом посяга да го ошамари както би ударил голям човек. и аз съм пляскала по задника и по ръката. не би ми хрумнало да замахна към лицето.
отделно от това, понякога ударът по главата може да има силни последици, да не се заблуждаваме.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последици може да има ако се засегне черепа. Моите като бебета много са падали, ходили сме в Пирогов с комоцио... Последици няма, даже ни казаха, че ежедневно през травматологията минават десетки малки деца с комоцио. Но последиците върху психиката със сигурност остават за цял живот... Мое мнение Peace

# 13
  • Мнения: 192
...проблемът е в това, че възрастният не осъзнава явно бебето като нещо крехко и различно, щом посяга да го ошамари както би ударил голям човек.....

Мойте и двамата на тая възраст са ме изкарвали из релси но за удар не съм си и помислял. И да го удариш ползата ще е нулева, а особено по лицето. Ако толкова си решил да го напляскаш, може шеговито през ръцете или дупето. Детенцето си е детенце, като е малко му се играе и изобщо не го интересува, че си изморен или изнервен.
Не познавам мъжа ти за да го квалифицирам като "пикльо" или каквото и да било там, кажи му твърдо  и сериозно че е направил голяма глупост и ако продължи в същия дух вече психиатри и прочие.

# 14
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
jam, проблемът не е в удара по главата. Малките деца много си удрят главите, а и това е било шамар по бузата. Проблемът е по-скоро в отразяването му върху психиката на детето.

Рени, ако историята е истинска, проблемът е в това, че възрастният не осъзнава явно бебето като нещо крехко и различно, щом посяга да го ошамари както би ударил голям човек. и аз съм пляскала по задника и по ръката. не би ми хрумнало да замахна към лицето.
отделно от това, понякога ударът по главата може да има силни последици, да не се заблуждаваме.


аз не вярвам на последствия в психиката при едини4ен слу4ай в тази възраст. притесняват ме много физи4еските, това 4е при едно дете не е имало такива от удар или падане, не озна4ава, 4е е безопасно.
абсолЮтно съм на мнение, 4е младият татко трябва да се нау4и да си сдържа нервите, инстинктивните реакции да ги оставим на животните, евентуално

Общи условия

Активация на акаунт