Моля помогнете с информация за бактерия КЛЕПСИЕЛА..

  • 1 266
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168

Обръщам се с молба за информация за тази бактерия.

Моята малка Ева е на 3 месеца. Има слуз в акото и дадох материал за изследване в една частна клиника. Чак след 10 дни и 3-4 обаждания от моя страна ми казаха да повторим изследването, защото може да имала Клепсиела. Според лекарката от там сигурно било грешка, затова ни извика да повторим това изследване и също така да направим изследване и моята кърма.

Разбира се, днес дадохме нов материал за изследване, но в друга независима лаборатория - кърма и ако. Ще излезе след 3-4 дни.

Намерих много малко инфо в нет-а за тази бактерия и много се притесних от прочетеното. Доста страшно звучи. Моля мамите, които имат инфо да ми напишат, че нямам мира..

# 1
  • Мнения: 887
Когато бях бременна в 7 месец ми откриха в урината такава бактерия. И аз като теб не можах да намеря много информация за нея, но мога да ти кажа, че пих антибиотик и всичко се оправи много бързо. Стискам палци всичко да е наред при вас.

# 2
  • Мнения: 104
  И на моя дребосък,като беше на 3 месеца му откриха Клебсиела в акото.Лекарката не можа да ми каже каква точно може да е причината за развитието на тази бактерия.Тогава му дезинфекцирах всичко първо в дезинфекционен разтвор и после в парен стерилизатор,но уви.Антибиограмата показа ,че бактерията не е резистентна само към Гентамицин.Въпреки моето нежелание му давах антибиотика.Всичко мина и замина без проблеми.
   Не се притеснявай.

# 3
  • Мнения: 3 116
Тази бактерия я изолираха в гърлен секрет на малката (беше преди няколко месеца)  Shocked Да уточня че мястото на тази бактерия въобще не е там и всичко доктори решиха че пробата е замърсена. Да не говорим че клебсиела не е от често срещаните бактерии в БГ.

Както и да е, пихме антибиотик при съставена антибиограма. Бактерията изчезна Simple Smile

Иначе за информация, няма почти никаква информация в нет-а. Тогава обърнах Google да търся нещичко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт