Подарък от БНД - кажете крива ли съм да се възмущавам?

  • 2 648
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 748
Понеже, както се знае, аз съм от тия с късия фитил и генното черногледство, с вашите мнения и съждения винаги сте успявали да ми покажете, че не си заслужава да се хабят нерви или прекомерно да се отдава значение на дребните несгоди или нещата, които не харесвам/не одобрявам. Та, затова се разписах - да споделя какво ме гложди от вчера, а вие да ме засипете с житейска мъдрост, та, барем си пръждосам яда...

Нашто БНД от години живее в чужбина. Откак се ожени преди 2г, започна да превежда и пари. Обаждаше се на сина си по 2-3 пъти в месеца, напоследък все по-рядко, до степен, че тръгнах срещу природата си и му написах мейл "какво да кажа на Дивчо, като попита "тати, защо не се обажда?". И той се обади.

Та в пощенската ни кутия намерих бележка, че в клона има "голям плик" от Щатите, адресиран до Дивчо. Предположих, че  е вероятно за идващия му имен ден или коледните празници. Е, не разбрах точно защо е. Оказа се календар - от тези със спиралката, да се връткат страниците, малко по-малък от А4, с възможност да се закачи на стена. И с лични снимки на всяка страница - 30-ина общо, имаше 3 с Дивчо. Останалите - баща му кара сноуборд, баща му катери отвесни скали, баща му се разхожда из Grand Canyon, баща му кара карт, баща му с жена си и баща му с неговия баща (въпросният дядо си е виждал внука веднъж, като бе на 20дни, и доколкото знам никога не се е интересувал от него и не счита, че има внуче).

Да оставим снимките настрана, да не се проявявам кат толкози дребнава. Замисълът е ясен - да гледа синът баща си и да не го забравя, като не го вижда с години. Дотук ОК. Ама може ли един ред да не драсне на детето? Sick Ей, така пъхнат календара в плика - заприлича ми на почина, по който партньори и клиенти ще ни затрупат предколедно с фирмени сувенири...

А на детето първата реакция, като видяло календара, била - "сега ще пиша на тати".

Ей, че криво ми стана  Tired И ме задушиха добре познатите мисли: къде съм блеяла навремето и толкоз години?; ще ми прости ли детето, че тоз баща съм му избрала?  ooooh!, аз ли толкова съм се отнесла да смятам това за проява на бездушие  Confused или критериите ми съвсем издишат?!?!?  newsm78



# 1
  • Мнения: 1 731
Ще повърна. Sick
То бива себелюбие, бива, ама пък да се отпечаташ на календар и да се изпратиш за Коледа  ooooh!
Миленита, не се ядосвай! Нищо няма да промениш.
И не, вината не е в теб, че се чувстваш по този начин.
Аз лично, бих предпочела БНД да вижда детето си, да излиза с нея, да се интересува говори ли, здрава ли е, а не да ми подхвърля ежемесечно като на куче, определена сума пари.
Обидно ми е и ми е болно. Вяра с нищо не е заслужила подобно отношение.
На мен ако ми се случи подобно нещо, с ръка на сърцето ти казвам, че бих го изхвърлила в кофата въпросния календар. Лоша съм. Crossing Arms

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 09:58 от Сабина

# 2
  • Мнения: 1 809
На мен ако ми се случи подобно нещо, с ръка на сърцето ти казвам, че бих го изхвърлила в кофата въпросния календар. Лоша съм. Crossing Arms
и аз така бих направила.. Crossing ArmsИ не си крива,защото аз само като прочетох ми завря ,а представям си на теб какво ти е.Освен да се опиташ да не се ядосваш ,друго няма какво да направиш.ЕРД си е ЕРД...

# 3
  • Мнения: 189
Хич не се ядосвай. Явно човекът си е егоцентрик до безумие. Не струва да се тровиш. А горкото дете сигурно се радва на жеста на внимание от баща си. Съдя за това по реакциите на моето дете. Аз почти всеки ден му купувам по нещо дребно. Едва за този му рожден ден, баща му подари подарък. А и му купи едно килимче, по - точно като малка постелка. Сложи си до вратата, пред леглото и никой не трябва да стъпва на него. Ако някой стъпи - горко му - вик до небесата. Ако знаеш, колко пъти ми е идвало да наритам проклетото килимче, ама няма как, въздържам се, даже го пера като ме помоли. Изводът за мен, е че всеки нищожен знак на внимание от така наречените бащи се приема като нещо изключително ценно, а то нашето си е даденост.

# 4
  • Мнения: X
Децата идеализират липсващият родител.

Изводът за мен, е че всеки нищожен знак на внимание от така наречените бащи се приема като нещо изключително ценно, а то нашето си е даденост.

# 5
  • Мнения: 189
Така си е. Въпреки, че синът, който е на четири години, взе да се усеща за някои работи. Като имате предвид, че не си позволявам да говоря лошо за баща му, макар че понякога ми се иска Mr. Green. Веднъж ми каза, че баща му не се грижи за него, което си е самата истина.

# 6
  • Мнения: 451
Миленита,не се ядосвай Naughty
Обидно е, много и то за детето,ама какво можеш да промениш?!
Той по-добре нищо да не беше изпращал,ако няма възможност.
Подигравка Sick #2gunfire #2gunfire
 Ейййййййййй,т`ва мъжете(уточнявам-повечето от тях),като хората ли са newsm78 newsm78

# 7
  • Мнения: X
Миленита,погледни от смешната страна на нещата!
Човека иска да го гледате целогодишно,пък и с настоящата се е изтопосал на календара. JoyС нея на кои месеци се е сложил?Нали е от тези календари,които са за всеки месец,отделна снимка?
Я ако вземете, та го забравите!Е ба..ти и тъпанара,честно! Joy
Шегувам се,да не вземеш да се обидиш? Wink

# 8
  • Мнения: 6 315
Права си да се ядосваш, друго не знам какво да ти кажа. За мен това си е абсолютен нарцисизъм. Вземи сега в отговор да му пратиш един ваш албум.

# 9
  • Мнения: 660
Е как не го е срам пък,на всичкото отгоре и изтипосал е новата жена,аз бих била не бясна,ами щях да му тегля едни жестоки..
Егати и мъжете луди.... #2gunfire #Cussing out

# 10
  • Мнения: 2 863
Ох, аз пак ще се изкажа в  стил Майка Тереза ама Joy

Виж сега, видно е, че толкова може човекът. Значи-  като му кажеш да се обади- обажда се, пратил календар даже... ама представи си само за миг, че това е върхът на неговите възможности... бас държа че изобщо даже не си  е направил труда да разсъждава е ли редно да му пише на това дете или не.  Толкова си може човекът.
Е кажи ми - ти за какво  да се гневиш, и за какво изобщо  да харчиш скъпоценна  енергия???? Все едно да те е яд на времето като е мрачно... ама такова е- можеш ли да го промеиш?- НЕ... предлагам да гледаш по този начин на нещата.
Моля не ме бийте за изказаното мнение- днес съм удивително добра цял ден Joy

# 11
  • Мнения: 1 809
Моля не ме бийте за изказаното мнение- днес съм удивително добра цял ден Joy
Какъв ти бой,аз лично го приемам като пример,как трябва да се  се разсъждава ,за да не се хаби енергия на вятъра.Не знам добра ли си цял ден,но определено си мъдра! Hug

# 12
  • Мнения: 2 863
ти пък си много хубава... пу да не ти е уроки Heart Eyes

# 13
  • Мнения: X
ти пък си много хубава... пу да не ти е уроки Heart Eyes
Ех,ако знаеш, откога я увещавам, да се сложи в подписа,а тя се дърпа като магаре на мост.На живо е още по....с искрящо синьо-зелени очи(да подчертая,защото на снимката не се вижда)  Heart Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 748
Може ли да коментирам наред, че след поредния хахав ден, ще ми е балсам на душата да "побъбря" с вас  blahblah

Ще повърна. Sick
То бива себелюбие, бива, ...

Сабинка, точно заради егоизма му, му казах преди девет години, че е по-добре да се разделим. Не знам дали съм права да си мисля, че така спестих на Дивчо да расне с его-пример...  Thinking
Освен да се опиташ да не се ядосваш ,друго няма какво да направиш.ЕРД си е ЕРД...

Малвинка, аз може би по-се ядосах на себе си - мислех си, че съм се научила да не се ядосвам на подобни изцепки и да разсъждавам точно както Jaly ми е описала, ама пак ме сви под лъжичката и ми загорча... дет пише Пати "ГБПси е ГБП"  hahaha Пати, убедена съм, че БНД изобщо не може да го види като подигравка, а смята, че е направил голям оригинален жест  Sick продиктуван от най-добри и светли намерения (т'ва го пиша в съвсем буквалния смисъл) в стила на Jaly: човекът си вярва, че върши Добро  Confused

Ира, не ми дреме, че на снимката е с жена си (то момичето е много добро и сърдечно; 'мчи друго не би  се вързало, а и аз много се радвах, кат се ожени; иначе излизах по-тъпа и наивна от всите американки  Mr. Green), ама има поне 100 снимки с детето - що е сложил само с три?  Tired

Ита, нищо не пращам - не заслужава.

Момичета, благодаря ви за разбирането  Hug Hug Hug

Дружко си е да знаеш, че има хора, които знаят точно как се чувстваш     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт