КАК 4 ДЕЦА БЯХА ИЗОСТАВЕНИ ОТ МАЙКА СИ

  • 852
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 886
Тази сутрин по нова телевизия в Здравей България.Просто нямам думи какво ли става с хората Shocked Shocked Shocked Shocked ShockedГледахте ли го

# 1
  • Мнения: 778
Чух сутринта при изброяването на темите им за предаването, но сега съм на работа и не мога да го гледам...

Можеш ли да разкажеш подробности?!
Ужасена съм ....

# 2
  • Мнения: 3 886
за сега са настанени в д ом в Габрово.Майката е работела за 5 лв на ден каза малкото детенце което е момиче на 4 г .другите 2 са близнаци и още едно момченце след тях.Малкото детенце ги топи и к азва че са избягали защото 1 то е откраднало от магазин топка ли беше не помня .А едното от близнаците казва че му казала да се маха  да изчезва Shocked

# 3
  • Мнения: 778
Незнам кое е по-лошия вариант:
1. Децата да живеят при родителите си, които не могат да ги издържат, които ги тормозят, които не ги обичат, които ги малтретират физически и психически
2. Децата да живеят в дом ... където всички знаем как стои въпросът с мизерията, мръсотията, борбата за живот и съществуване...

# 4
  • Мнения: 210
В тези домове в Габрово въобще няма да са по-добре децата Sad Там преди 4 години две деца ходеха с едни обувки на училище ако са различни смени... второто чака първото да се прибере ,за да тръгне... ако са мокри не знам... щото единият дом е много отдалечен от училищата, за да не дразни грозната гледка окото на естетите в града...
Ако някой ми каже, че сигурно нещо се е променило ще му кажа ,че не е защото тази есен видях едно от тези деца в студеното и мокро време босо/без чорапи/  по джапанки да се моли на шофьора на автобуса в който пътувах да го вземе без пари до селото от което е майка му...според мен не беше на повече от 5-6 години.
Единият дом е в моята детска градина и баба ми живее до него - мизерия от класа, а децата по цял ден се шляят и просят и не искам да си помислям още какво...
В другият преди години съм носила дрехи и играчки с приятелки, но много трудно понесох това с обувките и напъните на децата да ми направят впечатление Cry
Нищо друго не правят, така молят да им оставиш телефона си ,че ако не ми беше изрично забранено щях веднага да го дам... правят го защото знаят,че ще си тръгнеш и ако имат тел. ще ти се обадят ,за да те убедят да си вземеш едно детенце... ад просто...
А колко семейства се опитват да си вземат детенце и нищо...

# 5
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
За съжаление такива случаи много в нашата държавица. Чудя се защо като нямат възможности- финансови или жилищни ги раждат тези деца. Това са грешници изкупващи греховете на "родителите" си. А телевизиите правят сензации и рейтинги от това и не съм съгласна, че изострят вниманието на обществото, то си има достатъчно проблеми от рода на това как да оцелее /отнася се за по голяма част от хората в България/. Сигурна съм, че има много млади хора, които биха искали да си имат дечица, но като знаят че заплатата им стига да си платят наема и сметките и за прехрана, желанието им за деца спира до тук  Cry

# 6
  • Мнения: 332
Вчера идваха от една агенция за социологическо проучване да ми направят анкета с въпроси от рода:"Доволна ли сте от влизането ни в ЕС" И от какво да съм доволна, какво се промени към по-добро, за мен нищо та какво остава за такива бедни душички, които са поставени пред едно мизерно настояще и бъдеще. Думи нямам, а това са не малка част от децата на България  Tired

# 7
  • Мнения: 3 886
Вчера идваха от една агенция за социологическо проучване да ми направят анкета с въпроси от рода:"Доволна ли сте от влизането ни в ЕС" И от какво да съм доволна, какво се промени към по-добро, за мен нищо та какво остава за такива бедни душички, които са поставени пред едно мизерно настояще и бъдеще. Думи нямам, а това са не малка част от децата на България  Tired
Ти не им ли го каза

# 8
  • Мнения: 2 759
Тази сутрин по нова телевизия в Здравей България.Просто нямам думи какво ли става с хората... Гледахте ли го
                   Не, не съм гледала. Прочетох 'Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...' и предхождащата я тема.

# 9
  • Мнения: 47 963
дано никоя от нас не изпада в положение да няма пари да си гледа децата
липсата на минимума от средства може да озлоби хората и да развали семейства
иска ми се социалните работници наистина да помагат в такива случаи, а не да пращат дечицата в дом, където няма как да се лъжем, не е никак добре за децата

Общи условия

Активация на акаунт