При бременност с близнаци на коя страна спите?

  • 3 561
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Особено през последните месеци. По принцип при бременност нали е най-добре на ляво, но при близнаци така дали едното не притиска другото ? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 803
През цялата бременност спях на дясната страна, от един месец някъде мога да редувам дясна с лява от няма на къде, като преобладаваща е пак дясната. Тъй като съм с ужасни киселини и въпреки , че пия фамотидин, имам невероятен дискомфорт вечер, та като се появят киселините и съм на дясно се обръщам наляво за обезгазяване и полежавам от 5 до 15 мин. така.
Цялото словоизлияние е с цел да каже , спиш накъдето ти е удобно Laughing

# 2
  • Мнения: 9
Най-удобно е на лявата страна с възглавничка между краката.

# 3
  • Мнения: 302
На мен ми бяха казали да спя само на лявата страна, ама не съм питала защо newsm78

# 4
  • Мнения: 243
Ти сама би трябвало да усещаш как ти е по-комфортно. То удобно няма вече докато не родиш.... Laughing ама все пак... Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 161
На мен никога не са ми казвали да спя на една или друга страна. Въртях се като пумпал по цели нощи и се молих по бързо да идва времето да раждам че да се наспа най-сетне #Crazy . И наистина така стана Wink
Спи както ти е  удобно на теб

# 6
  • Мнения: 152
Сън спокоен няма да имаш докато не родиш .На мен лично никой неми е казвал на коя страна да лежа повече.Аз си имах спасение единствено като си сложех възглавница между краката /да е малко по твърдичка/ и възглавница под корема /да е по мека/ някак си така ми беше най удобно .Пробвай може да ти хареса .

# 7
  • София
  • Мнения: 137
На мен никога не са ми казвали да спя на една или друга страна. Въртях се като пумпал по цели нощи и се молих по бързо да идва времето да раждам че да се наспа най-сетне #Crazy . И наистина така стана Wink
Спи както ти е  удобно на теб
А пък по корем само как ми се изкаше да се поизпънаааааа, все за това си мечтаех  Rolling Eyes Но сериозно и аз на лявата страна се чувствах по-поносимо.

# 8
  • Мнения: 34
Хей!вас болят ли ви жилите между краката или само аз се оплаквам.Предполагам е от голямата тежест.Спя наляво така ми казаха , но и надясно.Никъде не ми е удобно повече от определено време и правя опити да се въртя-нещо като на много забавен кадър и с усилия се въртя.Като се завъртя най-накрая и трябва да ходя до тоалетната.Ставате ли често?Аз по 3 пъти до 4 до сутринта след като съм легнала вече.Обикновено не ме боли когато спя на дивана, но там заспивам и спя 2 часа .Общо взето е проблем и понеже казват че и после няма сън и незнам какво ще правя Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 803
polixenia  мила, като аз да съм го писала твоя постинг, какво да правиш, като гледам сме в една седмица.
Но това  с болките по жилите е много коварно. Ти кога ще раждаш, ако си с планово секцио питам? Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 7 803
на ляво, а по гръб беше невъзможно, едвам изкарвах видеозоновия преглед

# 11
  • Мнения: 138
Моят лекар ми каза, че трябва да се лежи повече на лявата страна, защото кръвоснабдяването на бебенцата било по- добро и така се раждали по- големи, здрави, будни и живи (в смисъл палави). По гръб не било хубаво да се спи, защото кръвоснабдяването се затруднявало и бебечовците се раждали по- мънички. Макар че се опитвам да се съобразявам с казаното е много трудно да лежиш на една и съща страна, така че повече на ляво и по- малко на дясно.
Pitia и аз до скоро имах ужасни киселини. Ако не повърнех не минаваха. Лекарят ми каза да пия по малко содичка разбита в топла вода или газирана вода.

# 12
  • Мнения: 4 298
Гледам да спя предимно наляво, но ми е малко некомфортно, защото ми се притиска сърцето и понякога имам чувството, че ще изскочи.
От друга страна ми е кофти, че така десният /по-големият/ се разполага с цялата си тежест върху левия /по-малка е/.

# 13
  • Мнения: 34
polixenia  мила, като аз да съм го писала твоя постинг, какво да правиш, като гледам сме в една седмица.
Но това  с болките по жилите е много коварно. Ти кога ще раждаш, ако си с планово секцио питам? Hug Hug Hug
Здравей.! В една седмица сме, защото термина ни е почти на една дата. Simple Smile Сега съм по-добре почивам си и даже излязох вчера, трудно ходя и стоя права и ако няма къде да седна и да правя почивка не мога да изляза.Сега правих опит да разчиствам и малко ме заболя,ама никй не знае и няма да ми се карат.Страшно е да си зависим за най-малките неща,но си има и добри страни  Wink
Дата нямам, като ида на другия преглед на 8.12 ще видим как съм и може да определим. Да те питам защо термина ми е 8.1.08 а последния цикъл ми беше на 1.4.07-възможно ли е да съм забременяла веднага?Аз си мисля че влизам в 9 месец на 15.12.07 а не на 8.12.08 и имам малко разминаване в седмиците с тези които док ми изчислява.Кажи ми защо твойто секцио е 15 дни преди термина,не е ли10 дни? Не е ли по-добре за тях да стоят максимално. #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 950
Въртях се ту на едната, ту на другата страна. По гръб получавах контракции.

Общи условия

Активация на акаунт