Хранене на 15 месечно дете!

  • 7 344
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 638
В този късен 4ас пускам тази тема!
След няколко дни синът ми става на 15 месеца и ми е интересно вие как храните децата си или сте хранили децата си на тази възраст!

# 1
  • Мнения: 27 524
Децата над годинка могат да ядат почти всичко като възрастните, с няколко изключения.
Хранила съм го с мляко, с пюрета - месни, зеленчукови, плодови, кисело мляко, грис.... Има тема за Кой какво ще хапва днес, от там може да черпиш много идеи  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 307
Здравей!   bouquet
Сутрин към 8 часа яде АМ - 250 мл. - голям лакомник е.
На обяд към 13 часа, яде основното и част от супата от детската кухня.
Към 17 часа, десерта от кухнята - обикновено е кисел, мляко с ориз, мляко с грис, нишестено кремче с плодове и т.н.
И вечер към 20 часа пак АМ 250 мл.

А ти, какво даваш на малкия? Ти ли му готвиш?

# 3
  • Мнения: 1 896
Сутрин започваме деня със закуска.
На обяд  яде основното ястие от детската кухня.
След следобедния сън хапва обикновено плодове.
За вечеря супичка-пак от кухнята.
Преди да заспи-около половин кофичка кисело мляко.
През почивните дни е предимно на готови пюрета и филийки.Понякога,но много рядко му приготвям нещо специално за него.

# 4
  • Мнения: 508
Децата над годинка могат да ядат почти всичко като възрастните, с няколко изключения.
Хранила съм го с мляко, с пюрета - месни, зеленчукови, плодови, кисело мляко, грис.... Има тема за Кой какво ще хапва днес, от там може да черпиш много идеи  Simple Smile
Моето дете е малко още,но подкрепям Блонди Peace

# 5
  • Мнения: 174
Здравей!   bouquet
Сутрин към 8 часа яде АМ - 250 мл. - голям лакомник е.
На обяд към 13 часа, яде основното и част от супата от детската кухня.
Към 17 часа, десерта от кухнята - обикновено е кисел, мляко с ориз, мляко с грис, нишестено кремче с плодове и т.н.
И вечер към 20 часа пак АМ 250 мл.

А ти, какво даваш на малкия? Ти ли му готвиш?


Малко ме учуди този тежим newsm78 А не яде ли сутрешни закуски с масло и сирене? Или сутрин става късно и вечер заспива рано, та не се нуждае от по- салидни закуска и вечеря? Ние се храним така:
7.00 АМ 150 мл
9.30 попара/кус-кус/юфка/ ов. ядки- все със сирене и масло
1.00 ядене и десерт
16.30 следобедна закуска- различно:крем, каша...
20.00 супа/ кис. мляко
22.00 АМ150мл
Какво мислите за нашия режим?
 

# 6
  • Мнения: 508
Ето и нашия режим.
 08.00 ч- закуска/ каша, бисквити, ядки със сирене, попара   /, понякога и само АМ-180 мл. Не огладнява по-бързо когато е само на АМ
10.00-плодове
12.00-13.00- пюре. Опивам се вече да придобива вид на манджичка. През ден жълтък и месо
14.00-плодове
17.00- закуска / ядки, каши, тиква, бисквити с плодове, само плодово пюре, банан/ Понякога си дояжда яденето от обяд. Често слагам и сирене.
18.30-19.00-плодове
20.00-АМ + бисквитка
Още не съм захранила с белтък, кисело и прясно мляко. Но мисля скоро да въведа киселото към следобедните закуски. Както и филийка с кашкавал, примерно. Не давам допълнително хляб, храната и стига и мисля, че двете въглехидратни закуски са достатъчни

# 7
  • Мнения: 1 013
Малко по-големи сме, но примерно:

9ч.- попара, кремче, грис, овесени ядки с мляко и плодове
12.30-13- основното от кухнята-всеки ден с месо
16-плодово млекце Нестле или плодово пюре (сурови плодове за съжаление не ще)
18.30-19- супата от кухнята със сухарче
преди сън- АМ или кисело мляко -200мл.
през нощта- все още пие АМ- по 200-220мл.

# 8
  • Мнения: 174
И ние сме по - малки но ето нашето меню:
8:30- попара или само АМ 180
10:30- сокче
13:00 -второто от кухнята
17:00 - десерта от кухнята
20:00 - супа с 1 сухарче
 и преди сън  АМ ( зависи колко е ял от супата ) обикновенно 120 АМ  му  е достатъчно

# 9
  • Мнения: 5 362
На 1г.и 3 мес. Калина ядеше почти всичко,което и ние.Хранеше се основно с храна от ДК.
Зависи как си хранила детето до сега,кога си го захранила.Ние сме от рано захранените и от по-рано ядяхме вече обща храна.

# 10
  • Мнения: 2 908
Ние гоним 13 месеца,не 15,ама да си кажа:
сутрин яде в 8ч 250мл АМ с бисквити;кисело мляко с овесени ядки;мляко с ориз;мляко с грис;крем какао(редувам ги);
на обяд-към 12.30ч яде:малко от супата от кухнята и второто от кухнята;
следобед към 16.30ч яде:мляко с грис;мляко с ориз;крем какао;бисквитена торта;млечен крем;кисел от банани;плодово пюре(редувам ги,това което е яла сутринта,друго давам следобед-например:сутрин:мляко с грис-следобед:крем какао...)
вечеря-към 19.30ч:остатъка от супата+1 сухар в нея(ако е изяла цялата супа на обяд,за вечеря яде 1 плодово пюре или просто някакъв пресен плод)
преди лягане:250(или 200)мл АМ.

# 11
  • Мнения: 307

Малко ме учуди този тежим newsm78 А не яде ли сутрешни закуски с масло и сирене? Или сутрин става късно и вечер заспива рано, та не се нуждае от по- салидни закуска и вечеря?
 

Здравей!   bouquet Става рано и закусва към осем часа. Понякога за закуска му давам кисело мляко с бисквити, за разнообразие, но засега не съм му давала попара или кус-кус.
Не разбрах кое те учудва, малко ли яде? Защото аз си мисля, че го прехранвам.  Rolling Eyes

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Моя син от едногодишен мина на обща храна.
Сега се храни така :
Закуска - мляко Нестле Джуниър
 ; попара ; корфлейкс с пр.мляко ; млечна каша с бисквити ; зърнена каша с пр.мляко.....
Преди обед - 1 плод
Обяд - готвено тип яхния
Сл.закуска - млечна каша; млечен крем; кисел; мляко с гриз; плодово кисело мляко; кисело мляко с плодове; топъл сандвич....
Вечеря - супа
Преди сън - мляко Нестле Джуниър

Общи условия

Активация на акаунт